Кафява сол

  • 9 166
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Ползвате ли такава?Доволни ли сте?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не знаех, че има такава...иначе ползвам само кафява захар, отдавна не купуваме рафинирана... Но сол  Rolling Eyes Ще следя темата.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 819
И аз я видях в магазина, странно ми стана какво ще е това.

# 3
  • Мнения: 1 906
Я дайте малко повече инфо  newsm78

# 4
  • Мнения: 87
Състав:натурална йодирана морска сол,семена:лен,коноп,тиква,слънчоглед и др.Представлява балансирана макробиотична солева композиция,създадена в най-добре усвоим от организма вид.Подходяща за всекидневна употреба.Това пише на шишето.

# 5
  • Мнения: 153
Кафявата сол е много полезна. Дори се използва за пречистване на организма. В някои книги съм я срещала като "Келтска морска сол". Това което е описано в темата не  и изглежда да е същото, даже съм сигурна, че не е. Това си е сол с някакви добавки от които вероятно е "покафеняла" солта. Истинската кафява сол, просто не е подлагана на химическо избелване и там другите екстри с които не съм запозната, за обработка на солта.

# 6
  • Мнения: 751
Не знаех че има такава сол. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 87
www.buldarabg.com    Това е,там има повече инфо.

# 8
  • София
  • Мнения: 117
Не знаех,че има такава.....като бялата лис е ползва?!  newsm78 Какво ли няма да измислят още!?

# 9
  • Мнения: 940
Не знаех, че има такава...иначе ползвам само кафява захар, отдавна не купуваме рафинирана... Но сол  Rolling Eyes Ще следя темата.

И аз така.

# 10
  • Мнения: 930
откъде може да се купи кафява сол, може ли да се спомене тук името на магазина Embarassed

# 11
  • Мнения: 87
Купих я от квартален магазин в провинциален град,но предполагам че и в големите вериги магазини ще я има,не съм търсила,случайно я видях и взех от любопитство,не съм я пробвала още.

# 12
  • Мнения: 707
          КАФЯВАТА СОЛ
(макробиотична солева добавка) (BROWN SALT)
Макробиотичната солева добавка - КАФЯВАТА СОЛ -е балансиран набор от необходимите за ежедневното човешко съществуване соли, макро- и микроелементи, ненаситени мастни киселини, витамини, естествени фибри и антиоксиданти. Всички съставки са в 100% естествено, природно състояние без консерванти, овкусители и оцветители и без химична обработка. Това дава възможност за всекидневното набавяне на организма от споменатите съставки и елементи в най-чист,  най-добре усвоим  и най-благоприятен за здравето на човека вид.                                               

  Това спомага за :
+ намаляването на консумираната готварска и трапезна сол като цяло, като се запазва
усета за соленост;
+ намаляване на излишно задържаните в организма течности( от намаления прием на
сол, солта задържа течностите);
+ предпазване лигавицата на стомашно чревния тракт от дразнения;
+ премахването и намаляването на риска от заразяване с чревни паразити( острици, панделковидни и др.)
+ намаляването на наднорменото тегло, а от там и благоприятното влияние при
хипертония, атеросклероза, инсулт, инфаркт и при различни разстройства на функциите
на вътрешните органи;
+ увеличаването на защитните сили на организма срещу стресови влияния и
има изразено антиоксидантно влияние(особено върху дебелото черво и простата),
благодарение на наличието на лигнани( естествени антиоксиданти и фитоестрогени)
Подходяща за всекидневна употреба с всички видове ястия, скари, салати, супи,
тестени изделия. Подобрява вкуса на всяка храна. Подходяща за комбиниране с други подправки.                                                                                                 
                                                 Подходяща за всички видове диети.

взето от тук: http://www.buldarabg.com/page12.html

Аз лично не бих заменила "нормалната" сол с тази  Rolling Eyes. Не я ям чак в такива количества, че да е от такова голямо значение.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
Това нещо ново трябва да е, не съм виждала досега в супера, в който пазарувам ежедневно  Rolling Eyes
Интересно звучи иначе.

# 14
  • космополитно
  • Мнения: 941
И аз не бях чувала за нея, но като изчетох писаното  тук + в приложените линкове и прочетох състава й много си мисля, че това всъщност е класическата рецепта за българска шарена сол (в нашето село бабите я приготвят все още именно смесвайки със сол смляни предварително запечени семена от изредените по-долу, както и смлени  т.нар"циганчета"- неразпукали се пуканки). И цветът е такъв млечно-меланжаво кафяв.
 
Състав:натурална йодирана морска сол,семена:лен,коноп,тиква,слънчоглед и др.Представлява балансирана макробиотична солева композиция,създадена в най-добре усвоим от организма вид.Подходяща за всекидневна употреба.Това пише на шишето.

Като че пак се пуска на пазара с ново название нещо, което  е позабравено старо с по-комерсиализирано име и актуална за времето ни реклама!? Thinking

Апропо колко грама е разфасовката и съответно-цената й?

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 00:18 от Venecias

Общи условия

Активация на акаунт