Има ли лек за огорчение от родители?!

  • 2 453
  • 27
  •   1
Отговори
Бях на гости у нашите с бебето и за пореден път изпих чашата с горчивина-да ви разправя подробности, не искам да ви губя времето, че ще стане време за пенсиониране ако почна, но накратко -

 цял живот съм се чувствала пренебрегната и незачитана от родителите ми, докато в същото време възхваляват, угаждат и гледат в очите брат ми. Отдавна знам, че той е фаворит и съм го приела, така си го усещат, така се държат, това са ми родителите, но аз ги обичам и искам да ходя да ги виждам, въпреки, че те не се натискат много.

Но, сега когато системно не се съобразяват и не зачитат и нуждите на детето ми /моля ги по 100 пъти само времето докато заспи бебка да пазят тишина, че трудно заспива/ а ние рядко им ходим на гости, защото сме далече , те все едно не говоря на тях, правят си каквото си наумят и тропат, а през останалото време когато бебка не спи татко все лежи и дреме пред ТВ, а мама седи.

Детето ми се изнерви и аз си тръгнах преждевременно сърдита. А когато става дума за другото внуче, дори ни се кара, че не му позволяваме да ни скача по главите, щото било дете и такива потребности имало, а моето бебе няма потребност да спи, да не казвам други примери, че ме хваща яд.

Не, ще дам още примери:

На първото внуче бяха креватчета, подаръци, гледане, угаждане...
На моето не дойдоха на изписването...
50 лв. на погачата ми подариха. Направо не очаквах толкова много и се учудих.

Като любимите деца им ходят на гости всяка седмица - дори татко става /който е пословичен мързел/ да готви и да сервира, да се подмазва на снахата и не спира да говори с обожание за детето им.

Като аз отида, ми гледа в ръцете какви лакомства нося, поръчва ми да купя еди какво си за дъ сготвя еди какво си и после като помоля само за тишина за бебето и като се разсърдя и се скарам ми се отвръща: Не се занимавай с мене.

Изобщо не ми е до материалните неща, не ме разбирайте погрешно, аз не очаквам нищо от тях, имам си всичко и искам това което си заделят да си е за тях да си живеят добре, но това различно отношение само ми показва за пореден път как те не ме зачитат и уважават като човешко същество, само защото съм момиче, а момчето е наследника на семейството. И да пак ми бе показано, че тяхното желание е брат ми по подразбиране да наследи къщата, но татко е хитрец и докато е жив няма да препише нищо, защото иска аз да го доглеждам, а ако го направи се страхува, че ще се отдръпна . Така хем вълка сит, хем агнето цяло.

Аз усетих не за първи път и казах, че не искам нищо от тази къща, след като неговата воля е такава, не искам на сила, нито изпросено, въпреки че нямам свой дом. Но знам, че не са ми длъжни.

Боли ме от отношението им, и питам има ли лек за това системно огорчение?!

# 1
  • Мнения: 7 474
Има лек - да спре да ти пука,
което обаче трудно се постига. Confused
И после еднакво се обичали децата....ама друг път Confused

# 2
  • Мнения: X
Лек няма ,има начин.Аз просто го игнорирах моя баща,не че ме е търсил през последните 20 години.Няма да навлизам в подробности,само ще ти кажа ,че с времето ще спре да ти пука,дори и да не искаш.Проблема е ,че като остареят още,ще се сетят ,че някой трябва да ги гледа и ще се сетят и за тебе тогава,защото как гледат снахите...всички знаем, /казвам го,макар,че и аз съм снаха   Mr. Green   /.
Отдавна не чувствам баща си като такъв,държа се на разстояние и честно да кажа,не ми пука какво мисли,или какво иска.Знам,грубо е ,може би безчувствено,но когато си общувал с един човек 5-6 пъти за близо 25 години,няма как да го чувстваш близък.
Просто се дистанцирай,насила няма да заобичат някого.     Hug   

# 3
  • Мнения: 2 211
...Просто се дистанцирай,насила няма да заобичат някого.     Hug   

За съжаление, това е така!

Гледай си детето и мъжа и не губи нерви в излишни емоции. Знам, че боли, но в тази ситуация нищо не зависи от теб.

# 4
  • Мнения: 26
...Просто се дистанцирай,насила няма да заобичат някого.     Hug   

За съжаление, това е така!

Гледай си детето и мъжа и не губи нерви в излишни емоции. Знам, че боли, но в тази ситуация нищо не зависи от теб.
Peace

# 5
  • Мнения: 1 849
Просто пости. Защото огорчението разяжда и пречи на теб, а те си живеят живота... И по-далече.

# 6
  • Мнения: 2 556
Има начин - пълно отделяне и никакви контакти. Аз съм се спряла на варианта - вдигам телефона, когато ми се обаждат да честитят на децата рожденните дни, говоря по 30 сек. и любезно пожелавам приятен ден. Също така никога и по никакъв повод не искам  нищо от тях, не се виждаме, чувствам се прекрасно, откак съм на този режим. Но на моите родители наистина не мога да разчитам, те се вълнуват предимно и единствено от своите имоти, опитвала съм да имам нормални контакти с тях навремето  - не става. Сега и те, и аз сме щастливи и доволни.  Simple Smile

Между другото, аз намирам за много радостен факта, че родителите ми са заедно, обичат се и си живеят живота. Ако бяха разделени примерно, щеше да ми е криво и сигурно бих се опитвала да се виждам с цената на нервите си с тях, но сега като знам, че са си двамата и са си ОК, не ми се налага да правя излишни усилия.

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много тъжно,но няма как да ги накараш да те обичат повече от това,Дистанцирай се и съсредоточи усилията към собственото си семейно щастие.Всяко отношение се връща и рано или късно ще го разберат и те.

# 8
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Няма по-убидно нещо от това родителите ти да се държат,по подобен начин.Още повече ,щом го правят и към детето ти,което е една невинна душица NaughtyБих ги игнорирала по всякакъв начин,дори и да ми е  тежко.Но те  го провокират сами.Не зная,аз бих ги отрязала от всякъде.Не толкова заради поведението си към мен,а заради това към детето

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Поредната анонимна тема от теб! Аман!  Tired

Или са ти се струпали всички злини на света или си пълно куко. Залагам на второто.  Whistling

# 10
  • Мнения: 293
Няма лек.Поне при мен и поне за сега няма.
Горчилката остава в теб завинаги....

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 380
Няма лек, това е болка, която се носи цял живот. Казвам го от личен опит. Хубаво е да се съсредоточиш върху своето семейство-мъж, дете, приятели и да се радваш на хубавите неща в живота си.

# 12
  • Мнения: 12 662
Поредната анонимна тема от теб! Аман!  Tired

Или са ти се струпали всички злини на света или си пълно куко. Залагам на второто.  Whistling

Искаш да каже, че някой ни пързаля равномерно и целенасочено. newsm78

# 13
  • Мнения: 1 447
Не мога да ги разбера такива хора,които толкова явно делят децата си.
Гледай си семейството и стой по-далеч от родителите си.Не се ядосвай заради тяхната простотия.
За съжаление няма лек за такова отношение.Един ден това ще ти даде добър пример,ако имаш две деца
никога да не правиш като вашите.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Поредната анонимна тема от теб! Аман!  Tired

Или са ти се струпали всички злини на света или си пълно куко. Залагам на второто.  Whistling

Искаш да каже, че някой ни пързаля равномерно и целенасочено. newsm78

Или пързаля, или е ега ти депресията  Tired

Общи условия

Активация на акаунт