Родови белези

  • 2 881
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
        Синът ми има петно на челото(по-точно в десетката), на горния клепач на окото, както и на врътлето и едно малко в косичката(червени са). Не са подути. Така се роди с тях! Някой може ли да ми обясни какви са и дали ще изчезнат с времето? Има ли и при вас такива петна?
Ако има значение, аз родих секцио 8 дена преди термина. Беше планово.  Sad

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
има такива петна и те не са от онези, кафявите, които остават завинаги. Синът ми се роди с такова на челото и то голямо. Така е бил и баща му. Изчезват с времето, виждат се максимум до около две годинки. След това понякога се появяват при силен рев, стрес или напъване, но после пак избледняват. Като възрастни не се появяват. Не се притеснявай  Hug

# 2
  • Мнения: 2 172
Консултирахте ли се със специалист?
Дъщеря ми има хемангиом централно на нослето.Изглежда като спукани капилярчета.Отидохме на лекар(конкретен специалист в тази област),когато беше на 6м. и ни каза да изчакаме до 10 м и пак да отидем.Ако намалявало петънцето щяла да го апликира и да изчезне,но ако се разстраствало трябвало лазер.
Ние отидохме миналата седмица,малко се позабавихме.Но определено петното е по-ярко и разрастнало се.Каза ни ,че само лазер (поне 5 процедури) ще го махнат.Но трябва да е малко по-голяма,за да може да и се обясни,че не трябва да мърда по време на процедурата.Тоест след 1,6 г нататък.

Нямам представа,дали и вашите петънца са спукани капилярчета или някакви други,но определено конкретен специалист ще ти каже,няма как да вдига рамена,все пак това му е работата  Peace

# 3
  • Мнения: 212
Консултирахте ли се със специалист?

Нямам представа,дали и вашите петънца са спукани капилярчета или някакви други,но определено конкретен специалист ще ти каже,няма как да вдига рамена,все пак това му е работата  Peace

Не съм се консултирала с никакъв лекар, защото си мислех че ще изчезнат до 1 месец след раждането но напоследък все за това си мисля и вече съм притеснена. На следващата консултация ще попитам педито, но ти би ли ми дала координати на специалист в тази област?

# 4
  • Мнения: 2 521
Моето мъниче се роди със такива червени петна,но по главичката само.Още на първата консултация попитах лекарката какво е.Отговори ми че това са родилни петна,които ще изчезнат до годинката.Наистина вече  нищо не се забелязва-изчезнаха.Но има различни видове петна-попитай лекарката още на следващaта консултация

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 13:32 от galina_743

# 5
  • Мнения: 179
При синът ми петното е на гърба, между цепката на дупето и кръста. Мъжът ми много се беше притеснил, защото той като дете е имал някакви кистички там и са махнати оперативно, но според педиатърката си е просто родилно петно и е на най-доброто възможно място. Петното не се променя - детето е на 1.4 г. Ще го следим и ако се наложи, ще се свържем със специалист, макар че не мога да се сетя точно какъв - дерматолог?  newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Бях чела някъде, че тези петна изчезват до 2г. възраст, а специялно тези , които са при опашката си имаха и име , но не мога да се сетя в момента. По - късно ще се редактирам, ако ми просветне.
Мони се роди с такова розово петно между очите и на едното клепаче, но вече не се забелязват. Може би само когато плаче много се появяват.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
И сина ми има родилно петно на тила. Педи на първата консултация каза, че до годинката би трябвало да изчезне. Сега все още си е там, но като че ли е започнало да избледнява.
Аз също съм имала такива петънца на клепачите, но са изчезнали (майка ми не помни кога точно)
Все пак добре е док да си каже думата дали става дума за родилно петно или нещо друго  Peace
А 1 месец ми се вижда много малък срок  Thinking

# 8
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Михаела има родилно петно на тила, но по-голямата му част е в косата. В началото като питах педи защо и е червено той казваше, че било от етикети на дрешките, но свекърва ми каза, че и мъж ми се е родил така. Даже все още има, но и неговото е в косата

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 865
Дъщеря ми има такова петно отзад на главичката, под косата. Започнало е вече да избледнява, когато се роди беше доста по-ярко. Аз съм имала същото като бебе.

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
        Синът ми има петно на челото(по-точно в десетката), на горния клепач на окото, както и на врътлето и едно малко в косичката(червени са). Не са подути. Така се роди с тях! Някой може ли да ми обясни какви са и дали ще изчезнат с времето? Има ли и при вас такива петна?
Ако има значение, аз родих секцио 8 дена преди термина. Беше планово.  Sad

Дъщеря ми се роди с абсолютно същите петна - на челото между очите чак до косата и на клепача на лявото око. Това са капилярчета. Педиатъра каза, че ще изчезнат до 2 годишна възраст. Родена е също със секцио, но не вярвам това да има значение.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Секциото няма отношение към петната. Синът ми също има такова на тила. Не е изчезнало, нито е избеляло. Стои си такова, каквото беше като се роди.
Роден е със секцио - 12 дена преди термин. Сега е на 2 години и половина.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще избледнее-бъди спокойна Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 508
Калина има такова петно отзад на вратлето. От раждането до сега не се е променило - нито е избледняло, нито се е разрастнало.  Имаше и червени петна на двата клепача, които при рев ставаха доста по изразени, някъде около 2-3м. изчезнаха съвсем. И вашите ще изчезнат, не се притеснявай  Wink

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Големия ми син имаше родилно петно,същото,което описваш на вратлето,но изчезна.Малкия ми син се роди с петна на същите места,както при твоето детенце.Бяха доста силни,но сега поизбеляха.Не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт