настинка и кърмене

  • 794
  • 8
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 149
здравейте мами!
мисля,че настивам.за сега само ми тече носът,но проблемът е,че кърмя.следобед ще отида на лекар.
страх ме е ,ако трябва да пия лекарства и да спра да кърмя.как сте се справяли в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: 959
Ако е само настинка, няма да се наложи да спираш кърменето. Peace
Лекаря, ще се съобрази и най точно, ще ти каже какво да предприемеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 098
siseto1974, вече една седмица съм болна, и не съм спряла да си кърмп детето.
Лекарката ти ще прецени какви лекарства да предпише. На капките ми за нос пише,
да не се употребявап от бременни и кърмачки, но пък същите капки се ползват от бебета.
На теб бързо оздравяване, и пробвай хомеопатични илачи.

# 3
  • Мнения: 6 713
Кърмих по време на двете настинки, които имах. Нямаше никакъв проблем за бебка. Слагах маска, но въпреки това и тя беше болничка. Пиех парацетамол и ибупрофен,които са разрешени за кърмачки. Най-добре ще ти каже какво да правиш твоят доктор. Успех! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 141
Никакъв проблем няма да кърмиш!По време на болестта организма ти изработва антитела срещу нея,те преминават в кърмата и бебето развива имунитет!Кърмих даже когато бях болна от грип,бебо се размина само със сополки,отдавам го изключително на това че е кърмен!Хайде ,да се оправяш по бързичко! Hug

# 5
  • софия
  • Мнения: 149
благодаря ви много момичета!притеснена съм,защото бебето ми е само на 22 дни и за това.дано да е само настинка,защото майка ми изкара грипа и 10 дни не можа да стане от леглото.добре,че не живее при нас.пак ви благодаря за бързите отговори.

# 6
  • Мнения: 11 053
Кърми и си свиркай.
Аз родих с двуседмична хрема, болно гърло, дълбока кашлица, и детето ми нищо не усети от това... Дори маска не си сложих, въпреки че в болницата се опитаха да ми я пробутват.

# 7
  • Мнения: 489
Не съм спирала да кърмя, но хубаво е да се слага маска все пак.

# 8
  • Мнения: 367
Аз също не съм спирала да кърмя, когато бях сериозно настинала. Сега е момента да засилиш своята имунна система с храни, богати на витамин С - цитруси, чушки, авокадо и въобще пресни плодове и зеленчуци. Peace

Общи условия

Активация на акаунт