ниско кръвно

  • 6 072
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
здаравеите,как сте бъдещи и настоящи мами Simple Smile.
аз съм в 4 месец и по рано днес имах много наприятен инцидент.докато пазарувах изведнъж започна да ми причернява,треперех и се изпотих за секунди.всички около мен започнаха да се притесняват и да ми говорят,но ги чувах някакси от далеко.излязох на вън и се свестих малко.веднага се обадих на доки и отидох на преглед.оказа,че рязко ми е паднало кръвното-80/40.каза ми да пия кафе,много вода и да ям сладко.моля ви даите ми и други савети как мога да си помогна в такива ситуации,защото нито ми си пие кафе,нито ми се яде сладко.има ли друг вариант?

# 1
  • Мнения: 493
Аз по принцип съм с ниско кръвно,а по време на бременността ми падаше по често кръвното.Лекаря ти добре те е посъветвал,повечко течности да пиеш е съвета ми.Аз пиех най-вече солен айран. Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Нормално е през бременността кръвното да падне.
Аз съм по принцип с ниско кръвно, но сега ежедневно си живея с кръвно 80/50 за ужас на лекаря ми.
Пия много течности- айран, поне едно кафе на ден, ям и шоколад.

# 3
  • Мнения: 2 960
През бременността се случва да пада кръвното.Както са ти казали повечко течности,айранче ...шоколадче Peace
Повече разходки на чист въздух също много помага.
Помъчи се да изпълниш препоръките на дактора ,защото 80/40 е наистина доста ниско кръвно....Намери си някой да те ядосва и  hahahaда ти го вдига Joy

# 4
  • Мнения: 444
И аз съм с ниско кръвно откакто се помня, а от началото на бременността съм почти перманентно с 80/50. Това, което ме спасява е пиенето на течности-поне 2л на ден!Иначе кафе съм пила 2 пъти, откакто разбрах, че съм бременна, но пък сладко си похапвам  Hug

# 5
  • Мнения: 2 110
На първо място хипотониците трябва да се наспиват. А за целта на тях им трябват поне 9-11 часа – това е жизена необходимост. Близките трябва да го знаят , а не да ги смятат за поспаливци и да ги карат да стават насила защото сънят е защитната реакция на организма на хипотоника.
Освен правилния сън, хипотониците трябва да умеят правилно да стават. Когато човек спи, кръвта му се съсредоточава в областта на стомаха (в черния дроб, червата, далака) и възниква относителен недостиг на кръъв в мозъка. Ако в тази ситуация хипотоникът стане рязко, може да изгуби съзнание.
На закуска трябва да изядете и сандвич с хляб, масло и сирене. Работата е там, че кръвното се качва от солени и мазни продукти. Сиренето е идеалният продукт по съотношение на мазнини и соли. Затова за хипотоника чаша кафе и 1–2 филийки със сирене може да се смятат за лечебна процедура. Много полезен е и силният зелен чай. И не забравяйте да се храните 3-4 пъти дневно, като задължително включвайте в менюто си продукти богати на белтъчини.

# 6
  • Мнения: 4 491
Същата бях и аз. 80/50 си беше нещо нормално за мен. Кафе не съм пила, защото не исках да пия, докато съм бременна, но слава богу нямам непоносимост към сладките неща.  Mr. Green От време на време пийвах по 1/2 - 1 чаша червено вино вечер с вечерята. Мед също си хапвах по малко. и много внимавах да не се изправям рязко, че тогава ставаше страшно - поне 10-15 секунди не виждах какво ми е пред очите. Неприятно, но се случва.

# 7
  • Мнения: 2 746
Лекарят добре те е посъветвал. И гледай да си почиваш повече. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
На първо място хипотониците трябва да се наспиват. А за целта на тях им трябват поне 9-11 часа – това е жизена необходимост. Близките трябва да го знаят , а не да ги смятат за поспаливци и да ги карат да стават насила защото сънят е защитната реакция на организма на хипотоника.
Освен правилния сън, хипотониците трябва да умеят правилно да стават. Когато човек спи, кръвта му се съсредоточава в областта на стомаха (в черния дроб, червата, далака) и възниква относителен недостиг на кръъв в мозъка. Ако в тази ситуация хипотоникът стане рязко, може да изгуби съзнание.
На закуска трябва да изядете и сандвич с хляб, масло и сирене. Работата е там, че кръвното се качва от солени и мазни продукти. Сиренето е идеалният продукт по съотношение на мазнини и соли. Затова за хипотоника чаша кафе и 1–2 филийки със сирене може да се смятат за лечебна процедура. Много полезен е и силният зелен чай. И не забравяйте да се храните 3-4 пъти дневно, като задължително включвайте в менюто си продукти богати на белтъчини.

Ето защо аз спя по толкова много - не го знаех, благодаря ти.

# 9
  • Мнения: 647
здаравеите,как сте бъдещи и настоящи мами Simple Smile.
аз съм в 4 месец и по рано днес имах много наприятен инцидент.докато пазарувах изведнъж започна да ми причернява,треперех и се изпотих за секунди.всички около мен започнаха да се притесняват и да ми говорят,но ги чувах някакси от далеко.излязох на вън и се свестих малко.веднага се обадих на доки и отидох на преглед.оказа,че рязко ми е паднало кръвното-80/40.каза ми да пия кафе,много вода и да ям сладко.моля ви даите ми и други савети как мога да си помогна в такива ситуации,защото нито ми си пие кафе,нито ми се яде сладко.има ли друг вариант?

Айрян със сол, много бързо повишава кръвното, също и повече течности, казвам го от опит, аз съм с ниско кръвно и често дори ме боли глава от това.  Peace

# 10
  • Мнения: 370
благодаря ви за бързите отговори,ще опитам и с аирян.
аз си имам кои да ме ядосва Данинка,но явно не е достататчно Laughing

# 11
  • Мнения: 370
а относно течностите пия над литър вода на ден,но имам чувството,че всичко отива във 00.маи нищо не задържам Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 647
а относно течностите пия над литър вода на ден,но имам чувството,че всичко отива във 00.маи нищо не задържам Rolling Eyes

И аз съм така, явно имаме много добра отделителна система, за да задържаш течностите, пий солен айран, това е единственият начин.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 294
През бременността е хубаво да пиеш 1.5 - 2 л. течности на ден . За ниското кръвно , трябва да слушаш док какво те съветва и традиционните рецепти Wink като тази айран със сол  Peace

# 14
  • Мнения: 718
Моето кръвно винаги е било ниско, но през бременността ми стигаше и до 80/50. Припадах няколко пъти, което си е доста неприятно преживяване Sad
Нещата, които ми помагаха на мен са:
- много течности (инстиктивно явно през цялата бременност ми се пиеше страшно много айрян);
- задължително кафе и закуска сутрин;
- месо и сладко
Избягвах да излизам без придружител последните 1-2 месеца, защото ме беше страх, че ще ми причернее на улицата!
Лека бременност! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт