Нова дървена дограма

  • 930
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 762
Препоръчайте ми фирма,която поставя дървена дограма.Сегашната също е дървена,но има нужда от смяна,та се чудя също дали ще успея да сменя само крилата на прозорците без да разбивам рамката.Ще съм ви благодарна ако споделите опит и вие.

# 1
  • Мнения: 4 343
Обърни се към дърводелец.Нашата е поръчкова и съм доволна ,но готовите не си заслужават.

# 2
  • Мнения: 762
А може ли да дадеш някакъв контакт с този дърводелец?
Вие какво си сложихте-само стъкопакет или имате и стъкло и стъклопакет?
Аз също не искам готова,та съм писала няколко имейла на разни фирми,които се занимават с това,за да разуча цените (не ги пише в сайтовете им обикновено).

# 3
  • Мнения: 4 343
Беше преди 10 години.Взех телефона от в. ''позвънете''.Поръчахме дограма за цяла къща,платихме капаро 50% и при доставката останалото.Човека си работеше в двора.Беше мноого възрастен.По спомен някъде в Бояна.
Не съм много полезна  Sad.

# 4
  • Мнения: 762
А вие с ново строителство ли бяхте тогава?Интересува ме много ли е неприятен процеса на махане на стара дограма,измазване и прочие?

# 5
  • Мнения: 4 343
Къщата е стара,но я обновихме изцяло.Повечето неща сами си правихме/не разполагаме с много средства/,а и мъж ми е от типа сръчко-работливко Heart Eyesпък аз съм дясната му ръка за всичко Grinning.
Първо обработихме новата дограма с горещ ленен бизир 2-3 пъти.После махнахме старата дограма с ''кози крак'' така се казва инструмента .Остава дупка ,в която поставяш касата на новата дограма и я фиксираш в едни дървени трупчета поставени за целта при зидането на стената.После пълниш с пяна /флакон/,изчакваш да се втвърди,изрязваш излишното и замазваш.Накрая закачваш крилата и лакираш  с подходящ лак.
Стана бързо ,но много се цапа и после всичко те боли но си умираш от кеф защото сам си го направил.
На 10 г не е мръднала но лятото минаваме от вън с малко шкурка и лак за да не се развали оригиналния цвят.Ако я оставиш без грижи почернява и е много грозно/по-добре сложи пластмасова ако няма да ти се занимава/

# 6
  • Мнения: 762
Ами значи положението е същото при нас с изключение,че мъжа ми никак не е сръчен и опитен.Та намерих много обещаваща фирма,която ще ни направи трислойна дограма.Сега ще направя чертежите и ще видя колко би струвала,но това,което ме притеснява е,че помещенията ще стоят отворени (без прозорци) доакто няпарят дограмата,което се надявам да не е дълго.
Като махахте всъщност старата дограма не измазвахте ли,за да е гладко отдолу?Направо с трупчета и пяна ли затрорихте дупките?
Вие не сте я лакирали така ли?

# 7
  • Мнения: 4 343
.
Като махахте всъщност старата дограма не измазвахте ли,за да е гладко отдолу?Направо с трупчета и пяна ли затрорихте дупките?
ДА, ИЗМАЗването е последно,СЛЕД ПЯНАТА.Лакирахме я вече поставена.
Важно е фирмата да си вземе размерите Peace,А може да се договорите и да ви я сложат.Моят мъж не се беше занимавал никога с това.....не изисква кой знае какъв опит а само малко четене.Готовите пяна и замазка се продават и много улесняват.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт