Редуването на гърдите може ли....

  • 572
  • 8
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Чела съм и съм чувала, че бебето трябва да суче и от двете гърди по време на едно хранене. Първия път, когато се опитах да го направя дъщеря ми просто отказа да захапе гърдата.  Не мисля, че се беше заситила, защото скоро след това отново пожела да хапне. Някъде прочетох, че ако двете гърди се редуват при различните хранения, то това може би ще даде сигнал на тялото за намаляване на произвежданото количество кърма. Много се притеснявам дали това е така - наистина ли кърмата ми може да намалее? Трябва ли да изчеждам кърмата от "неизползваната" гърда за да избегна подобен ефект? или просто трябва да прекъсвам хавпавето на дъщеря ми и да я местя от едната на другата гърда?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Остави детето самичко да си определи.Твоята задача е да предлагаш и двете - ако тя сама отказва,ок,няма от какво да се притесняваш.Моята мома непрекъснато сменя - първите дни след раждането ядеше само от едната и заспиваше,в периодите на усилен растеж ядеше и от двете през час-два,после разреждаше отново и пак искаше само едната гърда на хранене.Навън храня винаги само от едната и тя не протестира.Не съм изцеждала никога другата с цел да поддържам лактацията - а очевидно се справяме,защото беба е вече на 8 месеца Wink Просто разчитай,че детенце си знае само как иска и как трябва Grinning

# 2
  • Мнения: 779
Аз точно така правех- единият път от едната, другият от другата и кърмих успешно 10 месеца ( аз го отбих иначе и до сега сигурно щях да кърмя). Не разбрах колко е голямо детенцето ти. След определена възраст може би няма да му стига количеството само от едната, но ти ще си прецениш по бебка.

# 3
  • Мнения: 829
оф, хайде и аз да попитам: досега бебчо се храни само от една гърда на кърмене, съответно от другата на следващото кърмене. засега му стига, наддава си добре, щастлив е, пишка и ака както си трябва.

чета обаче, че е по-хубаво да суче и от двете на всяко хранене. да, но не знам как да направя този преход. той всеки път суче различно дълго, понякога си "пийва" само водичка за 2-3 минутки, понякога яде 20-30 минути и т.н. никакъв режим. не ми е ясно кое да го броя за ядене, кое не...

аз се опитвам да му предлагам и другата гърда, но той като се е наял от едната, не иска другата...

да правя ли отсега нещо по-различно или да чакам някакъв момент, когато просто няма да му стига кърмата от една гърда и тогава ще пожелае да суче и от втората??? големи питанки станаха  Wink

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Според мен този въпрос е изцяло индивидуален, Вики например от новородена си цока почти всеки път и от двете гърди. Важното е бебето да е доволно, пък дали цока от една или от двете все тая. Може би от козметична гледна точка е по-добре да се дава поравно и от двете да цока Grinning

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Няма проблем, щом кърмата му стига да го насити и качва добре продължавайте така  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 242
Винаги съм давала само едната гърда, т.е. предлагала съм и другата но дъщеря ми винаги е отказвала. Сега, на почти 10 месеца, твърдата храна която поема за деня е не повече от 200гр, значи все още сме основно на кърма и все още я засища само едната гърда.
 Момичета не се тревожете излишно, природата си знае работата, и най-вече слушайте бебчетата си, те не грешат! Laughing

# 7
  • Мнения: 1 722
Откакто бебо се е появил на тоя свят суче и от двете гърди всеки път. Педито настояваше само от едната по незнам си какви съображения, но ние си решихме друго.
1. Защото така едновременно облекчавах и двете гърди и
2. Струваше ми се по-добре да похапва от двете - изяжда първата, а от втората колкото иска. На следващо кърмене - обратното!
Кърмете се както ви е удобно!

# 8
  • Мнения: 829
голямо благодаря за мненията!!! отзивчиви сте както винаги  Hug

Общи условия

Активация на акаунт