кажете рецепта за картофи с ориз на фурна

  • 35 794
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
Това иска татето утре да сготвя,а аз не помня как съм го сготвила преди 3г.  newsm78
Той ми каза,че е като гювеч,но само месо,ориз,картофи и домати
Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 2 382
Правя нещо подобно, но без месо и слагам задължително тиквичка.

# 2
  • Мнения: 9 973
Правя нещо подобно, но без месо и слагам задължително тиквичка.
е,сподели де,не бягай  Laughing

# 3
  • Мнения: 9 973
побут  Simple SmileНикой ли не знае Rolling Eyes
Май утре друго ще се готви  Joy

# 4
Запържваш в мазнина лук и моркови, после прибавяш нарязаните домати, или доматена консерва да поври малко, слагаш подправки, сол, магданоз, черен пипер, после изсипваш ориза и бъркаш за около 3 минути докато стане стъклен. После изсипваш в тава, прибавяш и нарязаните картофи, на една чаша ориз слагаш 3 чаши гореща вода, някакъв бульон, разбъркваш внимателно така че всички съставки да се омешат и печеш до извиране на водата.
Аз го правя така, а също слагам и някакво месо с картофи или с ориз, ако правя и двете заедно , месо не слагам.

# 5
  • Мнения: 9 973
Запържваш в мазнина лук и моркови, после прибавяш нарязаните домати, или доматена консерва да поври малко, слагаш подправки, сол, магданоз, черен пипер, после изсипваш ориза и бъркаш за около 3 минути докато стане стъклен. После изсипваш в тава, прибавяш и нарязаните картофи, на една чаша ориз слагаш 3 чаши гореща вода, някакъв бульон, разбъркваш внимателно така че всички съставки да се омешат и печеш до извиране на водата.
Аз го правя така, а също слагам и някакво месо с картофи или с ориз, ако правя и двете заедно , месо не слагам.
златна си душко!Утре ще докладвам как съм съм се справила

# 6
  • Мнения: 2 382
На Линдита рецептата е по-близо до това, което търсиш.Моето е по-скоро много леко лятно ястие.
Задушавам една глава лук, 1 морков нарязан на кубчета и добавям ориза са се позапържи леко.След това добавям два-три картофа, нарязани на кубчета и една -две тиквички.Слагам вода(3:1) спрямо ориза и оставям да ври на слаб огън.
Първия вариант е да не се добавят домати.Тогава става превъзходно, ако накрая се сложи една връзка копър, нарязан на ситно.
Ако искаш домати, те се поставят след ориза и тогава подходящи подправки са магданоз и черен пипер.
И в двата случая -сол на вкус.
Обикновено не го запичам, така остава по-сочно.

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 58
Много добре си вървят даже!  Wink Правя същата рецепта като ЛИНДИТА но без месо и задължително слагам джоджен.Поне на нас много ни харесва тази манджичка.

# 10
  • Мнения: 27 524
Много добре си вървят даже!  Wink

Е, да, те много хора хапват и спагети с хляб; горе-долу същото  Laughing

# 11
  • Мнения: 58
Стига де,чак до там не сме загрубели!   LaughingТова ядене го знам от баба си и като му пльоснах на мъжа ми за първи път ориз и картофи заедно и той беше потресен  Shocked ,но му хареса в крайна сметка.  Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
къв Русе не се прави това ястие.И аз не знаех за него

# 13
  • Мнения: 511
Такова ястие понякога идва в градината за децата,много ми е странно и никак не ми харесва,а и децата не го ядат
досега не съм го приготвела в къщи и сякаш нямам и намерение

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

Просто не си свикнала. Това ястие е типично за селото на моята баба и винаги става страхотно. Само че Деси от баба ми знам, че на тази манджа не се слагат домати, а само червен пипер.

Тя я прави така: Картофите обелени и нарязани се слагат в тавичка. Прави се запръжка - 1 голяма глава лук, мазнина, червен пипер и джоджен. Заливат се картофите и се разбъркват. Слага се сол и малко черен пипер. Налива се топла вода да залее картофите и чак тогава се разпръсква с ръка ориза - около 1 кафена чашка върху картофите. Така че да не падне на дъното на тавата. Пече се на умерена фурна. А ако имаш масло - направи запръжката с него, а не с олио. Стават фантастични.

Общи условия

Активация на акаунт