Кърма и АМ

  • 600
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Вярно ли е, че при смесено хранене АМ пречи да се усвояват съставките на кърмата? И въобще как се отразява на бебчетата смесеното хранене. Много се пише за бебетата само на кърма или само на АМ, но моя син от 3 месеца е на смесено хранене като кърмата преобладава и ми е интересно какви са последствията от това, как се променя чревната флора? Има ли други майки, които дават добавка и забелязахте ли промяна в изпражненията или друга?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Точно обратното е - ензимите в кърмата помагат да се усвоява по-лесно АМ. Бифидус-фактора в кърмата помага да не се получава запека, който често се случва от АМ. Флората в червата не е като на изцяло кърмените деца - и все пак е по-добре отколкото когато бебето е изцяло на АМ. Същото е и със заболеваемостта - при смесеното хранене има разлики в сравнение с кърмените (смесено хранените малко повече боледуват) и в сравнение с децата изцяло на АМ (смесено хранените по-малко боледуват от тях).
Така че - дръж фронта и браво на теб за усилията  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
yani_cat, а как са ви организирани храненията - на всяко хранене ли комбинираш кърма с АМ или имаш такива, които са само АМ, само кърма? Теоретично е възможно желязото добавено в АМ да се намеси в усвояването на желязото и цинка в кърмата, които иначе са с добра усвоимост. Вероятно е възможно да даваш по малко кърма всеки път, когато даваш АМ, за да се възползваш от това за което Хедра казва и от друга, да организираш така храненията, че да голямо количество кърма да не се смесва непосредствено с АМ.
Поздрави Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 336
През нощта само кърмя - през 2-3 часа, до обед изкарваме само на кърма, следобед обикновено давам АМ след кърма, а вечер въобще ми е трудно да го накарам да суче във всякакви пози и дори и да успея суче суче много нервно, дърпа и се ядосва и след 1-2 минути се отказва. Така че може да се каже, че вечерното хранене ми е заместено. Ако отсъствам от вкъщи му дават АМ, защото нямам запаси от кърма. Как е по-добре всъщност, да се дава кърма и след това АМ или да се заместят 1 или 2 хранения?
АМ му бяха дали още в родилното, така че идеята за изцяло девствено стомахче отпадна. Запек не сме имали никога, понякога диария и зелен цвят на изпражненията.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
яни,  а когато даваш АМ следобедите, дребосъчето ли търси още или ти преценяваш, че не е ял достатъчно. Мисълта ми е дали не можеш да направиш някаква пауза от 20-30 мин. между двете. От друга страна, ако количеството АМ не е голямо, не е толкова важна тази пауза.
По отношение на заместването, не е добре да заместваш, за да могат гърдите да се стимулират  достатъчно и да се поддържа максимално лактацията.

# 5
  • Мнения: 1 336
С какво АМ е по-добре да се дохранва - с по-високо или с по-ниско съдържание на желязо?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Не мога да ти кажа, би трябвало педиатърът ти да прецени. Би трябвало  желязото да е толкова, че да компенсира липсата на такова в кравето мляко и от друга страна да не е в голям излишък, че да не остава "свободно" желязо в храносмилат. система, което в някои случаи е предпоставка за развитието на разни бактерии.  Но зависи и от разни неща - с какво тегло е родено детето, дали е било в термин, как ми понася определено АМ и други такива.

# 7
  • Мнения: 12
Аз също кърмя и дохранвам с АМ от втория месец,защото през първия наддаде много малко.Като се събуди сутрин към 4-5ч. само се кърмим,но при следващите хранения комбинирам,като овеличавам АМ от 40мл. до70мл.при последното хранене.Бебка е спокойна и аз също,като знам че е нахранена.Аз мисля,че всяка капка кърма е незаменима GrinningУспех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт