Кърмене и Дюкан

  • 3 373
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте, знам че има много изписано по тази тема, само че вече главата ми стана на балон от инфо.Преди бях споменала в Дюканските теми и ме изядоха БУКВАЛНО с парцлките  Sad  А именно, кърмим се 2-3 пъти на ден, моята лекарка, педиатърка на детето ми, която е и неонтоложка в Шейново, на последната к-ция ми каза да почва Дюкан и да не се мая и направо да си почвам ударната фаза. Само че не само тук във форума ами и навсякъде пише колко е опасно това и че се отделяли токсини и тн. Това го споменах и на лекарката и тя ми каза че по-големи глупости не била чувала, че детето е вече голямо и се кърмим рядко и няма опасност. Търсих и никъде не намерих лекар или диетолог който да казва открито че има опасност за бебето от токсините, които преминават в кърмата, вследствие на бързото топене на килограми през Първата фаза на режима  newsm78  Много съм объркана, знам че има и кърмачески Дюкан, но бих искала да почна ударната фаза отначало тъй като имам да свалям 30кг и вече не се понасям. За това търся помощ и инфо тук в Кърмаческия форум, моля ви кажете има ли реална опасност от натравяне на бебето и мога ли спкойно да се заема със себе си, без да заплашвам здравето на детенцето ми. ЗНам че много ще кажат че има време да се слабее и тн, но аз вече не издържам нито психически нито физически да се мъкна така  Sad От друга страна искам да кърмя докато мога. Съжелявам за объркания пост. От утре съм решила да почвам, но се чудя дали да е режима за кърмачки или ударния режим  newsm78

# 1
  • малко градче
  • Мнения: 188
И аз се чудих дали да почна или не, но започнах. На диета съм от 19. 02. и до момента съм свалила 6кг. Все още си кърмя момчето на поискване - сутрин, 1- 2 пъти през деня и вечер. Не е точно кърмене, защото кърмата не е много , но си суче детето и не съм забелязала нищо притеснително. А и ти щом си говорила със специалисти явно няма проблем.

# 2
  • Мнения: 200
мама на мишлета благодаря за отговора  Hug А ти олекотената фаза за кърмачки ли почна или направо ударната Simple Smile Вдъхна ми кураж и аз да почвам направо ударната ако съм те разбрала правилно  Hug

# 3
  • Мнения: 543
Записвам се да следя, че и аз имам много за сваляне, но заради кърменето не минавам на диета, пък макар и олекотена Дюкянска!

# 4
  • Мнения: 4 406
а непременно с Дюкан ли държиш да отслабваш?

# 5
  • Мнения: 8 242
Свалих 22 кг с Дюкан и вече година не съм мръднала Simple Smile .. но моето кърмаче беше на 20м. като започнах да диетувам..
Ето четете тук -> въпрос за отстлабването на кърмачка за други заслабващи кърмачки Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Търсих и никъде не намерих лекар или диетолог който да казва открито че има опасност за бебето от токсините, които преминават в кърмата, вследствие на бързото топене на килограми през Първата фаза на режима  newsm78 
Ето:  "it is noted that fad or rapid weight loss programs should be avoided because fat-soluble environmental contaminants and toxins stored in body fat are released into the milk when caloric intake is severely restricted."  Цитатът е от  книгата на Riordan "Breastfeeding and Human Lactation". Можеш да прочетеш откъси тук (вкл. и горния цитат).
Бързото отслабване с рязкото намаляване на калориите под 1500-1800 може да доведе и до намаляване на кърмата и докато при по-голямо кърмаче това не е такъв фактор (защото сукането там обикновено вече е свързано повече с психически комфорт и сучат независимо от количеството), то при по-малко бебе може да е крачка към отбиване.
Има много начини да постигнеш желаното. Помисляла ли си за разделно хранене, например + малко спорт Simple Smile?

# 7
  • малко градче
  • Мнения: 188
Започнах си направо ударната фаза.С тези два литра вода дневно кърмата ми изобщо не е мръднала да намалява ( не че е в изобилие). Наистина малкия суче вече не за наяждане, а по- скоро за успокоение. Преди това опитах други неща , но ефект никакъв. Хляб и тестено не съм близвала от 6м. Опитвам се да ям здравословно, но уви . За  4-5 м. мръднах надолу с 1 кг. Със самото раждане свалих 10кг. , а останалите 10  си останаха. Майките с които излизам между другото започнаха да слабеят след като спряха да кърмят. Техните деца сами се отказаха от сукането. За сега ние такива мераци нямаме. Ще продължа да му давам да суче докогато иска или докогато има.

