Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 19!

  • 8 403
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 966
Старите ни теми:
1. Дългокърмещи майки - да пообщуваме
2. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 2
3. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 3
4. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 4
5. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 5
6. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6
7. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 7
8. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 8
9. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9
10. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 10
11. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11
12. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 12
13. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13
14. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 14
15. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 15
16. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 16
17. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 17
18. Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18

Добре дошли в новата тема!   Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 715
Момичета, имам нужда от съвет Sad Не знам дали всички дълго кърмени дечковци се привързват изключително към майките си, към циците им по-скоро newsm78 Дъщеря ми е почти на 2, но от известно време стига до истерии вечер, ако друг се опита да я приспива. Заспива да речем в 9 с кърмене и след 2 часа се събужда. Ако не я взема веднага или друг се опита да я гушне, започват писъци "Мамо, амче" или "Мамо, гушииии". Дере се, хълца и се дърпа от баща си, от баба си... Ужас! Малко по-добре е, ако съм излязла и знае, че ме няма, ама ако знае, че съм в тоалетната, да кажем, няма нещо, което да я накара да не реве и да не блъска по вратата.
Освен това спи при нас, сгушена в мен по-точно и ако стана по-рано, и тя се събужда почти веднага.
Та, ако някой има опит с тия изпълнения, моля да даде съвет, че Crazy Twisted Evil

Вместо запис си копирам поста от предната тема, за да събера повече мнения Confused
Благодаря на всички, които се включиха дотук Hug

# 2
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Аз само да вметна, че съмненията за психологически проблем са доста унизителни, когато става дума за привързаност дете<>майка. Естествено, че няма нищо такова. Naughty Ама иди и питай педито, та "да те научи на акъл", дето имаше един израз.

# 3
  • Мнения: 4 966
Аз, както казах, кърмя само сутрин и вечер. До преди няколко месеца кърмех и след следобедното спане. Аз обаче никога не съм кърмила на поискване. Кърмех през 2 часа. Не заместих цяло кърмене до 8-9 месеца някъде. След това едно по едно отпаднаха всички кърмения, освен трите дневни и многото нощни. Точно преди година се наложи да пия антибиотик и не кърмих 10 дни през този период. Много беше трудно, особено нощем, но с помощта на татито се справихме. Тогава обаче той заяви, че ако пак й дам нощем повече нямало да отбива! Joy А и тя вече беше привикнала. Оттогава няколко пъти е искала нощем Ами, ама аз й давам водичка и тя се примирява. Сега уж спи по-добре, но всяка нощ си е различна. А и още чакаме последните два кътника. Та така се получи при нас - затова сега се кърмим само по два пъти - но пък за сметка на това не пропуска! Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
мила-мама, за мен това си е напълно нормално, все пак съкането е най-приятното нещо за едно кърмаче и разбира се , че няма да иска да се приспива по друг начин като си там.
Аз от повече от два месеца нямам кърма, заради бременността ми и много трудно свикнах дъщеря ми да заспива без сукане. Колкото и да дърпа, то не пуска, мене ме болеше много и ми беше супер неприятно и лека-полека я принудих да свикне да заспива само с гушкане. На няколко пъти, когато и избиваше зъб обаче, доста си порева, защото упорито си търсеше цицата, за да заспи. Все още обаче не дава на друг да я приспива, така че не виждам защо се притесняваш, детето си знае много добре интересите и няма никакви психични проблеми заради това.

# 5
  • Мнения: 8 242
Дам.. при нас картинката е същата Simple Smile Мнооого сърцераздирателна  ooooh! Никога никой не го е приспивал, освен на мама цицата.. Камо ли ако се събуди и не съм до него - веднага писва и се събужда и край със спането..
Съвет не мога да дам.. чакам да му дойде акъла в главата.. и да порастне още малко  Crazy

# 6
  • Мнения: 1 725
Бети, това, което сте направили си е цяло геройство! Аз дори не смея да си помисля какво бих правила, за да спи въобще нощем, ако не беше кърменето. Сигурна съм, че ако не я кърмя, пак ще се буди, може би малко по-рядко, но достатъчно често, че да ме изтощи за няколко дни  Tired Познавам деца, които не са били кърмени и са се будили също нон-стоп нощем, някои до 1.5г., други до 2г.
Но да ви кажа, за мен лично, кърменето не е драма (ако съм ви оставила с такова впечатление), а точно обратното - едно от малкото удоволствия, които са ми останали! Първите около 5 месеца бяха много трудни, Настя искаше да сучи, но не можеше да дърпа млякото, ревеше, пак се опитваше, докато не ревнеше съвсем и за да я накърмя въобще беше нужна мнооого фантазия, импровизиране (в кенгуру с подскачане, задължително и пеене и т.н.), такова търпение и упоритост, че относох много критики защо продължавам да мъча и детето, и себе си. Говоря само за кърмене с еднократно стичане на кърма, т.е. по 2-3 мин. максимум на гърда (затова давах и двете гърди). Докато не махнах бибата в 7-ми месец не знаех какво е това да ми текне повторно кърма в едно и също кърмене. Отделно на 2 пъти и кърмата ми намаля рязко. Затова и детето толкова малко наддаваше с всеки следващ месец. Повечето майки при такива проблеми щяха или да отбият, или поне да дохранват с АМ. Аз дохранвах само с моя кърма, замръзена от първия месец, когато имах изобилно, но запасите не бяха големи, понеже Настя все ревеше от колики и трудно намирах възможност за цедене. Един ден тя просто отказа да сучи. Изчаках 3-4 дни, отслабна и затова махнах бибата (да е жива и здрава Мери  Hug - тя ми обясни, че бибата е причината по всяка вероятност). Нещата след това коренно се промениха. Тя от месец-два вече не плачеше така на гърдите ми и по-рядко се налагаше да я кърмя в кенгуруто, но след като вече аз и останах единствената "биба" започна много по-активно да сучи. По същото време си купих много удобен матрак да спим двете с беба (таткото спи в друга стая), направо се родих  Peace. Първите 3 месеца спяхме на едно старо тясно легло (1 персона) и беше много неудобно. След това реших да влезе и кошарата в някаква употреба и я доближих до леглото си, без решетката и пак беше трудно, тъй като се опитвах да се събирам и аз в кошарата и и да я кърмя без да се налага да я местя много много, разсънвах се, което винаги ме праща и до WC, и съня ми много се разваляше. Сега спим като ангелчета двечките, гърбът ме болеше доста първите 1-2 месеца, разтягах се на един лост, който имаме в коридора, но вече и това отмина и нямам такъв проблем. Така че, разбирате, на фона на преживяното, сега кърменето ми е не само безпроблемно, ами направо удоволствие, не зная дали да се срамувам, но ми е доста приятно като усещане  Embarassed.
Единственото, от което се оплаквам е това, че Настя спи по-леко и от котка и само първото приспиване е сравнително по-лесно, в смисъл, ако искам да се измъкна, но следващото (след 30-50 мин.) ми отнема понякога цял час и повече да се измъкна, примерно ако съм гладна или други нужди да задоволя. За минутка-две само сучи, но зърното ми е неизменно в устата и, първо измъквам него, после с милиметри, без да дишам се отдалечавам от нея, за да стана от леглото и тъй като процесът често се проваля, цялото приспиване и измъкване започва от начало  Crazy Затова докато спи не се хващам да правя нищо, от което да не мога да се измъкна на секундата, понеже може да се събуди много бързо и повече да не "ме пусне" да стана. През деня също е така, ако спим двете е за 2 часа, ако се измъкна и я оставя самичка спи половин час, пак лягам, пак докато се измъкна... Затова много често се отказвам да се измъквам. Последният месец спях горе-долу колкото нея, по-точно - 11-12ч.  Laughing и се чувствах много добре  Peace  Внезапният и отказ от твърдата храна ме накара да търся инфо в нета, но нещо много наблегнах на форумите  Wink. Момичета, дано не съм ви досадила, че пак си излях душата.

# 7
  • Мнения: 381
desi_sunshine твоя разказ не само че не ми беше досаден ами и много интересен, направо ти се възхищавам за тази упоритост аз си признавам нямаше да издържа
И мойта държи да спя до нея от както спим двете спим много по спокойно, и аз трудно се измъквам особенно като нямам търпение да седна на компа, ама хубаво че  по едно нещо се е метнала на мене като заспи спи като пор, оркестър да и свири на главата няма събуждане поне първите часове де, а иначе като ме няма и ние  се събуждаме с рев много рядко да станем с настроение  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 6 625
Моята щерка се настани трайно в нашето легло от около 2-3 седмици, след като се върнахме от пътешестие за 10 дни (през което време беше с баба си), и не мога да я изхвърля оттам. Simple Smile Преди я приспивах на нашата спалня, и после я пренасях в нейното легло - в нейната стая, където спеше безпроблемно по цяла нощ от 4-месечна до 10-месечна. Взимах и само като се събуждаше през нощта и си доспиваше при нас. Сега дори не си и помислям да я местя - буди се и приспиването започва отначало, и ми писна от токова усилия. Да спи там и да ходи по главата на баща си Mr. Green (щото си е харесала неговата възглавница), все някой ден ще си отиде. Wink

# 9
  • Мнения: 1 328
На всички неспящи майки с големи и малки кърмачета само мога да пожелая  т ъ р п е н и е ..  Confused
Не вярвах, че нашият пристрастен Саши някога ще ме "пусне". От 4-5 месеца спи сам в неговото легло в нашата стая, (приспиват се с баща си, не с мен). Ако аз се пробвам отива повече от час, а с него са готови за има няма половината време Wink
Дълготраен ефект постигнах с доста говорене. Всяка моя дума е разбирал, сигурна съм. Имаше мрънкане, имаше тръшкане, но пък аз бях твърдо решена че НЯМА да го кърмя повече нощем.
И всеки ден, когато е в добро настроение му приказвах как вече е голям и че тати знае една мнооого интересна приказка и ще му я разказва всяка вечер като заспиват.. и лека по лека свикна. Но и татко му страшно много ми помага.
 Peace Hug

# 10
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Браво, Деси, чудесно си го описала!  Hug

Напълно те разбирам, защото и аз минах през големи препятствия, с тази разлика, че моите притеснения бяха фалшиви, защото Калина сучеше и наддаваше перфектно, а залъгалките събират прах от години. Магарешкият ми инат надделя, но изживяният стрес и той си казва думата. Преди година и аз щях да напиша изповед, подобна на твоята, започваща и завършваща с "Осанна!" за кърменето, но напоследък се поизтощих и ми се ще да намаля малко безразборното сукане. От друга страна, вложила съм толкова усилия, емоции, че дори и нерви, и не мога да си представя да не изживея тази мелодрама докрай, тоест до естествения й край Crossing Arms.

Иначе, за приспиването: същата работа сме и ние, спи като котка, буди се след първите час-два, после щрак капана и няма измъкване. (А е вече двегодишна!) И аз като я приспивам внимавам да не дишам много шумно, че знае ли се. Laughing Спи при нас на спалнята, разбира се (по-точно на моята половина, но краката й са все в устата на тати Embarassed). Лъвю е върло против туй споделяне на постелята, но се примирява, къде ще ходи. Напоследък сме допряли креватчето до спалнята, ама още не съм се настроила да я премествам, а иначе се оплаквам, че си пречим. Абе, няма угодия...

А в болницата като отказа да суче, рукнаха едни ми ти бисерни сълзи...

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 08:40 от Мяуче

# 11
  • Мнения: 3 760
При нас никога не е имало такава привързаност. А и на доста ранен етап бях престанала да приспивам кърмейки. В смисъл, че след последното кърмене дечкото известно време се кокореше или си общуваше, или пък нещо друго там... Но и никога не съм я приспивала в смисъла, който обикновено се влага в това понятие  Thinking
Апропо, откакто не кърмя (вече 3 месеца) вече не съм любимият човек  Confused И дечкото изкара де що вирус имаше в градината (много леко, ама все пак...)... Абе направо ме е яд, че приключихме  Rolling Eyes
П.С. Тия дни ме видя по тити и като грейна, като се разхили ама мило едно такова.... Искам титиииии - с нежно-лукава усмивка... Казах и, че е дърта за такива неща и тя се съгласи, разбира се  Laughing

# 12
  • Мнения: 146
Записче, да не ви изгубя...   bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
desi_sunshine,  Peace Наистина си героиня. Много маминки изобщо нямаше да се тормозят и щяха да пробутат шишето с АМ.
Аз вече съм забравила всякакви неволи с кърменето. Помня, че и аз съм изпадала в някакви дупки, но още от бременна вече бях убедена, че ще съм пристрастена кърмачка и ето, че стигнахме до тук Simple Smile

За нощното кърмене и аз вече мога да кажа, че има край. При нас също се получи така  когато цицата не беше за заспиване. Насуче се и после след някакво време (за съжаление в повечето случаи е много дълго)  си заспи. В момента е много по пристрастена към косата ми  Mr. Green И за това засоива при нас. По някое време и аз се будя да си я пренеса в нейното легло. Та като дойде този момент изведнъж спря да се буди. Почти си спи непробудно, освен ако няма някаква конкретна причина. Сега се замислям, че вероятно съм помогнала малко да стигнем то тук, защото пробвах да не и давам на всяко нейно събуждане - някой път ако и откажа и не е никак настоятелна, гушва се и си заспи. В другия случай, ако и кажех "не" или се обърна с гръб... и съседите сигурно изсскваха да и дам цица  Mr. Green
Сега вече можеи да пропуска вечерното кърмене, особена ако съм и дала доволно количество, сок , мляко или айран  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 982
Аз не кърмя от около 5 месеца.
Интересно ще ми е да ви чета, пък и съм била дългокърмеща, имам право. Wink
До последно детето ми се будеше по няколко пъти на нощ, винаги заспиваше след кърмене.
Все още спим заедно, но вече не се буди нощем, нито веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт