Въпрос

  • 1 192
  • 7
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Здравейте Hug
По ПРМ родих дъщеря си в 36 г.с,но аз съм сигурна,че бях в 35г.с/знам кога точно забременях/.Малката се роди 3.100 и 51см-не е имала проблеми,освен че нямаше сукателен рефлекс.В болницата казаха,че не е недоносена.Когато беше на 5м я заведох на частно на една от най-добрите лекарки/само за консултация-пъст,тегло/ в градът ни и тя като я видя веднага каза,че е преждевременно родена.Попитах я по какво си вади това заключение-отговори,че чесцето и е по-изпъкнало,а това било характерно за недоносените деца.
При вашите деца така ли е newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 39 740
Според мен това не е критерий и признак. Големината и формата на черепа са ген.
Една съседка в старият квартал беше родила дъщеря си преждевременно. Каза, че само срамните й устни се затворили по-късно, преди това била като "роза".

Отворих старите снимки на Алекс. Не намирам такава зависимост.

 

 

# 2
  • Мнения: 4 589
Здравей,
да това е признак. На мен ми казаха същото. Моето дете е още в болница и ми казаха, че небцето и е по-овално, което е признак за недоносено и че те по-трудно ядат с биба. Купиха и нова биба на Нук и сега се храни много добре. Казаха, че с годините се оправя.

Освен небцето, формата на черепа също е критерий за недоносеност.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз съм чувала, но както повече неща при всеки е различно. Моето дете е родено в 27г.с. и нямаше такова нещо. Имам съученичка, която работи в неонатология и тя каза, че ги познавали по сплескания череп от двете страни, което се получава от продължителното лежане в ковьоз, тъй като никой не носи бебето на ръце, но това се оправя до година. Незнам дали и с челото е така. Все пак черепа се оформя до две годишна възраст доколкото съм чела.

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Нашият череп също е сплескан странично ,а ушите бяха като ваденки залепени за него докъм 6 мес. Напоследък се изпълниха и се разгънаха.

# 5
  • Мнения: 486
Нашият череп също е сплескан странично ,а ушите бяха като ваденки залепени за него докъм 6 мес. Напоследък се изпълниха и се разгънаха.
И Били беше така, вече се оформи правилно главичката а ушите-голямо 'отлепяне' падна , сега си старчат подобаващо

# 6
  • София,
  • Мнения: 4 267
Хм, чак сега се замислям, защото и нашата форма на главата е доста странна и челцето и е много изпъкнало. Но досега никой не ми е казвал за признаци на недоносеност, даже никой не е и предполагал че сме недоносени. Трябва винаги първо аз да го спомена Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 39 740
Дияна се роди с невероятно сплексан череп, от двете страни. Педиатърката ми каза термина навремето, но го забравих. Когато започна да си върти главата, черепа и се пооправи малко. Челото й не е изпъкнало. Може и да е било, не помня Simple Smile
Алекс се роди с "нормална" форма на черепа. Има сплескано отзад, но не от лежане. Педиатърката рече "ген". Челото му е нормално. Не е лежал в кувьоз. Не е лежал и много настрани, постоянно се обръщаше по гръб.

Общи условия

Активация на акаунт