Вексина след 2-рата годинка

  • 515
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте мами, искам да ви попитам вие слагалили сте такава ваксина след 2-рата годинка на децата ви. Онзи ден бяхме на консултация и педиатърката ми обясни, че има някаква ваксина, която била препъчинелна, но не задължителна, която се слагала след 2-рата годинка. Предпазвала от менингит и още  няколко болести. Тази ваксина НЕ се полагала от ЗК, а се купувала и била доста добра. Та това ми е въпроса. Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 10 233
Аз не съм слагала такава ваксина. Слагаме само задължителните, то и от тях изтръпвам, пък някаква препоръчителна...лекарката на дъщеря ми каза, че тази противоменингитната е само за определени щамове и няма никаква гаранция.
Кои са още няколкото болести?

# 2
  • Мнения: 1 298
Противоменингитната ваксина тук се слага преди 2 год. възраст и то няколко пъти.
И е от задължителните. Слагали са на дъщеря ми да.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
Да, знам я, но не съм я слагала, препоръчват я главно за деца посещаващи детски ясли и градини, да пази от вирусен менингит....
Но аз принципно имам резерви към ваксините и слагам само задължителните....
"лекарката на дъщеря ми каза, че тази противоменингитната е само за определени щамове и няма никаква гаранция." - и нашата така каза.
Ако сте слагали пентаксим, тя до колкото знам съдържа и менингит...

# 4
  • Мнения: 352
Не съм слагала. Онзи ден като го закарах на консултация/на 4 е/ сестрата каза"А, той е за ваксина" ShockedСлед малко:"Аааа, не той става на 4 ,не на 3 ,нали"Първо се облещих ,че като не смята правилно може и да обърка като едното нищо. После пък се замислих,че и на 3 не са му слагали никаква, ама забравих да питам. Та сега на малката записвам всичко ,че вяра им нямам никаква вече.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
На три няма задължителни ваксини, чак на 6 години.

# 6
  • Мнения: 1 217
И аз много се чудя за тази ваксина дали да я слагам.
От ноември се опитвам да му сложат последната ДТК ,но той е все хремав.
Нашата лекарка каза,че я е сложила и на двете си деца.
Ще помисля още. newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Само задължителните слагаме. Против съм излишните ваксини.

# 8
  • Мнения: 9 814
Само задължителните слагаме. Против съм излишните ваксини.

 Peace
Следващата реимунизация на детето ми ще е в І-ви клас.

# 9
  • Мнения: 9 973
и на нас искат да ни бият противоменингитна и още се чудя

# 10
  • Мнения: 1 691
Слагаме само задължителните, защото няма как да ги избегнем. Хич нямам намерение да рискувам с "препоръчителни".

# 11
  • Мнения: 2 960
И аз слагам само задължителните.Мисля тази препоръчителната да я "пропусна" Peace

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз четох доста за тази ваксина,лно мисля да се посъветвам с лекарката,тя не ми я е предлагала до сега. Peace

Общи условия

Активация на акаунт