Бяло ПДЧ - търся съвет

  • 1 132
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 265
Момичета, искам да поръчам няколко шкафчета от бяло ПДЧ. Днес видях в един склад два вида - гладко и шагрен. Гладкото ПДЧ до болка напомня соц.кухни. Грапаво - дали ще се поддържа лесно?
Ако имате поглед върху мебели от бяло ПДЧ, споделете, кой от двата вида  е по-удачен  Hug?

# 1
  • Мнения: 18 542
В старата ми кухня беше нещо между бяло и ванилия шагрен - е няма такова чудо. За да се изчисти добре, трябва с циф и гъба да търкам. Ако не е в кухня става. Гледай внимателно обаче, защото при българското пдч например ламитана е доста тънък и прозира отдолу пълнежа на плочата.

# 2
  • Мнения: 8 999
Съвременното бяло ПДЧ няма нищо общо с едновремешните гадни материали. Гладкото може би ще се драска /не съм сигурна/, а грапавото ще задържа повече мръсотия. Но и за това има лек - с препарат за стъкло се почиства идеално, без да търкаш като побъркан. Или пък с обезмаслител. Гледах скоро такова ПДЧ и ми хареса, но единственото, което ме дразни, че, за разлика от МДФ, има кантове.
А вътрешността /корпуса/ на шкафовете задължително ще ти направят от ПДЧ. Няма смисъл да се влагат скъпи материали за нещо, което не се вижда. Ако пък се спреш на вратички от МДФ, разликата в цената няма да е много драстична. Обмисли и двата варианта, поискай оферта и за двете.
А защо трябва да е бяло?

Общи условия

Активация на акаунт