да дам ли АБ при т38.5, но намаляваща кашрица?

  • 2 116
  • 24
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
от 3 дни дъщеря ми кашля, вчера педиатъра и каза, че е от гърлото и изписа мукосолван. каза, ако вдигне над 38 градуса да дам клацид. днес кашля по-малко, но вдигна висока температура. какво да правя? тя е на 4г.

# 1
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Не съм лекар и не мога да кажа какво е най-добре да направиш.Може би трябва отново да посетите лекаря си.Но според мен не е нужно да се дава веднага антибиотик,без да се знае дали има нужда.Някой лекари дори не изписват панадол за температура.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 12:04 от tina1801

# 2
  • софия
  • Мнения: 379
доста е висока, все пак. детето е парцал, не става от леглото????????????????

# 3
  • Мнения: 2 237
Ама как така тези лекари предписват АБ без да знаят защо бе !? Боже, всеки ден не спирам да се възмущавам.Значи висока т-ра = антибиотик.Ама без изследване, без антибиограма, без нищо.....Ужас.И аз не съм лекар и не мога да дам адекватен съвет, но едно знам: моето дете антибиотик не пие, освен ако няма направени изследвания  показващи бактериална инфекция, както и антибиограма посочваща точния антибиотик.Лично аз не свалям теимпературата /освен ако не надвиши 39 градуса/ защото тя е полезна.Температурата убива вирусите в организма, тя е естествения начин за справяне с болестите.Сваляйки я изкуствено ние пречим на организма да се бори и да "изгори" "лошите нашественици". (ама и аз как го обясних) Всяка майка обаче си познава детето и най-добре знае до каква степен може да издържи то с температура и кога трябва да се даде антипиретик.
Моят съвет е - не давай АБ без направени изследвания и доказване нуждата от даването му.Ако трябва изчакай 2-3 дни, но направи един гърлен секрет и кръвна картина.И ако няма бактерии значи е вирус, който обикновено преминава за няколко дни.Пак казвам, не съм лекар , просто давам съвета си.
Не се притеснявай,детенце ще се оправи.Дай време на организма да се пребори.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Явно няма да ви се размине АБ,но все пак при положение че детето е толкова отпаднало не е лошо да отидете да я погледне лекар Peace
blizna4e авторката спомена,че това е трети ден след неразположението на детето.Вирусите не се лекуват с АБ,но се лекуват усложненията причинени от тях.

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
как се дава гърлен секрет и къде трябва да отида?
широкоспектърните АБ не са ли за това?

# 6
  • софия
  • Мнения: 379
ще успея да й сваля Т с компреси и мазане с белтък, но няма ли да се отрази това на други неща - моя леля е почти сляпа от грип с висока температура.

# 7
  • Мнения: 2 082
аз бих завела да прислушат детето.ако гърдите са чисти-не давам АБ.ако е станало на бронхит-според това какъв е-или давам АБ или изписват разни пръскала за инхалации...
дай на детето нурофен за да ,,живне'' малко,ако е много висока температурата...

# 8
  • Мнения: 413
Давам антибиотик само при подържане на температура повече от 3 дни. Peace
При вирус антибиотика не действа Peace

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Кашлицата може да намалява, но явно има някакъв проблем щом поддъра температура  Rolling Eyes Ако бях на твое място щях да дам АБ.

# 10
  • Мнения: 2 237
http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=1352

РRRРИзвадих ни нещо интересно за температурата, ако искаш прочети.Иначе изследвания можеш да направиш във всяка лаборатория - гърлен секрет и ПКК, но си вземи направление от лекарката.Дано скоро детенце се оправи  Peace

# 11
  • Мнения: 46 436
От колко дни е с Т и колко е?

По темата - не, не давам АБ без диагноза.

# 12
  • софия
  • Мнения: 379
От колко дни е с Т и колко е?

По темата - не, не давам АБ без диагноза.
вчера беше 37 - 37.2, днес стигадо 38.5. след нурофена е по-добре.

# 13
  • Мнения: 46 436
37-37.2 е нормална Т за дете ...

Повечето вируси протичат с 3-4 дневна Т, самата Т е оръжието на организма, с което убива вируса. Ако даваш температуропонижаващи преди 38.5, ти всъщност взимаш оръжието на детето ти и тялото му остава открито и незащитено към вируса, той вече няма с какво да се бори.

# 14
  • софия
  • Мнения: 379
Давам антибиотик само при подържане на температура повече от 3 дни. Peace
При вирус антибиотика не действа Peace
а действа ли нещо против вирус - само да свалям температурата ли?

Общи условия

Активация на акаунт