Мислих, мислих и накрая измислих...

  • 2 558
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 084
Понякога ме спохождат тъжни мисли.
"Мамо, защо ти си ни майка?" - "Защото Бог е сбъркал коремите. Трябвало е да сте семенца в моят корем, обаче нещо се е объркало и сте били само в сърцето ми, и е трябвало да порастнете от семенца до бебенца в корема на Х."
Друг път не успявам да кажа повече от "защото ви обичам повече от всичко на света"
Мисля си как ли искат да чуят, че съм им майка, защото съм ги родила. Сега учат стихчетата за мама в детската. И спя при тях... И се местя от едното легло на другото. Слава Богу, че ноктите са по ръцете.

# 1
  • Мнения: 3 715
Дребния пък от вчера повтаря, че има бебе. И си показва коремчето. Чудех се дали да не започна разговора за това в чие коремче е бил. Отказах се. Много рано ми се струва. Като почне да пита тогава ще му обяснявам той от къде е дошъл.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:08 от ku[d]ku[d]yaka

# 2
  • Мнения: 2 172
Дребния пък от вчера повтаря, че има бебе.
newsm78

# 3
  • Мнения: 2 172
Понякога ме спохождат тъжни мисли.
"Мамо, защо ти си ни майка?" - "Защото Бог е сбъркал коремите. Трябвало е да сте семенца в моят корем, обаче нещо се е объркало и сте били само в сърцето ми, и е трябвало да порастнете от семенца до бебенца в корема на Х."
Друг път не успявам да кажа повече от "защото ви обичам повече от всичко на света"
Мисля си как ли искат да чуят, че съм им майка, защото съм ги родила. Сега учат стихчетата за мама в детската. И спя при тях... И се местя от едното легло на другото. Слава Богу, че ноктите са по ръцете.
Помня АЗ колко исках да съм я родила.

# 4
  • Мнения: 286
Дребния пък от вчера повтаря, че има бебе. И си показва коремчето. Чудех се дали да не започна разговора за това в чие коремче е бил. Отказах се. Много рано ми се струва. Като почне да пита тогава ще му обяснявам той от къде е дошъл.
Много е рано, макар че нищо не ти пречи да му кажеш две приказки по въпроса. Чак след 4 годишна възраст започват малко от малко да съобразяват.

# 5
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Понякога ме спохождат тъжни мисли.
"Мамо, защо ти си ни майка?" - "Защото Бог е сбъркал коремите. Трябвало е да сте семенца в моят корем, обаче нещо се е объркало и сте били само в сърцето ми, и е трябвало да порастнете от семенца до бебенца в корема на Х."
Друг път не успявам да кажа повече от "защото ви обичам повече от всичко на света"
Мисля си как ли искат да чуят, че съм им майка, защото съм ги родила.

И аз ги разправям в тоя дух и всеки път като почнем да си говорим за "бебенцата в коремчето" все започва с нещо от сорта дали е бил в моето коремче. Толкова му се иска да дойде ден, в който да му кажа: Да, в моето коремче си бил. Гушкаме се, обясняваме си колко голяма любов е пораснала в сърчицето ми и все ни се иска и на двамата да сме били заедно от самото начало...
А Бени слуша всички тези разговори... И с нея се гушкаме, и на нея й казвам колко я обичам, а тя така сладко ме целува и се сгушва в мен...

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
Мисля си как ли искат да чуят, че съм им майка, защото съм ги родила.
А представяш ли си Исак, как му се ще да го чуе? Още повече че беше свидетел на раждането на Дара, свидетел е и на нормално отношение към бебе... колко ли мъка има в сърцето му по изгубените 3 години. Повечето време вече е весел, не показва да има връщане, чувства се част от семейството, но все още макар и рядко има моменти, в които погледа му се изпразва и отсъства. Дълбок, липсващ поглед, гледащ някъде, където нас ни няма, сякаш гледа в бездънна яма...
Напоследък мотото е "Мамо, ти избягала ли си от баба си?". Ха сега де - ровя, човъркам, въртя, ама не казва от къде му идва тази мисъл, пък и бягала от баба си newsm78. Уф.

# 7
  • Мнения: 2 123
Фоксче, да сте чели Франклин....
Има една книжка от поредицата, казва се "Франклин бяга от вкъщи"
да няма нещо общо

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Хммм Франклин, мислех си че е нещо свързано с филмчетата дето ги гледа, онзи ден гледа някакъв Франклин, може и да е бягал от къщи.... мерси, Фуси  Hug

# 9
  • Мнения: 2 123
моля, моля! Аз ако знаеш каква беля направих с едно филмче.... после цвилих на Тея по телефона

# 10
  • Мнения: 2 084
С кое филмче?
А Преси тази вечер поиска да търсим децата на Х.
"Когато пораснете ще ги намерим"
И ще ги търся с тях.
Минават през идентични периоди. Миналата година Вики беше на тази вълна. Само е по-различно. За Преси всичко е много по-спокойно.

# 11
  • космополитно
  • Мнения: 941
Дребния пък от вчера повтаря, че има бебе. И си показва коремчето. Чудех се дали да не започна разговора за това в чие коремче е бил. Отказах се. Много рано ми се струва. Като почне да пита тогава ще му обяснявам той от къде е дошъл.

Мисля, че тов е добър подход. Най-вероятно малкия човек си разиграва съвсем друг игрови сценарий, та не му натрапвай нашия...рефрен! Hug

# 12
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
моля, моля! Аз ако знаеш каква беля направих с едно филмче.... после цвилих на Тея по телефона

Ами бих посъветвала всички - четете и гледайте преди да четете на детето или да му дадете да гледа филмче. Аз започнах да чета "Български народни приказки" за лека нощ. Стигнах до приказката "Неродена мома". Започваме да я четем и точно по средата се появява като персонаж една "циганка", представена в доста нелицеприятна светлина. Добре, че на детето ми му се спеше и не тръгна да ме разпитва по подробно, защото и досега не съм измислила как да му обясня, че циганите не са задължително грозни и лоши хора.

По темата: Ние сега сме на етап да си обясняваме технически нещата на пребиваването на бебетата в коремчето - Там как виждат, как дишат, как ядат, мърдат ли и т.н. Та снощи въпросът беше след като детето яде каквото и майката, то тогава пие ли Кока кола в коремчето, ако майката пие (при нас това е най-страшното питие, защото ние с баща му по алкохолите ама въобще не сме). Обаче разговорът започна: Аз като съм бил в твоето коремче не съм ли пил Кола? - и ме поглежда с надежда. Аз зарязвам компютъра, сядам до него, поглеждам го и той, с миньорен тон: Е, добре де, Тя дали ми е давала Кола да пия през тръбичката?

# 13
  • Мнения: 1 843
...защото и досега не съм измислила как да му обясня, че циганите не са задължително грозни и лоши хора.

Може и да те потреса с въпроса си, но не познаваш ли, нямате ли нейде наблизо цигани, които да не са лоши и грозни хора?
С видими примери не е нужно да се обяснява.

Знам ли, аз може да съм луда, но се сещам за епизод преди година и нещо. Ирина изтърси на една площадка: мръсен циганин!
И аз попитах знае ли какво е.
Тя каза - не.
Къде го чу?
В детската.

Хванах я за ръка и поведох до близко място, където живеят цигани. Нито са богати, нито са цар Киро, но са чисти, гледат си децата, справят се.
Заиграха се с едно момченце. Тръгнахме си и я попитах дали й хареса момчето?
Тя каза, да, много.
Е - казах й - ами, то е циганче. Мръсен ли е? Лош ли е?
Повече не съм я чула да го казва.

Примери от този сорт бол. И най-вече, децата гледат и копират нашето отношение към живота и хората. Аз например редовно си говоря с цигани, но не заради дъщерите ми, открай време съм такава. Колкото по-различно, толкова ми е по-интересно и приятно.  Wink

# 14
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ох, Ваньо си играе с цигани - в детската градина имат още едно момиченце от "малцинствен произход", както ми каза веднъж майката. А в една от градинките имаме една самотна майка-ромка с 2 деца. Жената чисти входове, работи и като куриер, децата й са чисти, голямото момче добре се справя в училище, а с момиченцето Ваньо най-редовно си играе.

Аз съм си мислила като вариант да му кажа - Х и У са цигани и да поговорим. Обаче при нас има и друг проблем - моето дете е много отворен тип. Притеснявам се да не тръгне да ги разпитва от любознателност и с най-добри намерения какво е да си циганин и да стане конфузна ситуация.

Засега изчаквам как точно ще се оформи въпросът му и ще говорим и по тази тема, разбира се.

А иначе аз също нямам проблеми и задръжки да общувам свободно с цигани, клошари и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт