проблем със забременяване

  • 10 453
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте,искам да споделя с вас какво се случи с мен.Повече от година се опивам да забремения...Цикълът ми винаги е бил редовен,но когато решихме да имаме дете,започна да ми идва на 40-45 дни.Ходих на 3 лекаря и накрая последният откри,че имам полип на матката,който отраниха оперативно.Изписаха ми оргаметрил,който пих половин година и имах ужасни болки в гърдите от него.Тогава не знаех,че не мога да забременя,докато го пия.Смениха ми лекарството на дуфастон.Пия го от два месеца.Все още няма резултат.Знам,че 2 месеца не са много време,но вече мина доста време,откакто правим напразни опити и се чувствам изморена от това.Колко време трябва да чакам още да мине?дали трябва да си направя пак изследвания?или да почакам още малко?

# 1
  • Мнения: 130
наи добре се консултирай с лекуващият си лекар той ще ти даде нужната информация.Не искам да те отчайван но на мен Дуфастона не ми помогна или по точно не ми действаше добре.Желая ти успех.

# 2
  • Мнения: 4 589
По принцип ако 7 месеца не става бебе, трябва да се обърнете към специалист по стерилитет. Правят се хормони и спермограма, после, ако има и други съмнения, се правят още изследвания.

Аз Дуфастон не съм пила, пила съм Утрогестан, и двете се дават след ИКСИ или Ин-витро за подпомагане на имплантацията.

# 3
  • Мнения: 2 422
Направете спермограма... но не в "поликлиниката до вас" а в специализирана клиника занимаваща се с репродуктивни проблеми.
Успех ви желая Peace

# 4
  • Мнения: 3 988
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 180
Направи си изследванията които са ти казали момичетата по горе.След това трябва да определиш и дните на овулация.Чрез фоликуметрия при доки или тестове или метода на БТ.Ако нямате проблеми, всичко ще е наред.Късмет и дано скоро се похвалиш. Peace

# 6
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace
това е напълно необходимо и ако всичко е нормално ще забременееш, ако има проблеми ще ги решавате и пак ще успееш. Peace

# 7
  • Мнения: 879
Момичета, аз се опитвам да забременея от 8-9 месеца. днес бях на гинеколог, не си пуснах цитонамазка, защото 3 години подред си правя и е добра, но лекарката ми пусна микробиология. за хламидия нищо не каза. Питах ч да ми пусне тези хормони веднага, но тя първо иска да види дали имам Ову и ми каза да меря БТ поне 3 месеца. Според мен веднага трябваше да ми насрочи изследвания или поне фоликулометрия, отколкото да се занимавам с това мерене 3 месеца подред. А 9 месеца са доста дълго време.....не знам какво да си мисля за тези доктори...

# 8
Благодаря ви!ще обмисля сериозно всяко едно предложение!

# 9
  • Мнения: 3 294
bebe26 след такъв период на постоянни опити лекаря трябва да ти назначи най-малкото изследвания на репродуктивни хормони . Няма причина да не го е направила досега , затова или отиди при друг лекар за да ти назанчи хормони или си изискай от тази лекарка , следенето на БТ според мен е алтернативен метод за определяне на овулация , най-точния е фоликуметрия , моят съвет е да започнеш да си следиш овуто на видеозон  Peace Ако там всичко е наред , вече следват други изследвания ... но момичетата са ги написали доста подробно по-горе  Peace

Виолет успех  Peace

# 10
  • Мнения: 8
Аз също имам проблем със забременяването ,при мен се води вторичен стерилитет.С моят съпруг се опитваме от 3 год. и след толкова време най-накрая попаднах на доктор който поне ми обърна внимание.Пусна ми изследвания за цитонамазка,влагалищен секрет,хормони 6 вида и хламидии в момента съм в момент на изчакване на резултатите.Ако някой знае още нещо което трябва да се направи моля да сподели.Успех на всички,които искат да имат деца.

# 11
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Има определена схема, рутинни изледвания, с които се започва при проблемно забременяване:
- спермограма
- репродуктивни хормони при жената (правят се на 3 ден от цикъла - основните са ФСХ, ЛХ, Пролактин, ФСХ. Добре е да се пусне и тироиднния панел - ТСХ, Т3, Т4)
- проследяване на овулацията (най-добре ултразвуково или с кръвни тестове за ЛХ)
- проверка на проходимостта на тръбите - има 3 метода. Първо с ултразвук, физиологичен разтвор и контрастно вещество (хидротубация). Другият по-точен метод е наблюдение с рентген на контрастното вещество (хистеро-салпингография или т.н. цветна снимка), и ако не се види нищо - тогава третата опция е лапароскопия.

Не пропускай да направиш и цитонамазка, микробиология и хламидия (последното за теб и за партьора ти).

Успех!  Peace

# 12
  • Мнения: 8
Благодаря ти amanita в момента това правя и чакам резултатите освен за проходимостта на тръбите Да се надяваме че всичко ще бъде наред и няма да се наложи.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 21:06 от bina_s1

# 13
bina_s1 не се отчайвай още мила. Повечето лекари казват , че до една година опити е нормален период. Колкото и банално да звучи най-важното е да не го мислиш постоянно и да не се вманиачаваш. Знам, че на моменти е на практика невъзможно, но опитай. Важното е да си спокойна отсега, за да е наред всичко по-нататък! Успех! Grinning  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз също имам проблем със забременяването ,при мен се води вторичен стерилитет.С моят съпруг се опитваме от 3 год. и след толкова време най-накрая попаднах на доктор който поне ми обърна внимание.Пусна ми изследвания за цитонамазка,влагалищен секрет,хормони 6 вида и хламидии в момента съм в момент на изчакване на резултатите.Ако някой знае още нещо което трябва да се направи моля да сподели.Успех на всички,които искат да имат деца.
А спермограма правихте ли?

Общи условия

Активация на акаунт