Ще падат ли лихвите по кредитите?

  • 3 804
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте, исках да пусна тази тема /не намерих подобна, в която да пиша newsm78/ по повода.......

напоследък на много места чета, че ще падат лихвите по кредитите, обаче нашите банки май се ослушват /сещате се и аз си имам кредит...та съм се зачудила Peace/ как мислите, дали след такава стагнация, която се очаква на пазара на недвижими имоти ще се смъкнат лихвите и на кредитите....  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 202
Едва ли ще паднат.Преди няколко дни по повод падането на основната лихва пишеше,че е твърде рано да се говори за падане на лихвите по кредитите.Можело евентуално да се спре вдигането на лихвата,но не и за понижаване  Wink

# 2
  • Мнения: 14
според мен няма логика да падат на вече дадени кредити, може само да спрат да се качват.

# 3
  • Мнения: 1 897
Иска ми се, но не ми се вярва.
Поне в краткосрочен план-не.

# 4
  • Мнения: 46 484
Ще паднат, но кога, не е ясно Simple Smile после пак ще се качат, после пак ще падат, не може да го предвидим или влияем Laughing

От 2004 г. до сега кредитът ми мина през 4 падания (общо -4%) и 1 вдигане (+1), с едно рефинансиране за по-добри условия, равносметка за 5 г.: - 5.2% Sunglasses

според мен няма логика да падат на вече дадени кредити ...

Хм, защо така мислиш Simple Smile


# 5
  • Мнения: 231
И аз си мисля, че ще падат, просто исках да чуя мнения.... а дали ще падат по вече дадни кредити не е драма, щото ако паднат за новите кредити ще се рефинансира, но въпросът е ДАЛИ.......... newsm78

# 6
  • Мнения: 71
Би следвало да паднат, но доста по-късно във времето - в момента е скъп банковия ресурс.
Дори паднат и ти да икаш да рефинансираш, трябва да си сметнеш таксите за това - вдигнати са нотариалните такси, таксата за предсрочно погасяване може да ти е висока и т.н.

# 7
  • Мнения: 686
Скоро - не. След година-две може и да ги понамалят.

# 8
  • Мнения: 2 732
май не

# 9
  • Мнения: 4 651
Някой скоро ми се похвали, че му паднала лихвата по ипотечния, но не му преизчислили вноската, ами намалили срока на кредита. Мисля, че за Уникредит ставаше въпрос.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ще следя темата.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Никой няма да свали лихвите, банките даже ги вдигат по евровите кредити, нищо че например euribor-a пада всеки месец.

# 12
  • Мнения: 19 285
Няма да падат в краткосрочен план.

# 13
Трябва да паднат , но банките се ослушват , индексът софибор падна значително, основния лихвен процент на БНБ също. Левовите кредити се формират или от единия индекс плюс твърда надбавка или от другия индекс плюс твърда надбавка.При покачване на индексите банките веднага покачват лихвите по кредитите, а при падане на индексите се ослушват и не си спазват договора. Хората най-често са заблудени от масовата дезинформация, която слушат по телевизията или четат в нета.Затова са тези масирани реклами за високи лихви по депозитите, които дават банките, за да ни заблудят че видите ли като дават високи лихви няма как лихвите по кредитите да паднат. Всичко еизмислено за манипулация на хората, почти никой вече не държи парите си в банка. банките ни мамят най-безсъвестно. Аз съм теглила от Булбанк, потърсих си правата и ме мотаят вече 2 месеца и резултат няма , казват че ще има намаление на лихвите, но все не се случва намалението, а уж вноските се определяха от система, сега май системата зацикли. Направете си сами изводите.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 984
Масовото предлагане на депозити няма нищо общо с манипулация и дезинформация, а е отражение на финансовата криза - банките се запасяват за масово теглене на вложители и евентуална ликвидна криза. Отделно, че паричният им поток е нарушен заради влошено финансово състояние на кредитополучатели. Очаквал си 100 лв., получаваш 20 лв., за нормална работа ти трябват поне 80 лв., напълно нормално да допълниш останалите 60 лв. с депозити.
Мисля, че лихвеният процент по ипотечните кредити ще запази по-високи нива, най-малкото докато не се успокои обстановката.

Общи условия

Активация на акаунт