Лекар или акушерка Ви израждаха?

  • 10 471
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
 Акушерките обикновено си говорят нещо напъвай, не напъвай, дишай,не дишай. Но кой действа ,кой изражда бебето и в коя болница?

# 1
  • Мнения: 14 133
 Мен ме изражда  предварително ангажиран лекар в АГ-Русе.  Hug

# 2
  • Мнения: 3 092
Ами действаха заедно . Simple Smile

# 3
  • Мнения: 543
1 лекар и две акушерки, плюс 1 анестезиолог, викаха в 1 глас "Дишай, не дишай, напъвай" и каквото там се вика Simple Smile Иначе лекарят стоеше отдолу и контролираше процеса, а акушерките и анестезиологът ми висяха на главата Simple Smile Това се случи в Шейново. Не съм плащала.

# 4
  • Мнения: 149
Акушерката беше главното действащо лице, доктора наблюдаваше дали всичко върви добре
Раждах в АГ-Варна

# 5
  • Мнения: 1 763
Две акушерки стояха от двете ми страни и даваха наставления, лекарят седеше между краката ми и чакаше да се покаже бебето, което в последния момент се завъртя в неблагоприятна за раждане позиция и лекарят направи епизотомия. Той взе бебето, вкара му някакви маркучи в устата и в носа, после го даде на една акушерка. След това имах големи проблеми с излизането на плаценатата, едната от двете акушерки ми натискаше корема, после лекарят ме заши. Най- добро впечатление ми направи, когато бебето се роди, дойде педиатър и лекарят веднага отиде да му обяснява колко дни след термин се е родило, че пъпната връв не е била увита и други такива неща, които ми се сториха полезни. После обясни на мен, че бебето има признаци на преносване, но не е страшно. Раждах в Шейново с избор на екип.

# 6
  • Мнения: 805
И двата пъти лекар с 2 акушерки.
Наставления ми даваха всички.
Втория път едната акушерка вземаше най-много участие и ми се струва, че най-много помогна...но може и да се лъжа...

# 7
  • Мнения: 4 447
Акушерката изражда. Доктора помага и следи за контракциите.
Това беше при мен плюс един анестезиолог. Имаше още двама души,
които какво правеха - не помня.  Mr. Green НО, на всички съм
благодарна, че бяха там! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 566
с лекар и две акушерки,но израждането стана от акушерката ,защото тя ми направи епизотомията а доктора ми натискаше корема и на втората контракция Цветелина се роди,после се смениха и доктора ме заши.Благодаря им от все сърце(раждах в Окръжна Пловдив без уговорка и напълно безплатно)

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Лекар, 2 акушерки и анестезиолога стояха при мен.Всички заедно ми помагаха.

# 10
  • Мнения: 2 013
Акушерката беше до мен,казваше ми каво да правя,кога да напъвам и как да дишам.Тя пое бебето.Доктора седеше отстрани и наблюдаваше процеса,без да казва нищо.Когато бебка излезе той пое щафетата...  Laughing

# 11
  • Мнения: 45
Лекар и две акушерки. Водещата роля и по-голямата част от работата бе поета от лекаря. Акушерките имаха помощна функция. В Шейново с избор на екип.

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти акушерките имаха най-голямо участие. Лекарят ме пое след това.

# 13
  • Мнения: 4 668
Раждах с двама лекари  Peace. Акушерката се включи , когато вече бебо се беше родил .
Става въпрос за Окръжна в София .

# 14
  • Мнения: 163
Една лекарка - предварителна уговорка- и една акушерка, накрая се включи още един лекар в АГ-Русе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт