ДЕТЕ СКЪРЦА СЪС ЗЪБИ ДОКАТО СПИ??????????

  • 15 569
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте на всички.
Имам въпрос:дъщеря ми докато спи много скърца със зъби(тя е на 3 г. и 6 м.)Някой знае ли какво означава това и необходимо ли е да се консултирам с лекар?Благодаря на всички

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И моето дете така правеше.

И да те предупредя - не се връзвай на някой, който ще ти каже че има глисти и затова така скърца със зъби.

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И ние имахме период във който синът ми докато спеше,скърцаше със зъби.
Отмина този период.
Свъкърва ми се изказа,че щом скърцал със зъби имал глисти,то си личало,ей на, много слаб бил. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 070
моето и то скърца ,от около 20 дни.преди не е правила така.УНГказа че има рецидив на 3-та сливица и за това Rolling Eyesа има и киселини ,които дразнят гърлото,може и от това да е.ако е от глисти ,сърби и дупето ,и то доста ,защото със сина съм имала този проблем,ревеше и се сърбеше яко

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Свъкърва ми се изказа,че щом скърцал със зъби имал глисти,то си личало,ей на, много слаб бил. Mr. Green

Това са пълни глупости.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Дъщеря ми пък от около половин година много трака със зъби/кътниците/ докато спи, това същото като скърцането ли е?
   Със сигурност няма глисти.

# 6
  • Мнения: 2 731
моята скърца  много като и е запушен носа иначе по-малко

# 7
  • Мнения: 1 685
моят син и той скърца със зъби,но през деня Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 137
Моят син също скърца със зъби докато спи. Правили сме му изследвания за глисти и то много пъти но те са отрицателни за наша радост.

# 9
  • Мнения: 723
Моят син на около 3-и годинки също скърцаше със зъби по време на сън, след като отхвърлихме глистите прочетох, че вероятната причина е е силната емоционалност у детето/а то действително е такова/и вероятно по време на съня си преживява, случилото се през деня . 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
Моят син на около 3-и годинки също скърцаше със зъби по време на сън, след като отхвърлихме глистите прочетох, че вероятната причина е е силната емоционалност у детето/а то действително е такова/и вероятно по време на съня си преживява, случилото се през деня . 

 Peace

Аз също много скърцах със зъби като малка, докъм 2-3 клас.
Според лекаркара, при която ме заведе майка ми, се дължало на повишена емоционалност или нервно напрежение

# 11
  • Мнения: 4 700
Скърцала съм като дете със zъби, скърцам и сега. Лекарите каzват, че така "обработвам" преживяното преz деня. Не се притеснявай.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз като другите знам, че е от емоционална превъзбуда. От лекар знам, че единственото физическо смущение, което може да предизвика скърцане е възпаление на ушите.

# 13
  • Мнения: 3 830
Скърцането със зъби по време на сън е признак за нервност.  Peace
Осигурете на децата повече спокойствие, без излишен стрес и без да ги правите отдушници на някакви Ваши емоционални изблици. Детската психика е крехка. Peace

# 14
  • Мнения: 2 731
И аз като другите знам, че е от емоционална превъзбуда. От лекар знам, че единственото физическо смущение, което може да предизвика скърцане е възпаление на ушите.
Това за ушите сериозно ли?

Общи условия

Активация на акаунт