Бебето яде малко твърда храна, докога на кърма?

  • 987
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте на всички! Имах преждевременно раждане и синът ми се роди в 33г.ц. 20 дена седя в интензивното но аз бях решена да го кърмя за това си купих помпичка за изцеждане на ( АВЕНТ - много съм доволна ), през тези 20 дена се изцедих и коластрата и млякото го събрах в контейнери и шишета, като повечето майки имах доста проблеми със гърдите а после със свикването на бебето с гърдата в началото го хранех през час. Сега вече е на 7 месеца, опитвам се да го захранвам но той почти не яде иска гърда, не съм сигурна дали ще му е достатъчно само кърма. Правя му пюрета и каши с кърмата от фризера но пак яде по малко а въпроса ми е дали ще му е достатъчно да се храни само с кърма? и до кога?

# 1
  • Мнения: 5 401
Здравей!   bouquet

Моят Бучкозавър до 1 годинка живееше основно на кърма, 50-60 г пюре, плодове и бисквити.  ooooh! На 1,1 г. като по чудо прояде. Чудото настъпи в момента, в който спрях да го насилвам, да го залъгвам и да изпадам в ужас за здравето му.

Как наддава бебока? Какво е общото му състояние? Съветвала ли си се с педиатъра му?

# 2
  • Мнения: 20
изписахме го 2000гр. на 20 ден а сега е 7000гр. надава нормално за педиатърката а според мен а още дребен за възрастта си. утре ставаме на 7 месеца. всеки месец 2 пъти бяхме на преглед за главичката ( заради дългото лечение в кувьоз ) но ми казаха, че от три месеца няма изменения вече не е нужно да ходим, имаме начало на рахит увеличихме вигантола и липса на желязо. Аз съм анемична с дефицит на желязо а тъй като кой иска само гърда. Изписаха ни сироп МАЛТОФЕР и захранване с пюрета спанак та подобни но той не го иска с триста зора му го давам с малко мляко а после не яде допълнително( инат )но по принцип общо взето е добре, утре сме при педиатър ката да видим

# 3
  • Мнения: 5 401
Аз съм със средиземноморска анемия, по родословие, което предполага, че и Бучкозавъра ще е на този хал. Скоро не съм му правила изследвания, но когато беше на възрастта на твоето бебе, всичко си му беше в норма. По време на бременността ми, ме наливаха с Тот`ема, напълно напразно, разбира се.  Tired

За размерите - моят също е по-дребен за възрастта си и "слаботелесен" (на 2,6 г. е само 12 кг), но пък умствено не се дава, което за мен е по-важно.

# 4
  • Мнения: 2 401
Здравей и от мен, не се притеснявай излишно ще прояде детето, само не го насилвай, че по-лошо става както самата аз разбрах, а щом хапва по-мъничко е добре то в началото без това не се очаква да изяжда големи количества. Тъй като и моето момиче хапва по малко аз се стремя поне да е нещо наистина полезно и я оставям да суче колкото иска и въпреки това си качва килца и се чуства добре, в края на краищата те са си бебета още нормално е да предпочитат все още на мама млякото. Simple Smile
п.с. на мен тези  седем килограма във вашия случай ми се виждат съвсем добре

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 15:35 от звездиче

# 5
  • Мнения: 543
Ако всичко му е в ред и е здавичко детенцето не се коси за килограмите! Нашият на годинката беше 8.200. И ние много трудно и по малко ядем, направо е ад, но се успокоявам с това, че няма непрояли хора. все някога ще изгрее слънце и на нашата улица! Давай си му да суче и предлагай и друго, пък той като е готов ще видиш как ще си изяде дажбата, и да не е веднага, все някога....

# 6
  • sofia
  • Мнения: 562
Доколкото съм запозната, за случаи като вашия се взима т.нар. коригирана възраст. Тъй като детето е родено предварително предвид се взима възрастта, на която би било бебето, ако се е родило на термин, т.е. при вас има разлика около 7 седмици!
Аз бих те посъветвала да посетите детски ортопед в Горна Баня, специално за съмненията за рахит. Хипервитаминоза Д, би могла да предизвика безапетитие. Нека специалист да определи има ли действителност рахит, в каква степен е и каква да е дозата на витамин Д.
Как се установи липсата на желязо?как са кръвните показатели на детето?а твоите? Много пъти лекарите не си правят труда да направят допълнителни изследвания или поне да погледнат останалите кръвни показатели и предписват желязо на базата само и единствено на нисък хемоглобин, само че има случаи, като например таласемия минор, когато приема на желязо не само, че не повишава хемоглобина, а е вредно!

Общи условия

Активация на акаунт