Отговори
  • Мнения: 718
Със сигурност всяка майка след/по време на бременността/раждането установява някакви положителни промени - физически и психологически! Споделете тук вашите!
Моите, за които се сещам в момента са:
- физически - изчисти ми се лицето, сгъсти ми се косата, намали се окосмяването по тялото, закръгли ми се ханша
- психологически - станах по-уверена, по-организирана, по-отговорна, по-толерантна към другите, по-философски настроена към всичко, което ми се случва
Сега е ваш ред!  Simple Smile

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хубава тема Grinning

Един от най-големите плюсове лично за мен, свързан с раждане и отглеждане на бебето, беше чувството на вяра в тялото ми и в способностите му да износи и даде живот.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ха, като се замисля и на мен косата ми стана по-гъста и здрава, за първи път си пуснах наистина дълъг маникюр едва по време на първата си бременност и до сега поддържам такъв. При мен също се намали окосмяването като бих казала, че съвсем изчезна. Тялото ми обаче не претърпя особени промени- талията и ханша ми пак си върнаха старите мерки и форми, а гърдите ми въпреки годината кърмене си останаха стегнати, без особени следи, че някога са изхранвали бебето.
А психологически.....ами не знам, винаги съм била отговорна и организирана, но станах може би малко по-спокойна и улегнала.
Сега ще видим второто дете с какво ще ме промени. Wink

# 3
  • Мнения: 991
Положителните промени са най-вече свързани с появата на малкото същество, което по 300 пъти на ден предизвиква смях или поне усмивки Simple Smile Удоволствието да гледаш как се развива, как малко по малко започва да комуникира, да опознава света. Хубавото очакване за бъдещето - вярвам, че ще бъда свидетел на още безброй щастливи моменти докато детенцето ми расте. Родителската гордост Simple Smile

Иначе за физическите промени не мога да кажа, че са положителни Confused

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
като бях бременна не видях положителни неща свързани с външния ми вид

# 5
  • Мнения: 209
Положителни - разбрах колко е прекрасно да си майка,чувство което преди това ми беше напълно непознато, разбрах колко много съм нетърпелива и колко много се вълнувам от всекидневните новости които открива детето, разбрах че семейството е мястото където се чувствам най- добре.
Относно тялото- все още не съм се възстановила и имам кг, за сваляне , но си заслужава нали?

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Определено бременността носи и "негативи" в чисто физически смисъл, но ми се струва, че бременните жени излъчват нещо специално - някак одухотворени са.
Психологическите промени няма какво да се коментират - ясно е, че радостта от детето не може да се сравни с нищо.
Темата е много позитивна!   bouquet за авторката!

# 7
  • Мнения: 718
Пояснение: чувството да си майка и щастието от появата на детето не ги включих, защото мисля, че са повече от ясни! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 718
Определено бременността носи и "негативи" в чисто физически смисъл, но ми се струва, че бременните жени излъчват нещо специално - някак одухотворени са.
Те, на фона на общото сияние на бременната жена, са почти незабележими Wink
Темата е много позитивна!   bouquet за авторката!
Благодаряяяя! Hug

# 9
  • Мнения: 141
Може би, че станах свидетел на това уникално чудо,раждането на едно дете, на един нов живот,който се появи чрез мен на този свят!Това няма начин да не те промени към по -добро!Станах изключително спокойна.
Иначе физически нямам промени колкото забременях ,толкова и излязох от болницата след раждането.Пък и не това е важно в случая!
Felicidat17 newsm51

# 10
  • София
  • Мнения: 1 139
От физическата срана положителните промени бяха по-скоро повреме на самата бременност-хубава коса,изчистено лице,едно такова ведро излъчване.След раждането много от нещата се промениха при мен-вече няма и помен от хубавата гъста коса Tired,качих малко килограми и според близките ми сега изглеждам женствено,а не като дете Crazy,гърдите ми и те не са за изхвърляне,ще видим след кърмаческия период  Thinking

От психологическа страна по време на бременността се подготвих за голямата промяна.А след раждането живота ми се осмисли,вече се чувствам пълноценна жена,радвам се на майчинските чувства,които с всеки ден стават все по-силни и ми е едно такова хубаво Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 376
Положителната беше във физически аспект беше,че спрях да консумирам някои храни,които намразих докато бях бременна.

Психически-станах по-зряла и отговорна,по-сериозна и осъзнах,че живота не е само пътувания,забавления и купон.

# 12
  • Мнения: 9 973
Психически-станах по-зряла и отговорна,по-сериозна и осъзнах,че живота не е само пътувания,забавления и купон.
а също и станах 45кг.  Joy

# 13
  • Мнения: 14 471
нямам вече болезнена менструация и цикъла ми е като цяло много по-лек от преди.

психологически се чувствам много горда и реализирана от това, че съм раждала. самото раждане беше поне за мен много силно и удовлетворяващо преживяване

# 14
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Единственото положително нещо е това, че усетих най страхотното чувство - да бъдеш майка  Heart Eyes
Също така си възвърнах предишните килограми доста бързо  Wink

Но определено отрицателните промени при мен са повече  Rolling Eyes Tired

Общи условия

Активация на акаунт