Еклерова торта с млечен крем - бърза и евтина.

  • 28 984
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 654
За форма с 20см. диаметър:
За еклерите - 1чаша вода, 1/2 чаша олио, 1 чаша брашно, 3 яйца. Прави се парено тесто, от което излизат 40 еклера -трябва да са дребни, за тортата трябват по-малко.
Пълнеж за еклерите - какаово нишесте, сварено с 1/2 л. прясно мляко и 5 с.л. захар.
За млечния крем - 2 яйца, 1/2 л. прясно мляко, 5 с.л. захар, малко по-малко от 1/2 чаша брашно, 1/2 чаша вода, половин пакетче желатин, 2 ванилии.
Жълтъците се рабиват със захарта, добавят се брашното и водата. Млякото се затопля. Като почти кипне, се добавя към жълтъчната смес и се слага на котлона да се сгъсти. Като поизстине леко се сипва желатина, накрая внимателно се прибавят разбитите на сняг белтъци. Бърка се с дървена лопатка.
За основата - бисквити или бишкоти, наръсени леко с кафе и алкохол.
Най-напред нареждате бишкотите, отгоре - малко млечен крем, после - еклерите - нареждат се плътно. Отгоре заливате с останалия млечен крем. Стяга за 2-3 часа. Най-добре за цяла нощ.

# 1
  • Мнения: 156
Много вкусно звучи тортата!Имаш ли снимка?
Можеш ли да кажеш по-подробно как се приготвят еклерите?

# 2
  • Мнения: 14 654
Снимка - не, защото не остана нищо за снимане. Еклерите се приготвят като сипеш в една по-дълбока съдинка водата и олиото, като кипне - сипваш чашата брашно наведнъж, разбъркваш малко и махаш от котлона - получава се лепкава смес. Малко като изстине - едно по едно трите яйца, става още по-лепкаво. С лъжичка оформяш малки топчета върху тава, застлана с хартия за печене или просто намаслена. Трябва да са малки топчета, защото доста се надуват. Пече се 30 мин. на 200 градуса по средата на фурната. Пълнят се с крем като поизстинат.
пп: ако обичате по-сладко увеличете захарта на 7 с.л, аз слагам 5, защото предпочитам по-несладки торти.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 14:42 от Янечек

# 3
  • Мнения: 156
 Hug благодаря!

# 4
  • Мнения: 940
Много отдавна искам да пробвам нещо подобно.
Много благодаря за рецептата, ще пробвам тези дни и ще пиша за резултата.

# 5
  • Мнения: 165
Ох, искам и аз да пробвам, дано се получи. newsm78

# 6
  • Мнения: 14 654
Няма как да не се получи, защото нищо специално и сложно няма, прави се за половин час - докато опечеш еклерите, си вариш двата крема. Единствено трябва да се внимава с желатина - да се разтопи на водна баня, то е описано и на пакетчетата де, като се внимава да не кипне.

# 7
  • Мнения: 6 732
И аз правих такава торта миналата седмица  Peace .Е,малко по различна,но резултата е същия.Ползвах готови еклерчета и вместо бишкоти опекох един обикновен пандишпанов блат.
тортата
и парче

# 8
  • Мнения: 3 675
Предварително си признавам, че рецептата не е моя, аз торти не правя

Еклерова торта с крем брюле ::.

 
Необходими продукти: за б порции: За брюлето: 6 жълтъка, 300 мл сладкарска сметана, 200 г захар; За тестото: 300 г брашно, 200 г масло, 175 мл вода, 6 яйца, щипка сол, 1 с.л. захар; За еклеровия крем: 200 г брашно, 300 мл пряс но мляко, 6 яйца, 300 г захар, 2 ванилии, 200 мл сладкарска сметана; За заливката: течен шоколад.
 
 Начин на приготвяне: Маслото се разтопява в тиган и към него се прибавя брашното. Прибавят се едно по едно яйцата, захарта и солта. Тестото се шприцова в тавичка и получените еклери се пекат на 170 градуса. Кремът за тях се приготвя от посочените продукти, като се слага на водна баня. Готовите еклери се разрязват и се пълнят с крема. Поставят се в тавичка и се заливат с крем брюле. Той се приготвя, като сметаната и захарта се загряват на водна баня, охлаждат се и към тях се прибавят разбитите жълтъци. Тортата се запича на водна баня и се поднася, залята с течен шоколад.

# 9
  • Мнения: 63
Много ми допада рецептата. Искам да я направя но имам въпрос:
Как се пълнят еклерите с какаовия крем? Трябва ли ми шприц или се режат и с лъжичка се слага крема?

# 10
  • Мнения: 407
Цитат
Много ми допада рецептата. Искам да я направя но имам въпрос:
Как се пълнят еклерите с какаовия крем? Трябва ли ми шприц или се режат и с лъжичка се слага крема?

Ще си позволя да ти отговоря, тъй като преди две години работех в сладкарски цех и там правеха подобна торта. Еклерите ги разрязваха леко по средата и с лъжичка пълнеха с каков крем.
Тортата е наистина много вкусна, заслужава си усилията!! Wink
Лично аз не съм се наемала да я правя, но си поръчах такава за рожденият ми ден  Grinning
Ето снимков материал:


Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 00:16 от sladunka_medunka

# 11
  • Мнения: 63
благодаря за бързия отговор; сега стискайте палци за резултата Wink

# 12
  • космополитно
  • Мнения: 941
И аз правих такава торта миналата седмица  Peace .Е,малко по различна,но резултата е същия.Ползвах готови еклерчета и вместо бишкоти опекох един обикновен пандишпанов блат.
тортата
и парче

Вкусна и представителна изглежда!...
 Добре, ама над крема и еклерите е половинката на единствения блат или?....

# 13
  • Мнения: 6 732
Venecias ,блата е един,но разрязан на две.Отдолу е едната половина,а отгоре - другата  Peace .

# 14
  • Мнения: 930
трябва и аз да се опитам да я направя Thinking
изглежда много вкусна Hug

Общи условия

Активация на акаунт