Притеснявате ли се, когато използвате козметика?

  • 1 231
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам предвид следното - знаем, че козметичните продукти имат недотам безвредни химични съединения в състава си. За някои е доказано, че причиняват различни заболявания, за други се спори. А органичната козметика е скъпа и недостъпна за много жени, включително и за мен. Та искам да ви попитам дали се притеснявате от последствията, които би могла да има редовната употреба на "обикновената" козметика (не говоря за евтина или скъпа, защото дори медицинската може да има вредни съставки). Бихте ли се отказали напълно от някой тип козметични средства? (Аз например избягвам лосиони и спрейове за тяло, въобще такива продукти, които се нанасят на голяма повърхност и попиват в кожата.)
Ще се радвам да разбера отношението ви.

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ползвам козметика.
Значи не се притеснявам  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не се притеснявам.
Ние не знаем какви храни всъщност ядем и куп други неща - ако започна за всичко да се притеснявам...
Подбирам внимателно винаги и купувам /без значение за какво става въпрос/ само качествени стоки, колкото и да ми струва това, но не задълбавам излишно.

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хич даже.
единствено гледам цената и марката.
те са ми застраховката.

# 4
  • Мнения: 891
Не. не се притеснявам.
Даже хич  Mr. Green

# 5
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.

# 6
  • Мнения: X
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.

Ние не знаем какви храни всъщност ядем и куп други неща - ако започна за всичко да се притеснявам...

Така разсъждавам и аз... Но все пак вече подхождам по-предпазливо. Бих искала да използвам козметика, която 1) съдържа минимално количество синтетични вещества, и 2) не е тествана върху животни. Засега се задоволявам само с второто.

# 7
  • Мнения: 1 731
Не,не се притеснявам .Ако и това почна да го мисля,значи нищо друго да не правя. Heart Eyes
Да се притеснявам за водата,за храната,за въздуха...кога ли ще живея спокойно? newsm78

# 8
  • Мнения: 2 229
Не, тъй като всичко е вредно  - въздуха, който дишаме, водата, която пием, храната, която консумираме, сега и козметика, която използваме.

 Peace
Ако започна за всичко да се притеснявам, трябва да се гръмна.

# 9
  • Мнения: 581
 Подкрепям всичко казано по-горе.Въобще не се питеснявам, ползвам козметиката на една единствена фирма, на която имам доверие.Освен това не прекалявам с употребата на козметични продукти.

# 10
  • София
  • Мнения: 123
Имаше преди време статия в National Geographic точно за това. От известно време следя внимателно какво купувам. Особено пък детските продукти за дъщеря ми. За мен си купувам детски продукти с добър състав(според мен Wink ) и  от Juice Beauty - http://www.juicebeauty.com/all_juice_beauty_products/ , през ягодка - http://oth.strawberrynet.com/main.aspx?region=OTHERS . Цените не са по-високи от аптечната козметика тук, даже някои са по-изгодни.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Не.
След всички притеснения които имам,остава и за такова нещо да се притеснявам. Whistling

# 12
  • Мнения: 2 388
Не се притеснявам.


Аз например избягвам лосиони и спрейове за тяло, въобще такива продукти, които се нанасят на голяма повърхност и попиват в кожата.)

При моята суха кожа направо трябва да полудея, ако не се намажа след баня.

# 13
  • Мнения: X
Само казах какво избягвам, не че не ползвам изобщо, просто нямам такава нужда. Simple Smile Но пък съм свикнала да се гримирам и не мога да се откажа от спирала и сенки, от гланц за устни; също и от кремове за ръце и крака.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Никога не чета дори съставките на козметиката, която ползвам. За притесняване пък да не говорим. Каквото има да става, да става.

Общи условия

Активация на акаунт