Против св.Валентин !

  • 7 588
  • 200
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 110
Омръзна ми от , извинете за израза  от "блуткави" истории за св. Валентин.
Аз съм кръстена православна християнка - католически празници не празнувам...
Виж ,че два пъти ще полея свети Трифон е ясно...

Празникът е раздухан с търговска и рекламна цел...

Когато съм обвързана се отдавам изцяло - не на 1 месец от връзката ни, половин година, година или прочее... Всеки ден се старая да  показвам колко значи за мен било то чрез малък жест, изразяващ се в подаръче, цвете и т.н., или с простия факт на усмивката, която озарява лицето ми когато го видя/когато се събудя и той е в обятията ми ...

Хората демонстративно и отблъскващо тръбят колко се обичат, подаряват си валентинки, балонченца, бонбонченца, цветенца и т.н, за да компенсират жестове на внимание до следващ повод(догодина по същото време например).Когато обичаш някого, ти му даряваш цялата си любов безусловно - откъсваш глухарче с обич и го подаряваш, докато вървите хванати за ръце -такъв жест струва много повече от всички бонбони и балони.Дарен е с любов, независимо от това дали е 14.02, 08.03 и прочее.

Хора много - нрави всякакви - който празнува - халал да му е... 

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 13:58 от *Си*си*

# 1
  • Мнения: 81
Омръзна ми от , извинете за израза  от "блуткави" истории за св. Валентин. От червени -сърца по магазините, бонбони,балони...скъпи хотели и ресторанти ,от това ,че празнуваме католически празник !!!
Доколкото знам /от моята баба/ ние Християните имаме страхотен празник на младите и влюбени - това е Лазаров ден и св. Лазар !

И аз не съм върл фен на този празник, ама ти пък не се връзвай толкова.
Така ние православните ще имаме два дни, посветени на любовта, а католиците един...  Wink

# 2
  • Мнения: 2 401
Що не спретнеш една петицийка? Аман от празници, то вече на нищо не прилича..

# 3
  • Мнения: 7 474
Щом празнуваме Коледа с католиците, нищо не пречи и този празник пак с тях.
Който каквото иска да си празнува. Wink Украсата само създава настроение. Wink
Аз принципно съм ЗА хубавите поводи за празнуване и
да не забравяме, че идва 8 март Mr. Green

# 4
  • Мнения: X
Си*си*, сисии....да ти имам проблема аз. Обаче ако не смяташ да ходиш в скъпия ресторант, може да отида аз вместо теб, щом толкоз не те кефи. Балоните можеш да си ги запазиш.
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 716
Не му схващам смисъла на тоя празник. Ожених се преди да измести Трифон Зарезан. Но пък нямам нищо против скъпите ресторанти.
В къщи си купуваме шоколадови бонбони с форма на сърце, които децата изяждат.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Същото като с Коледата - кичозна търговийка. Направо да ти се доповръща.

# 7
  • Мнения: 1 352
Ако ще и ден на пчеличката да измислят, ще празнувам и ще се радвам. Празниците са хубаво нещо Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 3 453
Не долюбвам този "празник", но нямам нищо против хората, изтерясващи по него.

# 9
  • Мнения: 2 211
Коледа си е Коледа, не ми се струва уместно да  сравняваме двата празника. Преекспонирането и кичовете на Св. Валентин и мен ме дразнят. Някак много ми е напънато и изкуствено и не ми се празнува.

# 10
  • Мнения: 3 268
Омръзна ми от , извинете за израза  от "блуткави" истории за св. Валентин. От червени -сърца по магазините, бонбони,балони...скъпи хотели и ресторанти .
Не съм против празниците ,а от това ,че празнуваме католически празник !!!
Доколкото знам /от моята баба/ ние Християните имаме страхотен празник на младите и влюбени - това е Лазаров ден и св. Лазар !
Не знам защо,но някакси ми звучиш самотно.Нямаш гадже,с което да споделиш празника и се ядосваш.Известно е,че Коледа е най-тъжния празник за самотниците,предполагам същото е и за Св.Валентин и хората без половинка до себе си.Не се ядосвай на праазника,той не ти е виновен.Дано другата година си щастлива на него.
А у дома винаги сме празнували тази дата като празник,независимо кой от двата.Ето,тази година ще поканим приятели и ще празнуваме Трифон Зарезан.И ти празнувай него,като не ти се празнува католически празник.

# 11
  • Мнения: 81
Коледа си е Коледа, не ми се струва уместно да  сравняваме двата празника. Преекспонирането и кичовете на Св. Валентин и мен ме дразнят. Някак много ми е напънато и изкуствено и не ми се празнува.

Винаги има нужда и от кич... за да имаме база за сравнение и да оценяваме стилното.  Wink

# 12
  • Мнения: 2 161
Е,тази година празника се развива поносимо.Няма 50 теми по случая.

# 13
  • София
  • Мнения: 177
Е,тази година празника се развива поносимо.Няма 50 теми по случая.

Влез в "На път, море...", да видиш какво става. Crazy А и още е едва 10-ти.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Не обичам натрапените, изкуствени празници  - 14.02., 08.03 - комерсиални и напънати, и до голяма степен лицемерни.

Общи условия

Активация на акаунт