Супа от карфиол с топчета от галета?

  • 1 035
  • 5
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
По принцип с мъжа ми не ядем карфиол. Но ни бяха поканили на гости и ни гостиха с чудесна супа от карфиол. На мен много ми хареса (мъжа ми дори не я куса) и реших да си направя и аз у дома някой ден. Та този ден дойде, но не помня рецептата на супата.  ooooh! Имаше само карфиол, моркови и някакви топчета от галета май бяха  newsm78 (най вероятно галета с яйце за да стане като топче, въпреки, че аз не усетих топчетата, но ми казаха, че имало) newsm78 Не си спомням подробности, а не мога да намеря рецептата. Някой да ми даде напътствия как се прави това чудо? До сега не съм готвила карфиол и не знам дори колко време се вари, бързо ли се сварява, как се готви изобщо нищо. А пък и сефте чух за топчета с галета.  ooooh! Ще са ми от помощ всякакви съвети?  Praynig

# 1
  • Мнения: 27 524
...и някакви топчета от галета май бяха  newsm78 (най вероятно галета с яйце за да стане като топче, въпреки, че аз не усетих топчетата, но ми казаха, че имало) newsm78
А пък и сефте чух за топчета с галета.  ooooh!

Последно какво ти казаха - че има или не топчета и ако да - от какво?  Thinking

Правя такава крем-супа, но топчета от галета няма  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 901
Abra беше давала как се приготвят тестените топчета, които приличат на грах.

Супа с тестен грах

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Добре, тези галетени топчета ще ги оставя, не мога да си ги представя като вкус. До колкото помня ми каза, че е омесила с едно яйце галета и го оставила в хладилника от предната нощ, на другия ден оформя като топчета и слага в супата малко преди да извади от огъня. Но не мога да си ги представя как ще са на вкус, до сега не съм яла нищо подобно.  newsm78 А в нейния случай се бяха пръснали топчетата и изобщо не им усетих вкуса.
Да питам тогава карфиола бързо ли се сварява? С морковите заедно ли да ги сложа да се варят? А, ако сложа и картофи, заедно с карфиола ли да врят?

# 4
  • Мнения: 901
Карфиолът бързо се вари ..в подсолена вода.. но зависи точно какъв искаш да бъде дали да бъде хрупкав.. или за кремсупа ... но първо по добре свари морковите, а после добави карфиолът..

Кремсупа Dubary

Кремсупа от карфиол с бадеми

Кремсупа от карфиол

# 5
  • Мнения: 27 524
Да питам тогава карфиола бързо ли се сварява? С морковите заедно ли да ги сложа да се варят? А, ако сложа и картофи, заедно с карфиола ли да врят?

Аз варя всичко заедно - така или иначе ми трябват меки и разварени, за да ги пасирам после  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт