Спешно - търси се кръводарител за детенце в Пловдив А-

  • 1 937
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Мами и Татковци, търси се спешно кръводарител за детенце д таласемия в Пловдив. За повече информация прочетете последните публикации в тази тема.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334527.msg10118889#new

Благодаря на всички, които ще се отзоват!!! Пиша тук, защото знам, че се чете от повече хора  Hug

# 1
  • Мнения: 124
Скъпи майчета с болка на сърце ви моля отзовете се децата с таласемия в детския център в Пловдив чакат за кръв по 10 дни,това в някои случаи е фатално,моля ви ако има някой от вас с А- който е в състояние да дари нека се обърне към центъра за кръводаряване в Пловдив и да каже че желае да дари за пациент с таласемия.Всеки месец там е кошмар.Всеки месец няма кръв.Моля ви отзовете се
аз самата съм 0+ не знам какво друго ми остава да направя освен да се обърна към вас.
Таласемия майор е тежко заболяване но пациентите в България го знаят най добре поради липса на реакции в системата им за лечение.

# 2
  • Мнения: 1 710
За съжаление няма практика в България да се дари каквато и да е кръв и в кръвния център да дадат необходимата при пациенти с таласемия. Трябва да е точно А -
 Praynig Praynig Praynig Praynig дано се намери......

# 3
  • Мнения: 3 675
Да, това е много тежко заболяване.Моята най-добра приятелка беше болна от това заболяване, а мъжът ми е носител.Лошото е, че А- е рядко срещана група.Дано наистина се намерят хора с добри сърца от тази група и дарят за болното детенце.

# 4
  • Мнения: 124
Майчета адреса на кръвния център в Пловдив е РЦХТ - Пловдив, бул. България 234 Б не съм сигурна,но мисля че вземат кръв до 10.45 сутрин за да я обезлевкоцитят.

# 5
  • Мнения: 1 710
Благодаря на този, който закова темата  Hug Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 124
Откакто ви познавам ви наричам едно голямо сърце на име БГ МАМА

# 7
  • Мнения: 927
Дай Боже да се намери необходимата кръв Praynig.
Аз съм 0+ и съм носител на таласемия. Толкова много искам да помогна! Моето детенце също можеше да е с таласемия майор, защото и баща му е носител. Слава Богу синът ни е абсолютно здрав, но много дечица нямат този късмет...

# 8
  • Мнения: 934
За съжаление съм в София. Има ли проблем да даря тук и да кажа, че е за Пловдив, аз съм А2-

# 9
  • Мнения: 927
Ани, пощата ти е пълна и не мога да ти отговоря  Hug

# 10
  • Мнения: 124
Iman скайпа ми е ani.lucky

# 11
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Аз съм А- и бих помогнала. Ако някоя мама има нужда спешно-нека да свирне. Инак на 1 март съм канена на сватба в Пловдив, но бих могла да дойда сутринта и да даря кръв. какво трябва да си нося като мед. документи? Hug

# 12
  • Мнения: 1 710
Благодаря за готовността - писах на майките, които са пряко ангажирани, надявам се да се свържат с теб и да ти дадат отговор на въпросите.  Hug Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 1 710
Ето какво е писала в темата майката, която пусна информация за кръводаряването:

За съжаление към този момент дарител не е намерен.
Момичето се казва Ели Димова и чака вече 10 дни за един сак. От кръвния център в Пловдив са отговорили, че имали 5 сака, но са ги дали за друг #Crazy Отгоре на всичкото са вдигнали скандал, че нямало право да им се изисква докато не се заведе донор и то със същата група #Cussing out

Мисля, че е ясно какво искам да им кажа.

Единственото което трябва да се носи като документ в кръвния център е лична карта! Никакви медицински или други документи.
И моля кажете името на Ели, за да е сигурно, че кръвта ще отиде при нея.

Ако имате още въпроси аз съм на линия...

# 14
  • Мнения: 1 710
Една мама даде кръв - благодаря!!!!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт