Не ни върви секса - психолог?

  • 4 246
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, ще съм ви благодарна, ако някой е посещавал психолог или семеен консултант и може да ме насочи.
Достатъчно е просто да споделите къде потърсихте помощ и как протекоха сеансите.
Проблемът ми е, че откакто родих преди три години, нямам особено желание за секс. Всичко останало е много добре и много се обичаме, само това ме притеснява.
Моля, не ми пишете личните си съвети, защото каквото съм могла при нашата ситуация съм го опитала, благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 410
Само към съпруга ти ли изпитваш нежелание или по принцип? Сори за офф-а,не знам никакъв специалист към който да те насоча.

# 2
Ами, мисля, че е заради начина по който започваме цялата процедура, не ме възбужда, но пък и не знам какво точно искам.
Някакси не мога да дирижирам той какво да направи...
И по тази причина не мога и да проведа свестен разговор с него.
Мисля, че ми трябва правилния човек, който да ме попита правилния въпрос за да намеря правилния отговор.
Иначе, аз си мастурбирам понякога и го предпочитам пред секса. Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 410
Ами, мисля, че е заради начина по който започваме цялата процедура, не ме възбужда, но пък и не знам какво точно искам.
Някакси не мога да дирижирам той какво да направи...
И по тази причина не мога и да проведа свестен разговор с него.
Мисля, че ми трябва правилния човек, който да ме попита правилния въпрос за да намеря правилния отговор.
Иначе, аз си мастурбирам понякога и го предпочитам пред секса. Embarassed
За какво ти е психолог? Ти сама си си отговорила на въпроса-щом мастурбираш,занчи изпитваш влечение към секса,също така и хрмоните ти са в ред,ако получаваш и удоволствие. Не знаеш какво да изискаш от съпруга си просто защото не ти е интересно д аискаш каквото и д абило по-разично от него,друг е въпросът дали си го призмаваш. Когато човек изпитва влчение към друг няма нужда от специални "програми",когато с еприбегне до тях значи нещо куца някъде. но това е напълно нормално и често срещано,тук никой психолог не може да помогне според мен и излишно ще пропилееш времето и парите си.
Аз също откак родих съм се променила по отношние на секса,но е във всякакъв аспект,не изпитвам влечение,нито пък имам желание да се самозодоволявавам. По-скоро аз трябва да търся помощ,ти си си наред.Пробвай с друг партньор и ще намериш отговора.

# 4
  • Мнения: 2 448
Според мен психолог не ти трябва. Поне все още, защото не съм на мнение, че си пробвала всичко, което смяташ, че е възможно.
Ето казваш, че не те възбужда и не знаеш какво искаш.А в същото време изпитваш желание за секс и мастурбираш?!
Когато ти се появи такова желание, вместо да го правиш сама, ти направи първата крачка към мъжа си. Нищо не ти пречи да се галиш в началото и сама пред него. Ако и тогава не изпитваш влечение към него, значи не е липса на желание за секс, а нежелание към конкретния мъж.

Нека не забравяме, че много го обичам и желая го са две съвсем различни неща.

# 5
  • Мнения: 4



Нека не забравяме, че много го обичам и желая го са две съвсем различни неща.
smile3501

# 6
Момичета, при мен пък нещата са точно обратни. Мъжа ми не е пожелал да правим секс вече повече от 3м. Преди това пак имаше такъв период, всъщност в последните 2години е така, за цялото това време сме правили 3 -4пъти. Всичко започна когато забременях, и оттогава е друг човек. Преди това сичко си беше наред, но когато разбрахме за бебето, решихме че ще е по-добре да се въздържаме докато не роди. Това обаче не се промени до ден днешен, а малкия е вече на 1.4год. Отношенията ни по-скоро определям като чисто приятелски, уважава ме, разбираме се, но за секс не може да се говори. Няколко пъти аз пробвах да го провокирам, просто не се получава, а винаги той е бил активната страна. Държи се сякъш никога не сме били мъж и жена, а само добри приятели. Реших, че трябва да променя нещо в себе си, прическа, стил, дрехи, но не помогна. Изпитвам срам да споделя с някого проблема си, всички си мислят че нещата са Ок, но не са. Чувствам че вече не мога да го крия. Страшно съм огорчена и самотна в тази ситуация. Какво да направя?

# 7
  • Мнения: 2 448
anonimka_s , ако мъжът ти е здрав не мога да приема, че няма намесена друга жена (или мъж).

# 8
  • Мнения: 4
до 

anonimka_s
бягай докато е време ,ако не е на възразст тогава може и малко да го разбера

# 9
  • Мнения: 5 468
anonimka_s , ако мъжът ти е здрав не мога да приема, че няма намесена друга жена (или мъж).
Tired

# 10
Момичета благодаря че писахте. За възраста - на 31 е, олегнал мъж, с доста висок интелект, това е една от най-силните му черти.  За друга жена, честно да ви призная и аз в началото се съмнявах. Но напоследък го наблюдавам, откакто се държи така с мен, не се облича добре, няма желание да си купува нови дрехи, с уговорки го моля да се подстриже, да се обръсне.... и даже и в личната хигиена се занемари. Не мисля, че ще е привлекателен за някоя жена в този си вид. Аз съм изумена, в старанието си аз да съм безупречна в това отношение, и да му направя впечатление, той е на другия полюс, сякъш нарочно го прави, за да ме отблъсне...Няма къде да се махна, аз не съм от същия град, от доста далече съм и нямам при кого да отида да живея с детето. Тайно плача нощем като заспят и мисля как ще живея непрекъснато пренебрежение...а беше толкова мил и грижовен съпруг...

# 11
  • Мнения: 17 546
Чула ли си, или чела, за мъже, които не могат да възприемат жените си като сексуален обект, след като те им родят дете? Т.е. той вижда в теб само майка и това го шашардисва. Той не може да си представи, че ще прави секс с майка. Подозирам, че е временно, но пък не е малко времето при вас, та да вземете да потърсите консултация със сексолог, ако мъжът ти позволява въобще разговори на тази тема, защото повечето са категорично против. Има и друг тип - за тях секс само с възпроизводителна цел. Детето е на лице, със секса - до тук. Асексуален тип. Просто това упражнение не го вълнува. При всички положения обаче, трябва да искаш конкретен отговор, за да си наясно със себе си и с общото ви бъдеще в този аспект.

# 12
  • Мнения: 937
Не знам къде има семеен терапевт, но не мисля че имаш проблем а просто трябва да си поговориш с мъжа ти да му кажеш какво искаш как го искаш какво обичаш, защо не те гали той например когато усетиш че имаш нужда.
Аз съм като sladurka аз нямам никакво ама никакво желание, нито с моя, нито с чужд, нито сама...все едно това нещо не съществува така че има и по тежки случай от тебе.
Поговорете открито за това което искаш!

# 13
Момичета, мисля че вашите постове ми помагат да извадя проблема "на светло". Взех решение да поговорим, направих го. Отговори, че причината съм била аз, че съм се променила, станала съм по-избухлива, правела съм му забележки за всичко, буквално каза, че се страхувал от мен... Не знам какво да кажа ... с дедето не го притесняваме, сама се спасявам както мога, и работя служебната си работа от вкъщи. Може би липсата на почивка, време за мен самата, и непрекъснатото му отсъствие в името на работата, са ме изнервили свише, и без да го осъзнавам по този начин го пренебрегвам, смятайки че аз съм ощетената...Объркана съм, какво трябва да направя? Смятате ли, че е спрял да изпитва чувства, ако го попитам, не съм сигурна че сега ще е искрен, защото видя, че в момента се чувствам нещастна, и то излиза че заради самата мен... имам ли шанс отново този човек да се влюби в мен, как мислите, че трябва да постъпя?

# 14
Опитай да си спомниш как си се държала какво си правила какво е било поведението ти когато сте се запознали спомни си малките хитрини които си приложила тогава за да му завъртиш главата игнорирай до колкото е възможно темета за детето насо4и мислите и разговорите към по забавни романти4ни теми .Не казвам да зарежеш детето си и да го оставиш на произвола просто нека да не основна и ли единствена тема за комуникация с мажат ти .Да не забравяме 4е мажат приема и 4уства децата по съвсем разли4ен на4ин от жената което неозна4ава 4е е безотговорен безразли4ен и не оби4а детето си,майката приема детето като нещо до което винаги трябва да бъде да го вижда да го 4ува и тн. бащата приема детето като нещо заради което трябва да работи по усилено и съответно мислите му се насо4ват кам кариера и повишаване на доходите .мисълта ми е ако ти успееш да се откъснеш от обсебването на детето от време на време това ще помогне и на мажат ти да изклу4ва и да си спомните 4е освен баща и майка сте и Мая и жена .

Общи условия

Активация на акаунт