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
съжалявам ако те разочаровам, НО при ударните протеинови режими (какъвто е Дюкан) при липса на въглехидрати се образуват кетотела в организма, които отиват в урината (можеш да ги изследваш с тест-ленти) и в КЪРМАТА. не разбирам защо трябва да си тровиш детето??? и съще не разбирам толкова ли е трудно за един лекар да си спомни биохимията на въглехидратната обмяна. липса на въглехидрати=кетонемия не искам да влизам в подробности, но при Дюкан опасността за детето не е само от намаляването на кърмата и тоскините от мастната тъкан, а от кетотелата!!! и това важи за всички нисковъглехидратнирежими - аткинс и пр.

# 9
  • Мнения: 8 242
При Дюкан за кърмачки няма ударна фаза! Всичко е 3та олекотена.. където си има достатъчно въглехидрати  Peace
Ако имате и сте чели книгата, трябва да сте наясно..
Ама режим не се почва само с чули и чели оттук-оттам..


Ако някой е решил на своя глава да си прави такава.. проблемът си е негов.. и на детенце  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 341
При Дюкан за кърмачки няма ударна фаза! Всичко е 3та олекотена.. където си има достатъчно въглехидрати  Peace
Ако имате и сте чели книгата, трябва да сте наясно..
Ама режим не се почва само с чули и чели оттук-оттам..


Ако някой е решил на своя глава да си прави такава.. проблемът си е негов.. и на детенце  Rolling Eyes
Напълно подкрепям!

Започвай смело режима, но от 3-та олекотена фаза за кърмачки. Книгата е задължително да я имаш, форума определено не е достатъчен! Peace
Успех в борбата с килограмите.

# 11
  • Мнения: 200
Прочела съм книгата, говорих с 2 ма лекари които ми казаха че няма такава опасност за детето. Не почвам диетата с чули недочули. Вече я почнах ударната фаза.  Peace

# 12
  • Мнения: 8 242
Прочела съм книгата, говорих с 2 ма лекари които ми казаха че няма такава опасност за детето. Не почвам диетата с чули недочули. Вече я почнах ударната фаза.  Peace
Ами като си чела книгата - не прочете ли, че пише да не се прави ударната фаза от кърмачки?

То и да пушиш не е вредно бе  Sunglasses

Всеки сам си решава Simple Smile
Ама не разбирам защо питаш тогава? След като каквото си наумила това правиш  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 200
Да пише да не се прави от кърмачки, тъй като кърмата може да намалее, което да доведе до остлабване на детето, това е когато то е само на кърма.Аз кърмя само сутрин и вечер! Никъде не се споменават токсини и тн натрупващи се в кърмата,пише само за бъбреците и  мисля си че ако имаше реална опасност човека щеше да го напише с големи букви  newsm78Питах защото до днес сутринта се двоумях и след като се обадих на лекарката ни и поговорих с нея, тя ме убеди да почвам ударната фаза! Да не е вредно за този който си реши да пуши Simple Smile Сега разбра ли? Peace

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
какво ли разбират неонатолозите от промени при ударни режими при възрастни. май нямаше смисъл да ти отговаряме.
купи си поне тест-ленти и си изследвай кетотелата в урината. ако ги има там - има ги и в кърмата.

важно е не само колко е кърмата, а и какво има в нея. не забравяй че гърдите използват механизмми за екскреция на токсични вещества също като другите външни жлези!

а чичо Дюкан ако го напише това кой ли ще следва режима му. един куп хора са увредени от протеиновите режими...

пожелавам ти накрая да си доволна.

и още нещо - ако не си могла да отслабнеш с обикновени ограничения повече от един килограм може да има причина за това (хормони - естрогени, андрогени, щитовидни; исулинова резистентност). консултирай се с ендокринолог преди експерименти с теб и детето, което е зависи все още на 100% от теб.

Общи условия

Активация на акаунт