след тежка диария с какво слева да храня бебето?

  • 481
  • 4
  •   1
Отговори
здравейте,
не ни подмина стомашно чревният вирус и нас:( слава богу излекувахме се сравнително бързо. по време на лечението ни бебето беше само на кърма и по малко лечебна каша.
лошото е че вече излекувани то не иска да суче. слагам го на гърдата, почва да суче малко, дърпа се назад и почва да реве. пробвах да не би да нямам мляко но имам. значи не е това. чудя се с  какво да го храня вече.
преди да се разболее се бяхме захранили добре- зеленчукови и месни пюрета, жълтък, каши.
сега ми казаха да почна наново захранването. да обаче бебто явно е гладно и по цял ден цвърчи.
помогнете с някакъв съвет че вече не ми останаха сили да го слушам как реве.

# 1
  • Мнения: 367
В никакъв случай не се отказвай от кърменето - то е естествената защита, от която бебчо се нуждае. Чрез кърмата ще се възстанови от обезводняването му, постепенно ще се възвърне й апетитът му. Няколко дни може да хапва и оризова кашичка, но не отлагай дълго с пресните плодчета, те ще възстановят бързо силите му. Минали сте много труден и опасен период, горе главата, скоро всичко ще се оправи.

# 2
  • Мнения: 820
Теди също изкара 5 дневна диария с температура. Подлъгах се по съветите на педиатърката и го сложих на диета. Следващите два дни разтройството се влоши още повече. Просто спрях диетата и се върнахме на обичайното си хранене. Детето веднага се почуства по-добре. За мен лично да се прави диета на бебе е неправилно.

Допълвам за сокчетата. Такива не давам на здраво дете, камо ли на болно. Само кърма и вода ако поиска.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 21:00 от Didka_M

# 3
  • София
  • Мнения: 714
Това го изкарахме, когато малката беше на 7 месеца. Беше много страшно с висока Т-39,5 и дрискане по 7-8 пъти на ден. Стигнахме чак до Мангъров  от инфекциозна.
Тогава никой лекар на ми каза, че на такова малко дете токущо захранено трябва да се дават добавки/лекарства за възстановяване на чревната флора. Не можеше да преработва никакъв суров плод или зеленчук. Питам лекарката тя ми обяснява,  че ще се оправи - било нормално. Глупости.
След 3 месеца я заведох на хомеопат и докато не почнах да и давам Бифидус и Ацидофулус на Аквасорс не спираше да дриска от сурово. Не искам да правя реклама. Сигурно има и други подобни продукти. Просто детето трябва да взима нещо, защото последиците са сериозни. Оправи се чак след 6 месеца прием. Сега и давам, когато се раздриска и се оправя значително по-бързо.
Нистина е препоръчително захранването да става много постепенно. Една седмица след като се оправи и давах лечебна хумана по-препоръка на Мангъров. После мляко и чак след това пюрета безмесни. След седмица месни. И чак на края сокове и сурови плодове. Те най-много дразнят. Не случайно вече сокчетата са на края. Що се отнася до сили и апетит винаги може да даваш добавки или витамини. Може да питаш лекарката ти за такива. Не се подвеждай да даваш сокчета на раздразненото стомахче останало и без това без полезни бактерий от лекарствата.
Успех

# 4
какви са тези добавки за чреваната флора? можеш ли дас споделиш.

ние за сега сме само на кърма и по малко каша. почнах да давам каша на милупа - царевица и ориз. тази лечебната вече ни е втръснала. за сега добре си го понася но май тр да е захранваме от начало......

Общи условия

Активация на акаунт