Проблем с кърмата?

  • 569
  • 8
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ! Моля за вашия съвет. Имам бебенце почти на 3 месеца. Кърмя я на поискване приблизително на 2 часа включително и нощем. Напоследък стана много неспокойна вечер и нощем. След като се нахрани трудно заспива, постоянно си лапа ръцете и плаче докато заспи. Днес почти на всяко хранене е плакала. Суче известно време и заплаква. Успокоявам я и започваме отново да се кърмим, на другата гърда се повтаря същото. Освен това цял следобед мрънка и почти не е спала. Искам да попитам според вас кърмата ли ми е намаляла? Дали не и стига или е някакъв друг проблем?

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И моята мишка е така. Да не говорим, че не спи изобщо през деня. Сигурно е период и ще отмине.
За количеството на кърмата следи памперсите. Ако са поне 5-6 в денонощие значи не е от кърмата.

# 2
  • Мнения: 2 401
Възможно е от нещо да са се засилили коликите и затова така да плаче , а вечер повечето бебета са неспокойни така че не се тревожи, моята дъщеря на тази възраст заспиваше много трудно плачеше, въртеше се докато я кърмех, за да я успокоя аз сменях гърдите по няколко пъти или ставах и се разхождах из стаята и така я кърмех, междудругото при някои бебета безпокойството от зъбките започва доста от рано и доста време преди да се появат така че е възможно и това да оказва някакво влияние.
 Както abuticon ти е писала следи напишканите памперси за да видиш дали се храни достатъчно, ако имаш някакви притеснения, че не ти е достатъчно кърмата, слагай бебо да суче по начесто, а и през третия месец има скок в растежа така че може и да има нужда да суче по начесто.

# 3
  • Мнения: 13
Цветели, според мен са ви хванали коликите. И моето дете беше така до към края на 4-тия месец. После започнах да го кърмя легнала и той веднага заспиваше. Другия вариант е да се храни под ъгъл т. е. леко да го повдигаш като го държиш. Не вярвам да й е недостатъчна кърмата, но наистина следи по памперсите, макар че има случаи когато кърмачето не се изхожда дори два дни...Пробвай да се изцедиш един път и дай на детето изцеденото с шише, дете на нейната възрасттрябва да изпива около 130 гр. мляко. Ако след това направи по-дълъг период до следващо хранене, значи не може да се наяжда на гърдата ти/което ме съмнява/. Тогава можеш да я слагаш и на другата и да видиш как ще е. Успех!

# 4
Момичета, благодаря ви за съветите. Предполагам ,че сте прави. Дано нещата се нормализират по-бързо.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
На мен не ми приличат на колики в никакъв случай.  Имайки предвид поведението на дребосъчето както и възрастта му, смятам, че това е лактационна криза.
ето ти информация за това явление  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
На мен не ми приличат на колики в никакъв случай.  Имайки предвид поведението на дребосъчето както и възрастта му, смятам, че това е лактационна криза.
ето ти информация за това явление  Wink

 PeaceИ аз съм "за" Лактационна криза. Кърмиш когато бебето поиска и ще се оправите до 3-4-5 дена. Предлагам ти да даваш на едно сукане и двете гърди, ако досега не си го правила, а ако си го правила може да повтаряш гърдите на едно сукане (т.е.: лява, дясна, после пак лява и ако иска пак дясна) Така ги стимулира много добре по лични наблюдения. Пий повечко течности.
Коликите не трябва ли вече да отшумяват?
А даване на кърма с шише аз не бих ти препоръчала! Абсолютно ненужно е, а може и да усложни положението.
Огледай и венчетата, случва се на някои бебенца рано-рано да цъфне нещо, както беше с моята племенница.

# 7
  • Мнения: 9 776
Възможно е бебето да го мъчат зъбки. При сукане се получава едно дразнение на венците. А бебето пипа ли си ушите?

# 8
  • Мнения: 2 376
Моето бебе също имаше такива периоди привечер, не знам дали от събиране на много впечатления, но си пищеше докато заспи, а всъщност е доста спокойна и нормално не реве. Аз редувах, редувах гърдите с часове се кърмопреспивахме сменяйки гърдите на две минути. Важно е да гледаш общото състояние на детето, наддава ли добре, жизнено ли е. А това с пищенето вечер на всеки се случва около вашата възраст.

Общи условия

Активация на акаунт