Как се прекратява абонамент за вестници или списания при вас?

  • 1 169
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 550
В България се абонираш година за година. Много удобно го намирам.

Тук, в Холандия, абонираш ли се един път, абонамента си остава, докато не го прекратиш в писмена форма три месеца преди изтичането му. И понеже може да се абонираш по всяко време на годината, въпросът е помниш ли кога си се абонирал, за да спазиш съответно този тримесечен срок Crazy
Получава се, разбира се писмо с напомняне да си платиш абонамента, но един месец преди това.
Та, абонирах се аз преди 2 години за едно списание. Реших, че не е нищо особено и пробвах да си прекъсна абонамента за следващата година. Да, ама не. Не бях спазила този 3- месечен срок  Crazy. Добре, следващата година тогава.
Абонамента ми изтича април, още декември пращам писмо. Решавам, че този път съм успяла да си прекратя най- накрая абонамента. Да, но до момента не бях получила потвърждаващо писмо. Звъня и питам как стоят нещата. Отговорът е, че не са получавали писмо и че ако искам да пратя писмо за прекратяване на абонамента, да го направя в края на другата година, защото пак съм пропуснала 3- месечния срок  Shocked

Как стой при вас въпросът с абонамента? Thinking

# 1
  • Мнения: 714
При нас преди да изтече абонамента, ти пращат напомнящо писмо с попълнена сметка, направо за плащане в пощата. Ако не платиш, след известно време ти пристига ново напомняне със сметка (предплащане на следващия период). Ако и тогава не платиш, просто повече не ти пращат списанието и това е.

Но за други неща процедират точно както и абонаментите в Холандия виждам  #Cussing out пълно е с такива случаи в една по-горна тема за опита с чужбинските институции  Crazy

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нс няма срок, в който да с епрекрати абонамента....пращат ти писмо, че и3тича срокьт с формуляр 3а попьлване и плащане на нов такьв...ако не го направиш - не си абониран повече....

а какво ще стане, ако не искаш повче да си абониран, и3пращаш писмо 3а прекратяване, но не в 3-мес. срок, но и те продьлжават да и3пращат списанието, но ти не го плащаш? носиш ли някаква отговорност ? дано ме ра3бра.....

# 3
  • Мнения: 1 550
Амейко, не знам, но предполагам последици ще са за мен Grinning

# 4
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В момента, в който изтича абонамента, престават да ми изпращат списания.  Peace
Обаждат се по телефона месец-два преди края на абонамента и предлагат оферта за подновяването му, тази година дори и това забравиха  Laughing Но това е защото ме обезпечаваха два-три месеца със списания за тяхна сметка, може би са му изпуснали края...





Милен@, ние си записваме всички дати, на които сме започнали някакви "взаимоотношения" с обслужваща институция, защото тук започваш нещо си на промоционална цена, след година се води край на промоцията и може да удвоят цената - за това си следим и мъжът ми им звъни, за да ги пита каква би била новата цена, за да реши дали да не спре абонамента към услугата... Wink

# 5
  • Мнения: 7 914
Амейко, не знам, но предполагам последици ще са за мен Grinning
категорично Mr. Green

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амейко, не знам, но предполагам последици ще са за мен Grinning

Миленски Hug Heart Eyes, ама какви последици Shocked ooooh!? това е тормо3 #2gunfire...хем трябва да пращаш писмо, че не ги щеш вече, хем те продьлжават да те насилват да ги четеш и да плащаш абонамент, който не искаш вече....не 3нам какво имаш предвид под последствия, но лично а3 бих ги "отсвирила" моментално Twisted Evil ( даже ще сьм много мила ако не им вдигна и скандал Crossing Arms Naughty) ....ей , че се ядосах #Cussing out

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Гадно е това със сроковете. Аз така бях изпуснала такъв срок, не бях и получила писмо от тях..докато не дойде заплашително писмо, че и адвокатски разходи трябваше да им платя. От тогава се отказах от абонаменти, а ако искам нещо, купувам директно.
Ако пък знаете какъв ужас е да прекратиш договор за телефон например ooooh! ooooh! ooooh! и какви врътки правят на клиентите  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 5 710
Аз имам 3 абонамента, но няма такава система.
Когато си получиш списанието, там, където е написан адреса има написано и колко броя ти остават да получиш.
Като станат 0, абонамента е изтекъл и ако искаш, правиш нов абонамент.
Ако не, просто спираш да получаваш и това е ...

# 9
  • Мнения: 3 880
Не съм имала много абонаменти до сега, но все пак за 10 години имам посъбран опит Simple Smile
Значи зависи от абонамента, в договора е споменато дали е за определен период или се удължава автоматично, също си пише и срокът   за прекратяване, който трябва да се спази.
Случвало се е, както в твоят случай да изтървем срока, тогава те по подразбиране взимат следващата възможна дата, т.е. не се налага да пишем втори път.
По принцип не чакам крайния срок (не само при абонаментни договори) , за да не се обърка нещо или да забравя. Пиша по някое време през годината, че искам да прекратя договора към следващата възможна дата и моля за писмено потвърждение. Обикновено получавам бързо отговор и си го пазя за доказателство, докато не настане момента, ако обаче не получа до 2-3 седмици подпитвам пак и така...

Ако пък знаете какъв ужас е да прекратиш договор за телефон например ooooh! ooooh! ooooh! и какви врътки правят на клиентите  #Cussing out

Що бе Пепи, това често пъти го чувам, а не мога да си го обясня newsm78 Прекратявала съм 4-5 договора за телефон до сега и при един не са ми правили въртели. Условията са ясни и ги има черно на бяло- 2 години договор, който се удължава автоматично с една година, предизвестието трябва да е 3 месеца предварително. При спазени срокове никой копче не може да ти каже. Е, не може да се прекратяват предсрочно, когато му кефне на потребителя, но с тази мисъл свикнах вече и си знам, че сключа ли договор 2 години ще го имам. Предизвестието го пращам 1 година предварително Wink за да няма "ама не разбрахме". Най-много в края на периода да ми се обадят да ме молят все пак да си помисля, защото ще ми дадат едикакво си, но казвам, че не искам и готово.

# 10
  • Мнения: 6 390
идея си нямам... за това ще прочета как е при вас, предполагам подобно ще да е

# 11
  • Мнения: 10 006
Абонамента при списанията които ме интересуват е 6 или 12 месеца по избор.

# 12
  • Мнения: 3 804
идея си нямам,тук хората рядко се абонират-ако следят някое списание или вестник се уговарят с вестникарят до тях,да им запази броя

Общи условия

Активация на акаунт