В къща, блок или под звездите на небето на капака на БМВ-то

  • 6 720
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Къде живеете? - в къща или блок. Какви мислите са предимствата при едното и другото и защо бихте сменили сегашното си местожителство? До колко е важен дома за вас и бихте ли жертвали финансите си при избора на жилище, за да ви остане за по-хубава кола?

Имам познати, които живят в 50 кв.м. а карат коли за по 120 000 лв. на лизинг. и винаги ми е било чудно. Може би това важи само за мъжете.

# 1
  • Мнения: 40
Голяма къща с басейн, стара и счупена кола. В момента сме така. Не че не искаме нова кола, но не ни остават финанси за това

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Преди да се омъжа, живеех в къща и исках да живея в блок. Откакто съм омъжена, живея в блок, а искам да живея в къща.  Crazy
Предимството е, че къщата си е само твоя, докато в блока се налага да се съобразяваш с други и понякога да им търпиш издевателствата.
А ако пред мен стои въпросът дом или кола - категорично бих дала всички пари за дома. Все ми е тая в каква кола ще се возя - нали тя е да ти върши работа, не за фукня.
Ама май за повечето мъже е по-важно да си мислят, че впечатляват със скъпи коли ...

# 3
  • Мнения: 0
живееме в апартамент, 70 кв.м,
апартамента е в кооперация със двор,
може да го ползват всички собственици или наематели,
има бесетка, място за грил, лятото има няколко шезлонги купени от всички.
За градината се грижи една съседка, хоби и е , а е и пенсионерка,
получава малка сума пари за това. Това което много ми харесва е че от прозореца на хола (с тераса е) имаме много красив изглед към едно езеро. Много е романтично особенно през лятото като седнеме на терасата със чаша вино.
Когато имаме дечица, предпочитам да живееме в къща, но това все пак зависи със какви възможности разполагаме.

    bouquet

# 4
  • Мнения: 407
Живея в къща,в село до София.За къщата ми е много по добре,особено с малко дете.Лятото е направо чудесно!Имаме голям двор,ливата  с детска площадка,басейн + малка градина за която се грижи бабата на мъж ми(живее в съседната къща) и голяма градина с много цветя,почти не влизам в къщата освен за да спя и изчистя.Кофтито е че не всичко има тук,че не мога да карам кола и за да искам да си купя нещо по така  трябва да  се моля на приятелки или да чакам мъж ми да се освободи за да идем заедно само това е  недостатъка.Не ,не мисля че съм склонна да живея в панелка или малък апартамент.Свеки да си живее там,на мен ми е построила голяма къща,която трябва да стягаме.Не не бих живяла в малка къща ,за да карам кола от хиляди....мъж ми да кара де.Бих се противопоставила на избора му!Особено ако ни е тясно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
В апартамент, но мечтата ми е за малка къща на село и със сигурност ще я осъществя.

# 6
  • на майната си
  • Мнения: 424
Живея в блок, винаги е било така.
Мечтая за къщичка - малка, но с двор - да има къде да играе детенце, когато не ми се виси по парковете Simple Smile.
Останалото - всеки с приоритетите си - за мен е важно колата да върши "работата" за която съм я взела, да не и треперя, когато някой малоумник ме подпре /или аз него Simple Smile/ и да ме ката от т.А до т.Б, иначе моя дом е моя крепост - държа много на това.

# 7
  • Мнения: 2 388
Искам да живея на хотел.
Кола не ми трябва, а хеликоптер да мога да кацам на покрива.

# 8
  • Мнения: 1 447
До преди да се омъжа съм живяла в блок и много ми харесваше,но сега живея в къща и виждам колко много предимства има пред това да живея в блок.

# 9
  • Мнения: 2 448
Като прочетох заглавието и видях кой е автора на темата помислих, че ще ни пита къде предпочитаме да правим секс и тъкмо се бях засилила да отговарям под звездите на небето на капака на БМВ-то и видях какво се пита всъщност.  Laughing

Та в къща живея. Живяла съм и в апартамент и май повече ми харесваше, защото по лесно се поддържа хигиената.

# 10
  • Мнения: 312
До преди една година живеех в къща, сега в апартамент 120 кв., караме нови коли и двамата със съпруга ми.

# 11
  • Мнения: X
Само къща!Като студентка само съм живяла в блок и после една година на квартира.Вече за нищо на света не бих живяла в блок.Шумно,мръсно,отвратително.
Сега съм в къщано не е само наша,Мечтата ми е за еднофамилна къща извън града,с лятна кухня,беседки,тревички и всички глезотии.
Не съм роб на колите,съпруга ми също.Колата я караш 1/2 ,1час на ден.В къщи прекарваме значително повече време,особено аз,затова дома е винаги с предимство.Колата,каквато и да е ,все върши работа.

# 12
  • Мнения: 7 723
...Имам познати, които живят в 50 кв.м. а карат коли за по 120 000 лв. на лизинг. и винаги ми е било чудно. Може би това важи само за мъжете.
Такива и аз ги имам- живеят за хорското мнение.
Като има жени, дето да ги търпят, ще има и такива мъже.
Познавам също и жени, които живеят в дупки,
мебелирани преди Втората Световна война,
и се обличат само от МОЛ- овете...
Луда работа ooooh!

# 13
  • гр.София
  • Мнения: 380
Живеем в блок, на висок етаж, с прекрасна гледка. В малък апартамент. Преди си мислех, че никога не бих живяла в къща-имам фобия към някои гадинки и все ми се струва, че в къща ще се промъкнат по-лесно. Но след проблеми с шумни съседи все повече си мечтая за къщурка с дворче. Най-вероятно, обаче, просто ще си купим по-голям апартамент, задължително на висок етаж. Струва ми се много непрактично да живееш в малко жилище/или под наем/, а да караш нова и скъпа кола.

# 14
  • Мнения: 2 388
Аз пък не намирам за ненормално да живееш в малко жилище и да караш скъпа кола, ако това е начина, който те задоволява.

Общи условия

Активация на акаунт