Ощ' спомняте ли си, Софянци...

  • 2 691
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 591
А помните ли предизборните обещания?

Примерно спомняте ли си едни предизборни кадри, на които Софянски ходеше да умолява Суходолци да приемат за "последен" - пореден - път боклука на Сф?..

А спомняте ли си - малко по- късно, по време на поредната предизборна Софийско-боклучена криза, обещанията на настоящия кмет на София?
Как като стане кмет за 2 седмици ще разреши трайно проблемът със сметта в столицата, без при това да ходи да проси пари от Държавния Бюджет като предшественика си...

Впрочем, спомням си, че Софянски, като цяло, даваше пределно скромни предизборни обещания - и много усмивки и снимки с красивата си съпруга и трите си деца, играещи край тях.
И като се замисля, сред всички обвинения, София си има - най- сетне отново! - символите на града - Халите, градинката пред Народния театър...

Разбира се, и сега си имаме доста придобивки.
Трасе за оф-роуд на Цариградско шосе...
Синя зона - и градинки и детски площадки, пълни с паркирали коли в околните междублокови пространства - на Шипченски проход...

Максимално високи данък сгради и ТАКСА СМЕТ...

И, разбира се, Пирогов - и него за щастие имаме, та да има кой да поправи ръцете и краката на гражданите, когато се пързалят по перфектно почистените улици, тротоари и пешеходни алеи, имаме застрахователи, грижещи се за щетите по автомобилите от гладките и безопасни пътища, имаме си, разбира се, и чиста столица... Честито!

Идат избори.
Тогава - дали ще помним?

И, изобщо казано, дали управлението на държава изобщо прилича по нещо на управлението на град?

Щото знам ли, може пък да е по- лесно...
А и винаги ги има Марсианците, които, в краен скучай, ако нищо не сработи и вълшебната пръчица отново даде дефекти, с радост ще поемат вината. Без мезе.

А през това време - ами не се сърдете, че децата ви, на тези, които като мен живеят в "кварталите", ще играят в боклука. Там, най- сетне, могат да се намерят много ценности! Цели фамилии клошари живеят от тях - кметът за нашето благосъстояние се грижи, не за друго... пък и София си има Инфекциозна Болница, и на докторите там трябва да се създава работа - да не мързелуват!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... пък и София си има Инфекциозна Болница, и на докторите там трябва да се създава работа - да не мързелуват!

що за щуротия?
позитивизъм  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
... пък и София си има Инфекциозна Болница, и на докторите там трябва да се създава работа - да не мързелуват!

що за щуротия?
позитивизъм  Peace

Ами то аз позитивно го казвам - я си представи, че ги нямаше добрите доктори...

# 3
  • Мнения: 41

това е завода до Филиповци за рециклиране на хартия и балиране на стъкло и пластмаса. Останалите боклуци... и за тях ще дойде времето .
Колкото до това къде играят децата ни - само с един поглед ще ти кажа какво има зад нашия блок : изгнила зелка ; обелки от няколко портокала или мандарини; много пластмасови и стъклени бутилки; няколко разкъсани найлонови торбички ; има и една пълна и вързана което ме навежда на мисълта ,че е изхвърлена преди не повече от 10тина минути от някой комшия  #2gunfire
Фасове ,дребни хартийки и *преработената храна* на кучетата изобщо няма нужда да ги споменавам май
Обещанията- всички ги помним ама много важно като с нищо не помагаме

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Синя зона - и градинки и детски площадки, пълни с паркирали коли в околните междублокови пространства - на Шипченски проход...
То целият квартал стана Sick
И сега какъв е този безумен строеж на ъгъла на Шипченски проход и Н.Коперник(до поликлиниката),на тези тесни улички липсва поредният МОЛ или бизнес сграда.И си копаят стабилно,ще стърчи като някой х.... Embarassed,на целият  фон.

# 5
  • Мнения: 106

Фасове ,дребни хартийки и *преработената храна* на кучетата изобщо няма нужда да ги споменавам май
Обещанията- всички ги помним ама много важно като с нищо не помагаме

категорично се съгласявам с hristova. докато не се научим ние - жителите на този град на хигиена, няма спасение. никой не е длъжен да ходи след нас да ни събира фасовете, люспите от семки, да не говорим за целите завързани полиетиленови торбички под балконите.
или да. всъщност може на общинско ниво да ни превъзпитат - глоби за непочистено околоблоково пространство. тогава по съседски ще се контролираме. а децата ни няма да играят по кварталите в боклука, ако се възпитат хигиенните навици, че както в къщи използваме кофата за боклук за отпадъците, така и навън следва да се съобразяваме с това. някой ще каже, че няма достатъчно кофи за боклук по улиците и градинките. ок. тогава просто си събираме отпадъците в една торбичка и на път за дома, я изхвърляме в първата кофа.

# 6
  • Мнения: 2 309

Впрочем, спомням си, че Софянски, като цяло, даваше пределно скромни предизборни обещания - и много усмивки и снимки с красивата си съпруга и трите си деца, играещи край тях.
И като се замисля, сред всички обвинения, София си има - най- сетне отново! - символите на града - Халите, градинката пред Народния театър...

Айде няма нужда, за едните Хали и едната градинка, не бих си затворила очите за това, което е отклонил. София се превръща във все по-отвратителен град.

# 7
  • Мнения: 41
А мога да дам и пример колко сме съвестни и как по наш *калъп* ще възпитаваме децата си
http://vbox7.com/play:c168b123
Това клипче аз съм го правила . На бул.България след Каблешков посока Бояна има една много красива сграда със звучното име *БЕЛИССИМО*. Е това е техният боклук,който те чинно всеки път в края на работния си ден изнасят от работното си място и изхвърлят през оградата в ел. станцията. Мъжът ми и голегите му са се наканили някой ден като го съберат и да им го изсипят пред главния вход.

# 8
  • Мнения: 2 716
След опесъчаване през зимата, трябва да има миене на улиците през пролетта.
Всеки път парите свършват точно за миенето.
Простаците от блоковете не могат за бъдат извинение/оправдание за простаците в кметството.

# 9
  • Мнения: 958
Да за тези които цапат, съм съгласна, че първо трябва да се превъзпитат.
Обаче от нашата кооперация, никой не хвърля в градинката или двора.
Аз съм го мела поне 100 пъти, и нашият собствен, и общинският който граничи с него.
Поддържаме си градинка, ей така за кеф, да ни е красиво. Ако някой хвърли нещо в нея, такъв скандал ще му спретна, че целият квартал да разбере. Ако трябва и снимката, ще му разлепя.
Но кофата ни за боклук прелива, непрекъснато. Плащаме доста висока такса смет, в центъра сме,
И няма къде да си хвърля боклука.
А сега ще я вдигат още повече.

Честно казано не помня предизборните обещания на Бойко. Не съм гласувала за него, натрапиха ми го. Като му видя мутрата, сменям канала, не искам да го слушам. Не му вярвам и никога няма да му повярвам.
За Софиянски какво да кажа. Да виждаше се нещо, че прави, но и се виждаше, че доста краде.
А Б.Б. той само говори, или по точно се оправдава.

# 10
  • Мнения: 4 555
Простаците от блоковете не могат за бъдат извинение/оправдание за простаците в кметството.
Точно това мисля и аз  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Цитат
Синя зона - и градинки и детски площадки, пълни с паркирали коли в околните междублокови пространства - на Шипченски проход...
То целият квартал стана Sick
И сега какъв е този безумен строеж на ъгъла на Шипченски проход и Н.Коперник(до поликлиниката),на тези тесни улички липсва поредният МОЛ или бизнес сграда.И си копаят стабилно,ще стърчи като някой х.... Embarassed,на целият  фон.

Дааа, синята зона се охранява зорко, ама незаконния паркинг пред 1во районно си седи... необезпокояван от никого.

За Софянски, понеже, смятам, повече няма да се кандидатира, спокойно мога да говоря - не знам какво е или не е отклонил, но сигурно има нещо - никак не мисля, че има човек, дето ще бръкне в кацата с мед и няма да си оближе пръстите. Затова и не гледам какво е - евентуално - взел. Гледам в момента какво е дал. И какво е дал наследникът му. Освен думи, де - от тях има в изобилие.

Като говорех за мръсотията, говорех именно за почистването, което би следвало да се извършва от Общината - сметоизвозването, миенето на улиците, метенето на тротоарите.
За това, което жителите правят... ами, да, грозно е, гнусно е, отвратително е... но знаете ли... ни веднъж в предизборните си обещания кметът ни не каза "Обещавам, че ако спрете да цапате и почнете да миете улиците, да метете тротоарите, да изхвърляте боклука и да почиствате човешките и кучешки екскременти, ще ви е чисто и няма да идвам да ви цапам".

"И ако си запълвате дупките по кварталните улици, няма винаги да пращам екипи да разбиват след това"


Не знам защо, ама не го направи... т.е. не това му бяха думите.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 17:18 от katiABV

# 12
  • София
  • Мнения: 38 210
Напоследък си припомням обещанията на Бойко за увеличаване на детските градини, които така и почти не изпълни!

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 202
Не искам да подхващам темата за детските градини, че ми е болна тема в момента  #Cussing out
А бездомните кучета - трябвало да мине време да се самоизчезнат, тъй да се каже. Не можело да ги затварят някъде, камо ли убиват. Кастрирали ги и не можело да се размножават. Пред блока, към "компанията" от 5 стари имаме 2 нови палета.
По тротоара не може да се минава от паркирали неправилно коли.
Булевардите (Стамболийски) от 2 платна за движение има само по 1/2. Останалото е паркирани коли, собствениците на някои, от които, дори не са си направили труда да се приберат. 'Що ли им трябва? Нали няма никой да мине да ги глоби #Cussing out
Имаше и обещания за преразглеждане на договорите със Софийска вода и Чистота. Едното ... нищо. Другото - добре, че Вълка се отказа и ортака се намести.
Сигурно има още много. Просто не мога да се сетя в момента, защото не съм си правила труда да чета внимателно предизборни обещания. Те по дифолт, никога, от никой не се изпълняват! ББ само като го видя и  Sick

# 14
  • Мнения: 12 648
До тук добре - Всички са маскари. И какво правим.

Общи условия

Активация на акаунт