за предпазването от шарка

  • 1 969
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета аз сам бременна в 5 г.м. С мъжа ми живеем заедно с техните и сестра му в каща проблема е че сестра му имат момиченце на 3 г и ходи на градина а там има епидемия от шарка как да се предпазвам в такива ситуации да не се зарази бебо точно сега Sad

# 1
  • Мнения: 2 110
Консултирай се с лекар . Това е важно !

# 2
  • Мнения: 1 305
За варицела ли става въпрос? Имай предвид, че е много опасно!
Можеш да я пипнеш без да разбереш, защото е заразна още в инкубационния период, т.е. преди на детето да му излязат пъпки. Предполагам не си карала шарката, щом се притесняваш от заразяване, иначе не би имало проблем. За всеки случай, провери си детския картон, за да си сигурна.
А единственият начин за предпазване е, да се преместите за известно време, докато отмине епидемията.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Здравейте момичета аз сам бременна в 5 г.м.
Не мога да разбера колко си бременна Rolling EyesИнъче в по-късен период на бременността шарката не е опасна за плода.

# 4
  • Мнения: 1 062
Задължително се консултирай с лекар. В първия триместър, варицелата е много опасна за плода, в по късен етап, не чак толкова. Но остава и момента с високата Т, която не е безобидна при бременност. Най-добре, да ограничиш контактите с възможни носители на заразата. Ако има възможност да отидете за известно време някъде - най-добре. Ако пък си прекарала варицелата, тогава нямаш повод за притеснения.

# 5
  • Мнения: 7
В 5 месец сам карала сам шарка.

# 6
  • Мнения: 1 317
Ако си карала варицела не можеш да се заразиш повторно, а в градините основно тя върлува. Не се тревожи Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 814
Това че, детето е било контактно с болен не означава непременно, че ще се разболее и то.

Ако си карала варицела не можеш да се заразиш повторно, а в градините основно тя върлува. Не се тревожи Simple Smile

 Peace

# 8
  • Мнения: 592
Според мен предпазване от шарка няма.Казвам това от мой личен опит,т.к. аз много се пазих през 2-та бременност и от толкова пазене я изкарах бременна в 8 месец.Не знам от къде я хванах,но след мен я изкара и голямата ми дъщеря,т.е.аз и я донесох.
Пиша всичко това с цел да не се притесняваш излишно.Детенце не е задължително да се разболее,всичко е въпрос на имунна система.Както са ти казали и мамите преди мен,ако можеш отиди някъде за известно време,докато минеш 20 седмица или си направи изследване за да видиш имап ли антетела или не.
Успех ти желая и не я мисли толкова тази шарка-мисли позитивно

# 9
  • София
  • Мнения: 1 057
Казваш, че си бременна в 5 месец и си карала коя от шарките? Ако това е варицела за теб и за бебето НЯМА опасност.
Единствения вид шарка, която не прави доживотен имунитет е скарлатината. Ако си боледувала от останалите като дете, значи няма от какво да се притеснявяш.
Ето малко информация:
Рубеола
Заушка
Варицела
Скарлатина

# 10
  • Мнения: 527
Щом си карала шарка, няма от какво да се притесняваш  Peace
Доколото знам, сега върлува Варицелата  Thinking

# 11
  • Мнения: 498
Ако си карала Варицела,няма опасност.Когато аз бях бременна с Ана в 5 месец,в яслата на Кирил имаше Варицела.Той не се разболя,но аз се притесних много.Обадих се на доки и той ме накара да си проверя картона дали съм я карала.Съответно бях и той ми каза да не се притеснявам

# 12
  • Мнения: 494
консултирай се с лекар ики още по- добре ако има къде да се преместиш за няколко седмици

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
Ако си карала варицела не можеш да се заразиш повторно, а в градините основно тя върлува. Не се тревожи Simple Smile

можеш, но тогава караш херпес зостер, което не е опасно за плода....
но ако не е карала, по0добре да се консултира с лекар...въпреки, че не знам какво може да се направи, освен да се изнесе от  къщата за няколко седмици....

колкото това, което върлува в градините - в нашата преди 2 седмици имаше скарлатина...та има богат избор в ясли и градини от болести, та е хубаво да се уточнява. Wink

# 14
  • Мнения: 1 554
в 16 г.с. имах контакт с малко дете и пресни пъпчици от шарка,майка му даже не беше забелязала,много се притесних звъннах на гинеколога си и той ме успокои,че щом съм я карала шарката и след 16г.с. няма опасност Peace

Общи условия

Активация на акаунт