Как ви се промени вкуса по време на бременност??

  • 7 932
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Аз минах през много и странни етапи (да не говорим,че още не са свършили промените):
1. Съвсем в началото на бременността ми ми се гадеше от адски много неща (повръщала съм само 2 пъти, но отвръщението беше огромно) н еможех да понасям миризмите само на повечето-алкохол, кафе (което адски много обичам), олио в салатата, млечни продукти даже (а ня сядам без сирене на масата) и абсолщтно всякакво сладко (но аз по принцип не съм фен на сладкото). Ядеше ми се много всичко тестено. Огладнявах страшно много.
2. В началото на 5 месец започна да намалява отвръщението към повечето от тия продукти- почнах по малко олио , по малко мляко, даже можех да ям слако в което нямаше никакви изкуствени подсладители.
3.Към началото на 8 месец- ядях повечето от тия храни, даже сладкото вече не ме отвръщаваше- освен шоколад, какао, освен това много засилено вече ми се ядяха млечни продукти.
4. Сега в 9 месец- никакво желание за тестени храни (баници и даже хляб не ям), но сладкото  от няколко дни (около седмица) направо................не съм яла толкова никога сладко и то едни определени продукти (като сухи пасти с шоколад).
Много съм изумена как минавам през всички тия толкова различни състояния. А вие??

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 15:31 от gundie

# 1
  • Мнения: 2 746
С първата бременност имах огромен апетит - хапвах си всичко.
С втората бременност - разбрах какво значи да си вегетарианец. Grinning Не ми се поглеждаше месо.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
Нищо супер необичайно. Първите три месеца ми ставаш лошо от цигарен дим. В четвъртия месец изядох около 2 комбината компоти от праскови и ягоди и с това приключих странностите.

# 3
  • Мнения: 2 110
Много странно, но по никакъв начин не ми се промени вкуса. Даже се бях притеснила ,защото много обичам люто дали е редно да си хапвам.

# 4
  • Мнения: 9 973
нищо различно и първия път,и сега

# 5
  • Мнения: 14 133
Моят не се промени с нищо.  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 910
Никак не се промени и при мен Grinning

# 7
  • Мнения: 3 294
НИщо не ми се е променило във вкуса , единствено махнах месото от менюто си , въобще не кусвам месо  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 316
По време на бременността ми най-лошото беше, че намразих рибата. Не можех да я близна.
А ми се гадеше от кафе / аз съм страстен любител на кафето/ и кебапчета.

# 9
  • Мнения: 2 960
Хапваха ми се много маслини,салата от домати и краставици ...ама те и преди ми бяха от любимите,но през бременността ми станаха "абсолютни фаворити" Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 290
Нищо особенно-с първата бременност умирах за доматен сок и лимони,а с втората си хапвах сладко,което никога не съм обичала и това приключи с раждането.

# 11
  • Мнения: 1 372
Нямах особенни промени. Нищо от това което ядях преди не ми пречеше или пък не ми се е приисквало нещо ново. Единствено ако ми се налагаше да запържа зехти / за някакво ястие/ ароматът му ми пречеше.

# 12
  • Мнения: 1 919
Никак.

# 13
  • Мнения: 1 046
През първата ми ставаше лошо от всякакви миризми, а вкуса ми се промени изцяло към полезните неща. Не съм по плодовете и зеленчуците, но се накъсах да ги ям, хапвах всяка седмица и риба, което за мене е голямо постижение. И да, наиситна месо не ми се ядеше. Не съм имала по-силно изразена страст към сладко или кисело и солено.
Сега пак се повтарят нещата, с тази разлика, че не ми става лошо от миризми и засега ми се хапват само домати и сирене, както и плодове.

# 14
  • Мнения: 117
Не можех да си сложа шоколад в устата - това беше единственото нещо от което ми се гадеше.Наблягах на кисело и солено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт