Истанбул с Турал за 3 дни: Препоръки, Идеи, Съвети, Мнения

  • 9 655
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета ( и момчета, ако има такива  Laughing )
Заминаваме с мъжа ми за Истанбул на 27.02 с тур. агенция Турал. Имаме 3 нощувки почти и 4 дни време да опознаем града.

Затова се обръщам към вас за помощ. Всеки, който е бил там, чул е нещо или просто иска да сподели нещо по темата, да ми пише!  Много ще се радвам!

Смятаме да посетим турска баня (обожавам спа ритуали, а за този съм чувала, че е уникален), да направим разходка с корабче по Босфора, да видим основните забележителности (някой, ако може да препоръча, кои точно), и естествено искаме да си напазарим.
Доколкото знам на Капала черши е пълно с ментета. Заслужава ли си да се ходи там? Къде има намаления, фабрики, молове и магазини, които да си заслужават повече от тези във Варна? Попрочетох някои неща тук, но са няма нищо актуално, затова и питам пак.

Още нещо: някой от вас да е пътувал с Турал? и да знае, къде е най-сигурно и изгодно да се сменят пари???

Мерси много предварително и ако някои му трябва информация за Германия (следвах там 7 годни), Париж, Лондон, реклама, мода, аутлети, или по сватбени въпроси (омъжих се август08) да пита.


Поздрави!!!

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Таксим е огромна улица само с магазини...И макар че е магазин не забравяй да се пазариш,пазарете се за всичко и навсякъде  Peace
Топ Капъ,Желязната църква,Света София,Синята джамия може да видите а Капалъто си е екзотика може ей така за забавление,пък и златната улица си е хубава  Mr. GreenХубаво е да си купите турски лири иначе малко прецакват с еврото и доларите,но навсякъде и всичко можете да платите с валута..Мисля,че е добре да ползвате екскурзии защото все пак Инстанбул е колкото една България и трудно се обикаля и азиатската част и европйската...Най добре си ползвайте екскурзоводи така поне ще научите и историята на местата които ще посетите  Peace

# 2
Не е за изпускане и Долмабахче сарай. Аз лично посетих и Египетския пазар, но не с цел пазар  а да се докосна до нещо различно. Добре е ако ви организират и отдите до Азиатската част - там е хубаво също. Друго съществено е Света София, Синята джамия, Свети Стефан, Хиподрума, Двореца Топ Капъ, Принцовите острови. Има нещо, че ние бяхме за 5 дни и не успяхме да видим всичко, защото бяхме като на бегом, а вие за 3 дни едва ли успеете, но все пак човек ако има желание и е организиран успява. ако имаш други въпроси пиши.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 695
Истанбул е невероятен град, влюбена съм в него  Heart Eyes
колкото повече неща разгледате, толкова по-добре, но е малко времето - Св.София, Синята джамия, Топ капъ, Долмабахче е невероятен, Капълъто, Египетския пазар, Св.Стефан, Таксим и т.н. много неща могат да се видят още  Peace

пожелавам ви приятно изкарване и после да разкажеш  Peace

# 4
  • Мнения: 930
аз преди 4 години пътувах на такава Екскурзия  с Турал и съм доволна  Hug, мисля, че беше същата даже  Thinking
пак беше със три нощувки  за 4 дни
отседнахме в хотел Akgun, хотела също беше добър и  на добро място
аз лично предпочитам Долмабахче сарай, пред Топ Капъ Peace
много ми хареса и Мини тюрк, мисля че беше newsm78, на много голяма площ  имаше макети на всякакви забележителности от Цяла Турция bowuu

# 5
  • Мнения: 4 784
Есента със съпруга ми си направихме самостоятелна екскурзийка до там като относно забележителностите си бяхме набелязали - Топкапъ сарай, Света София, Капалъ чарши /не за пазаруване, само от любопитство/, Джамията Султан Ахмед /Синята джамия/, Кулата Галата, Долмабахче сарай, площад Таксим, Йеребатан сарнъджъ, Джамията Сюлеймание, Египетския пазар. Да се видят повечето неща трябва и доста време. Предполагам, че от агенцията ще имате организирана програма?
Молове има много. В хотела би трябвало на регистратурата да имат карта с разположението им. Вижте кои са ви по - наблизо. До скоро Джевахир беше един от най-известните, сега незнам дали още е така. Ние сме ходили в Истиние /най-много ми хареса/ Капасити, Каросел и Галерия. Навсякъде имаше сходни магазини и все хубави неща.
Истанбул е страхотен!

# 6
  • Мнения: 2 603
Невероятен град! Препоръчвам най-горещо да посетите църквата "Свети Стефан". За там си запазете малко български левове, ако искате да си купите нещо или да запалите свещичка. Аз като ходих и много се изненадах, че приемат само български пари.

# 7
  • Мнения: 3 695
Невероятен град! Препоръчвам най-горещо да посетите църквата "Свети Стефан". За там си запазете малко български левове, ако искате да си купите нещо или да запалите свещичка. Аз като ходих и много се изненадах, че приемат само български пари.
нали е българска църква  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 603
Невероятен град! Препоръчвам най-горещо да посетите църквата "Свети Стефан". За там си запазете малко български левове, ако искате да си купите нещо или да запалите свещичка. Аз като ходих и много се изненадах, че приемат само български пари.
нали е българска църква  Laughing

Да, ама все пак не очаквах, като не е в България.

# 9
  • Мнения: 1
За да съчетаете максимално пазар и забележителности в Истанбул накуп ще ви трябва поне 1 месец или много-много пъти по 3-4 дни. Тзи град винаги има с какво да те изненада и посетиш ли го веднъж след това те притегля като магнит .... не знам защо. По отношение на екскурзионната част се присъединявам към по-предишните постове - Света София, Синята Джамия, Топ капъ, Водохранилището Иеребатан, Желязната църква Св. Стефан, Долмабахче, Принцовите острови - това са местата, където ще ви заведе всеки туроператор и разбира се не са за изпускане, но най-хубавото на този град е да се "загубите" из старите улички на централната (историческата) част - не е опасно, но е безкрайно интересно. Да окъснеете в някоя кръчмичка, където като кажете "комшу", ще ви обслужват като свои и много други малки екстри, които не всеки успява да разбере.... А що се касае до пазаруването, то явно не е точно в централните части. През октомври ходихме с мъжа ми на Cebit и минахме през по-отдалечените предградия на Истанбул - от колата мернах 2-3 аутлета и няколко магазина с размерите на 3-4 нашенски мола, но не ми се спираше, че не беше това целта на разходката, но ще ги имам предвид за следващия път.
А иначе, за парите - най-добре е да пазарувате с турски лири, така шанса да се "минете" е най-малък. Ако имате дебитна или кредитна карта - на всеки ъгъл има банкомати, няма да останете без пари, но ако решите да ползвате евро или долари, може и да ви ги вземат, но със сигурност няма да е по курса, който е изгоден на Вас.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 167
И ние ще ходим с Турал, но през май.
AlexaGi Моля да споделиш своите последвали впечетления: хотел, орагнизация и т.н...
Предварително ти благодаря. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 750
В понеделник сутрин се върнах от подобна екскурзия, но си я организирахме сами.
Миналата седмица, макар и мръчкаво, времето беше разкошно, предимно пеша и с трамвай се придвижвахме, транспорта им е много удобен а и хотела ни беше по средата на повечето забележителности и беше ок.
За втори път ходя в Истанбул, предния път не можах да стигна до Таксим, този път отидох и до тази част на града - явно бях с големи очаквания ли какво, но не ме впечатли особено. Оная цигания и кич на туристическата част има свой особен чар и аромат ако щеш и ми допада повече.
Египетския пазар става и за пазаруване, над него в  лабиринтите от улици и магазинчета има интересни попадения. До азиатската част ходихме с корабчетата,у които са част от градския им транспорт. Нещо не ми допадат организираните туристически забавления и за това се разграничавахме от тях.
Целта на посещението не беше пазар, но пък и големи молове не видях в централната част. На автогарата имат Карфур - имаше много намаления, направо смешни цени, но на повечето разбира се нямаше размер, който да ме устройва.
Цените са повишени от преди 2 години храна, бира, транспорт - нормално, но пък и еврото беше на по-приличен курс - 1 евро - 2,19 лири....поне това видях най-високо.
Много приятни мигове ви пожелавам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 117
а можете ли да споделите в кои хотели сте отсядали и дали са ви допаднали?
Понеже ще си организираме сами екскурзия!
Благодаря ви!

# 13
  • София
  • Мнения: 750
а можете ли да споделите в кои хотели сте отсядали и дали са ви допаднали?
Понеже ще си организираме сами екскурзия!
Благодаря ви!

последния беше - sude konak - имат сайт, местоположението им е много добро според мен, в близост до спирка на трамвая в Сиркеджи, на прилично тихо място.
преди това бяхме в Лалели - не ми хареса, прекалено шумно, хотела не си спомням как се казваше но не струваше.

# 14
  • Мнения: 4 784
http://www.atakoymarinahotel.com.tr/
Не е близо до забележителностите, но пък е в непосредствена близост до 3 големи мола.
Ако сте със собствен транспорт, лесно се стига до центъра, за обществения незнам, не съм запозната.

Общи условия

Активация на акаунт