Избор - какъв пол да е детето???

  • 3 453
  • 36
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Тъй като въпроса е актуален - по телевизията днес се дискутира тази тема, моля ако има подобна дискусия тук да изстриете моята тема.

Явно и в България е започнало обсъждане дали да се разреши избор на пола на детето преди зачеването му. Днес в предаване по телевизията гледах лекар, работещ в инвитро център, на който задаваха въпроси по темата. В момента в България тази "услуга" е забранена.
Преди година мои приятели се интересуваха, дали може да се направи инвитро, като изберат бебето да е момиче, тъй като имат вече две момчета. От клиниката са ги посъветвали да си осиновят, тъй като избора на пол е забранен и дори подсъдим /за лекаря който извърши въпросната манипулация/. Забраната идвала от теоретичната възможност и 90% да изберат например момче, от което ще се наруши равновесието на половете.
Но има държави, като например Русия където е разрешено.
Вие на какво мнение сте? И бихте ли оставили избора на природата или искате той да е във ваши ръце?

# 1
  • Мнения: 38
Много исках да имам момче и го имам. Ако тогава имаше някаква възможност да избирам сигурно щях да се съглася.

# 2
  • Мнения: 5 468
Това не е ли все тая? Детето се обича, какъвто и да му е пола.... Аз исках да имам момиче, не знам що, но ако бях родила момче, нямаше да го хвърля  Mr. Green. Оставих в ръцете на природата всичко, да.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не мога да разбера родителите, които имат предпочитания към пол. Аз, когато искам да имам дете, го искам заради детето, не заради пола му. Какво е различното между момичето и момчето за майката? Едното й е по-мило ли? Робува на някакви традиции за фамилия ли? Непонятно ми е, честно. Може би защото имам и момче и момиче, знам ли.

# 4
  • Мнения: 22 407
Според мен трябва да си остане забранено и наказуемо.
Това е работа на природата, не ние да си избираме какво да е детето.
Днес ще избираме пола на детето, а утре?....
Човек е започнал твърде много да си вре носа в неща, които в крайна сметка не бива да зависят от него и желанията му.....

# 5
  • Мнения: 1 447
Аз не мога да разбера родителите, които имат предпочитания към пол. Аз, когато искам да имам дете, го искам заради детето, не заради пола му. Какво е различното между момичето и момчето за майката? Едното й е по-мило ли? Робува на някакви традиции за фамилия ли? Непонятно ми е, честно. Може би защото имам и момче и момиче, знам ли.

Точно това мисля и аз.Бих оставила природата да решава.

# 6
  • Мнения: 991
Както се казва -да е живо и здраво апък каквото Господ даде....Не бих избрала пола на детето си

Това е работа на природата,
Peace

# 7
  • Мнения: 0

за мен няма значение, само ако може да побърза, защото
 нямам търпение да си го гледкам  и да си грижа за него  stork-girl

# 8
  • Мнения: 1 289
И според мене е работа на природата. А и от демографска гледна точка е опасно такова вмешателство.

# 9
  • Мнения: 3 804
тук в Сирия не е забранено и се практикува-не е и особенно скъпо.За дребната мъжо искаше да е мом4е-но от момента в който я видя-тя е моми4енцето на тати,не 4е не оби4а големите-но те ве4е са  в пуберитета и си имат други интереси,а малката е залепена за него.И въпреки,4е имаме финансовата възможност да опитаме и този на4ин да имаме син-решихме,4е 3 деца са ни достатъ4ни.

# 10
  • Мнения: 2 617
Абе то и забременяването е работа на природата, в този ред на мисли и инвитрото е намеса, и то каква. Само отбелязвам.
Категорично против. За мен това е неумение да цениш живота и неговите дарове.

# 11
  • Мнения: 1 014
С риск всички тук да ме нападнат, аз нямам нищо против да се разреши избора на пола на детето преди зачеването му.

# 12
  • Мнения: 1 289
Абе то и забременяването е работа на природата, в този ред на мисли и инвитрото е намеса,...

Да, така е, но все пак се отнася до числеността, а не до баланса на половете.

# 13
  • Мнения: 22 407
Процедурата инвитро е нещо различно....
До сега не съм чула за жена, която да може да забременее по естествен път и да хукне да прави процедури инвитро.....

# 14
  • Мнения: 3 371
аз съм за "за" изборът да е в моите ръце.

Общи условия

Активация на акаунт