За цервикална слуз, невъзможност за секс и опити за бебе

  • 7 921
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Моля ви за съвет как мога да се правя с положението в което се намирам,защото съм в безисходица и незнам как да постъпя.
Дълго време правим опити за бебе вече почти 2 години.Дълго време нямах О,лекувах се.Сега вече съм добре.Имам О и хормоните ми са в норма.Проблема ми обаче е,че по време на овулация имам прекалено обилна цервикална слуз и това пречи на мъжа ми да свърши.През другото време нямаме никакви проблеми със секса и незнам защо се получава така.Дали причината е в това че съм прекалено влажна.дали е психологическото напрежение,незнам?
Как да се справя с това? Sad

# 1
Доколкото съм чела цервикалната слуз се увеличава и придобива специфична желеобразна консистенция непосредствено преди ОВУто, а когато то настъпи наистина изчезва. Не съм сигурна, но нещо такова ми се върти в паметта. Виж в библиотеката на сайта зачатие в раздела за цервикална слуз. Ако съм права, то твоятата влажност е непосредсрвено преди фертилните 48 часа. А ако определяш ОВУто си с тест, нали знаеш, че двете черти на теста показват, че овулацията предстои, а не че вече е настъпила. Можеш и да си пуснеш една микробиология за всеки случай, за да бъдеш сигурна, че това е наистина обилна цервикална слуз, а не течение. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 700
Това най вероятно е нормална zа овулацията цервикална слуz. Аz дори понякога имам чувството, че съм се напиШкала. Опитай се да не каzваШ на мъжа си, че си в овулация. Просто правете любов беz да го натоварваШ с мисли.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
прекаленото овлажняване при секс не е равносилно на обилна цервикална слуз. цервикалната слуз наистина е най-обилна при овулация и тя е нужна на сперматозоидите, за да им помогне да навлязат навътре. прилича на яйчен белтък, гъста е и не изтича спонтанно от влагалището. не виждам как мъжът ти би могъл да я усети, още по-малко да му пречи.
сигурна ли си, че точно за ЦС става дума?
при всички случаи, проблемът не е в теб, а в мъжа ти. има ли вероятност това да е оправдание, за да не прави секс в тези дни, когато е по-вероятно зачеването?

# 4
  • Мнения: 135
Питах го наистина дали проблема не е в това ,че вътре в себе си не желае бебе.Той ме увери,че не е така.Че той също като мен го иска сиилно.Но мисля,че прекаленото престараване да стане на всяка цена и съсредоточване,това пречи и се губи удоволствието от близостта.А за слузта-мисля че това е точно поради настъпилата или предстояща следващите дни О(вчера и днес теста за О беше полужителен),няма течение,парене или нещо подобно.Може да се каже,че през останалото време съм си суха и тази влажност липсва.Незнам EmbarassedНие все пак успяхме днес на втория опит EmbarassedСтискайте ми палци.

# 5
  • Holland
  • Мнения: 32
Здравей ,
Ние също имахме същият проблем с мъжа ми. За сега се случи само веднъж, но при всяка следваща овулация се притеснявам да не би пак да  ни се случи. Проблема е абсолютно идентичен с твоя - по време на овулация ставам много влажна и мъжа ми не може да еякулира. През останалите дни нямаме такъв проблем - всичко е нормално.
Аз отскоро посещавам клиника за стерилитет и там споделих този проблем, докторката ми каза че това може да е в резултат на стрес или на това прекомерно овлажняване, което намалява триенето при полов акт.
Првихме на скоро посткоитален тест(вземане на секрек от церв. канал няколко часа след полов акт) - резултата беше отрицателен (тоест няма движещи се сперматозоиди, а само трептящи)Сега си мисля явнo че моята церв. слуз не е гостоприемна спрямо сперматозоидите).
 Само да вметна че септемvри месец забременях спонтанно за съжаление направих аборт в 5- та Gест. седмица


# 6
  • Мнения: 234
Това най вероятно е нормална zа овулацията цервикална слуz. Аz дори понякога имам чувството, че съм се напиШкала. Опитай се да не каzваШ на мъжа си, че си в овулация. Просто правете любов беz да го натоварваШ с мисли.
И аз не казвам, за да не го страсирам, но по-обилното овлажняване се усеща! Embarassed
Добре де, срам не срам, ще кажа: той си взима руло хартия и от време на време подсушава.....

# 7
  • Мнения: 4 700
Вярвам, че се усеЩа. Мисълта ми е да не се zатормоzява иzлиШно, че трябва да стане, zаЩото сега е овулацията. Ние правихме 2 посткоитални теста и сексът трябваШе да е на определен от док ден между толкова и толкова си часа. Това беШе най коШмарното преживяване и zа двама ни.  Sick Мисля, че след втория посткоитален тест не бяхме правили секс повече от месец.

# 8
  • Мнения: 135
Ами то това с хартията си е добра идея,като няма друг вариант.

# 9
  • Holland
  • Мнения: 32
Ние също използваме кърпички - когато съм в овулация не винаги но се случва - просто няма друг начин. Ставам толкова влажна че е невъзможно еякулирането.
Аз също вече не му казвам кога съм в овулация, но той усеща по това че съм супер влажна.
При нас нямаше проблем с секса при посткоиталния тест - samo едно нещо ме озадачи това е-  че теста се състоя 12 часа след половият акт. Докторката каза че теста се прави от 8 до 12 часа след секс. Това не е ли много голям интервал от време?
 newsm78

# 10
  • Мнения: 2 422
 Е направо вие ме утрепахте какво значи ...."Ставам толкова влажна, че е невъзможно еякулирането"  Shocked Shocked Shocked
чеее нали това е идеята  ooooh! офф как да го кажа нали това спомага за секса за удоволствието най меко казано.. би трябвало да му харесва влажното а не сухотията Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 700
Rita01, ние съЩо ги правихме на 12 час. При нас искаха да е между 12 и 14 час.

Майче, понякога жената е мноооого овлажнена и тогава наистина не е приятно zа мъжа.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 135
Абе Мая ,за някои хора това е  голям проблем и допълнителен стрес.Незнам защо го умаложаваш така.

# 13
  • Мнения: 2 422
Абе Мая ,за някои хора това е  голям проблем и допълнителен стрес.Незнам защо го умаложаваш така.

АБЕеее...Тази същата нищо не умаловажавам Naughty....... ни най малко даже..... недей настръхва така.

# 14
  • Мнения: 293
Не бях се замисляла но наистина сега като се размислих - наистина прекаленото количество на цервикална слуз май е кофти за мъжете.... Не знам какво може да се направи... Rolling Eyes Може би наистина да се попива от време на време ,че иначе.... мъжо трябва да пусне плавниците  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт