Колко хранения на 1 годинка?

  • 1 489
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета, имам нужда от съвет Hug Споделете моля ви колко пъти се хранят вашите дечица около годинката.
Режима на детето е следният:
09:00 - закуска
13:00 - местното от кухнята + Данонино 50гр.
16:30 - десерта от кухнята
19:30 - супата от кухнята
21:30 - АМ 180мл.
Като чета из форума повечето деца са на 4 кратно хранене още на 7,8 месеца а моето дете вече навърши годинка и е на 5, че понякога и на 6 кратно. Освен това което съм описала много често и през нощта си пийва АМ когато поиска и аз взех да се терзая, че много го храня Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма правило, има нужди, желания и искания от детето. Следвай го и не се терзай, интересувай и води по другите деца - всяко е различно и за всяко е правилно  Peace

# 2
  • Мнения: 48
Нашия режим на хранене е следня:
8-8:30 - закуска , овесени ядкиили зърнени топченца около 180-200гр.  или сандвич + 140-150 гр. мляко
10-10:30 плод
12:30 - 1 часа  обяд
4 часа след обедна закуска - обикновено Yogurt , плод
19 часа вечеря - супа
20:30 мляко
Сега е  на година и половина . Когато беше на 1 година режима беше същия но пиеше през нощта мляко така че ако броя плодовете в 10 часа е била даже на 7 хранения. Както ти е казала Блонди всяко дете е различно. Simple Smile Аз преди месец спрях да и давам мляко през нощта защото почна да отказва закуската сутрин.

# 3
  • Мнения: 1 062
Моето бебе е на 1г.6м.
закуска
обяд
следобедна з-ка
вечеря
Нестле Джуниър преди сън - 250 мл.
Давай на бебето си да яде, толкова пъти, колкото се нуждае.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На година и една седмица е моето детенце, от 8 месечна е на 4 хранения.
8-8:30 закуска, 12:30 обяд от млечната кухня,4:30 крем, кисел пак от млечна кухня
и след къпане в 20:30 АМ .

# 5
  • Мнения: 9 973
същият ни е режима Peace

# 6
  • Мнения: 150
Няма правило, има нужди, желания и искания от детето. Следвай го и не се терзай, интересувай и води по другите деца - всяко е различно и за всяко е правилно  Peace
  Peace

# 7
  • Мнения: 1 763
Моето дете е на 4 хранения плюс от време на време Ам през нощта. Обаче изяжда супата и десерта от кухнята на едно хранене, защото спи по 3 часа следобед, пропуска следобедната закуска и се събужда много гладен.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От 9-я месец дъщеря ми мина на 4 кратно хранене

# 9
  • Мнения: 1 197
Закуска 7:30  -АМ
Обяд- към 12-12:30
Следобедна закуска 4-4:30  - кисело мляко или АМ/плод
Вечеря към8-8:30Ісупа,манджичка.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Малко множко ми се вижда на мен. Ако в 19.30 се е нахранило добре защо след два часа пак го храниш? За 2 ч не може да му се изпразни стомахчето и се натоварва. Дроби му супата със сухар да е по-хранителна и не давай след това мляко. А през нощта опитай със сок или чай и постепенно ги замени с вода.
Мойте са на 4 кратно от 6 мес. По едно време давах АМ към 23-24ч но беше за малко и бързо се отказаха.

# 11
  • Мнения: 219
И нашият режим е същия  Peace Бебо никак не е дебел или прехранен. Води се по детенцето си !

# 12
  • Мнения: 14
Малко множко ми се вижда на мен. Ако в 19.30 се е нахранило добре защо след два часа пак го храниш? За 2 ч не може да му се изпразни стомахчето и се натоварва. Дроби му супата със сухар да е по-хранителна и не давай след това мляко. А през нощта опитай със сок или чай и постепенно ги замени с вода.
Мойте са на 4 кратно от 6 мес. По едно време давах АМ към 23-24ч но беше за малко и бързо се отказаха.
Това означава да му махна изцяло млечния прием, което не ми се вижда добра идея newsm78
Не е ли по-добре да пие АМ преди лягане отколкото да слагам сухар в супата и да не пие мляко. Да, от това се притеснявам аз, да не му натоварвам стомахчето. Иначе както писа една мама по-горе, не е дебел нито закръглен Heart Eyes, просто обича да си похапва. Ако трябва да премахна ядене, то би могло да е супата или следобедния крем, но в никакъв случай млякото докато той сам не се откаже от него.
Момичета, благодарности Hug

# 13
  • Мнения: 1 558
Закуска 7:30  -АМ
Обяд- към 12-12:30
Следобедна закуска 4-4:30  - кисело мляко или АМ/плод
Вечеря към8-8:30Ісупа,манджичка.
И ние сме така.Само,че не му давам АМ Peace

# 14
  • Мнения: 2 960
8.00-8.30-закуса/започва с АМ и добавяме кус-кус,филийка и всякакви други неща.....
12-12.30-обяд-второто от ДК
16-16.30-следобедна закуска-плодове/плодово мляко -кисело мляко.....
19.00-вечеря-супата от ДК  ,сега вече и каквото му харесва от нашите ястия
........21 АМ-колкото иска

Общи условия

Активация на акаунт