Повръщане от кашлица???

  • 48 571
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 947
Здравейте,
ето го и нашия проблем, с който не можем да се справим и вече се чудя какво да правя - от 5 дена малчо е болен, започна с много висока температура, викнахме лекар, давах му обичайните сиропчета. Но от втория ден та до днес се появи отвратителна кашлица с храчки, които той не може да изхрачи, гълта ги от което се дави и повръща  Confused Сменихме два сиропа за кашлица - нищо, от вчера ни дадоха антибиотик - сутринта пак повърна. Можете ли да ми препоръчате нещо против това повръщане от храчките?
Знач, че е най-добре с лекар да се консултирам, правя го - дори с двама, ама ми е много притеснено и затова пиша и тук. Понякога е в сила "не питай старило, а патило"!

# 1
  • Мнения: 1 163
Ами и ние сме така като почне да кашля. Понеже неможе да изхвърли храчките и повръща. Това е най-много два дена. Нищо не съм правила, защото и немога да направя. Предпочитам да повръща и да изхвърля храчките да се изчиства от тях. Не се притеснявай ще спре повръщането. Незнам твоя на колко е години но моята стана вече на 4 и като има храчки я карам в един лиген да ги плюе и така намалям повръщането но тя е по-голяма и разбира какво да прави. Иначе до преди това яко си повръщаше.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 551
viliko синът ми беше така. Сиропите за кашлица всъщност не помагат, защото секретите не са от гърлото, а от носа. Те се стичат отзад в гърлото и детето се дави. Единственият изход е да купите физиологичен разтвор и на всеки час по 3-4 мл в спринцовка слагате в носа да промивате. По този начин детето гълта секретите и не се дави така. Другото е Тантум верде в гърлото и след промивката капки в носа.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ами и ние сме така като почне да кашля. Понеже неможе да изхвърли храчките и повръща. Това е най-много два дена. Нищо не съм правила, защото и немога да направя. Предпочитам да повръща и да изхвърля храчките да се изчиства от тях. Не се притеснявай ще спре повръщането. Незнам твоя на колко е години но моята стана вече на 4 и като има храчки я карам в един лиген да ги плюе и така намалям повръщането но тя е по-голяма и разбира какво да прави. Иначе до преди това яко си повръщаше.

Преди и синът ми беше така.Подкрепям казаното по-горе.Приготвях си един леген в стаята и започнеше ли да кашля аз съм с легена до него.

# 4
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
Добре е ,че повръща храчките и тъка се освобождава по-лесно,но ако повръщането е често и продъжи повече от 1-2 дни,ще трябва да се вземат някакви мерки ,за да не се стигне до обезводняване.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Всъщност,да допълня,че синът ми повръщаше само храчките,не храна.
Ако се повръща и храната,тогава трябва да се вземат мерки.

# 6
  • Мнения: 7 947
за съжаление няма апетит и яде много малко, а когато повръща - изкарва всичко от стомахчето  Confused за мерките - нали това питам, какви мерки? пихме сироп против повръщане и прахчета, но явно проблема са си храчките...сега се надявам с антибиотика да отмине по-бързо кашлицата и оттам - и повръщането...

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
От както започнах,при хрема,да слагам капки Ксилометазолин и Тобрин-в комбинация,чак такива обилни храчки не е имал,а и всичко отшумява за 3-4 дни.Казвам това,което аз правя-започне ли хрема веднага започвам с капките.

# 8
  • Мнения: 1 820
за съжаление няма апетит и яде много малко, а когато повръща - изкарва всичко от стомахчето  Confused за мерките - нали това питам, какви мерки? пихме сироп против повръщане и прахчета, но явно проблема са си храчките...сега се надявам с антибиотика да отмине по-бързо кашлицата и оттам - и повръщането...
Пуснете един секрет за носа.Може проблема да е там.Би трябвало да лекуваш кашлицата,а не повръщането.Ясно е че е от нея.За кашлица аз правя едно бабино лякче-10 лукчета,10 ореха(счупени с черупките),1 пакет небет шекер,1-2 листенца индрише.Вари се в 1л вода,докато остане на половина.Пие се 3 пъти на ден.,да свърши.На дъщеря ми и минава за 1-2 дена кашлицата. HugДано се оправи бързо детенцето.  bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята дъщеря като беше по малка един път е повръщала храчките. По този начин организма може да се освободи от тях. Но не е повръщала и храната.

# 10
  • Мнения: 1 217
за съжаление няма апетит и яде много малко, а когато повръща - изкарва всичко от стомахчето  Confused за мерките - нали това питам, какви мерки? пихме сироп против повръщане и прахчета, но явно проблема са си храчките...сега се надявам с антибиотика да отмине по-бързо кашлицата и оттам - и повръщането...
Ситуациятя при Калоян е същата.Кашля,кашля и почва да повръща храчки.Няма апетит.От днес е на Зинат.
Много ми е притеснено.Пие Вентолин,Флавамед и пак кашлицата продължава.
На вас кой АБ са ви изписала?

# 11
  • Мнения: 1 217
Какви да са лукчетата-билкови или обикновенни.
И от къде взимате небет шекер

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Какви да са лукчетата-билкови или обикновенни.
И от къде взимате небет шекер

Небет шекер съм виждала по аптеките.

за съжаление няма апетит и яде много малко, а когато повръща - изкарва всичко от стомахчето  Confused за мерките - нали това питам, какви мерки? пихме сироп против повръщане и прахчета, но явно проблема са си храчките...сега се надявам с антибиотика да отмине по-бързо кашлицата и оттам - и повръщането...
Ситуациятя при Калоян е същата.Кашля,кашля и почва да повръща храчки.Няма апетит.От днес е на Зинат.
Много ми е притеснено.Пие Вентолин,Флавамед и пак кашлицата продължава.
На вас кой АБ са ви изписала?


Имали сме няколко пъти такава кашлица с обилни храчки,но никога не са ни изписвали антибиотик.Всичко идвало от носа,а гърлото е било леко зачервено от самото напъване да кашля.Пиеше сироп Проспан и бабини бъркалки+капките Ксилометазолин и Тобрин.
А антибиограма правихте ли?

Да пусна и една рецепта против такава мъчителна кашлица,при нас действаше много добре.
Сока от един лимон(много добре изцеден)
1 супена лъжица глицерин
около половин пюрено бурканче пчелен мед
Всичко това се обърква много добре.Дава се по една чаена лъжичка три пъти на ден 30 минути преди храна,както и през ноща една лъжичка,ако детето се измъчва от кашлицата.Съхранява се в затворен съд.

# 13
  • Мнения: 7 947
Уф, посмъртно не мога да го накарам да пие подобни неща, той и сега понякога с бой пие лекарства, много е инат  Confused
Иначе Ксилометазолин капки, антибиотика е Фромилид /уж щадящ стомаха и за основно възпаления в дих.органи/, сиропа е Ероспал за кашлица и пием Инфлуцид за имунната система. И Нисита спрей...и вече не знам.
Флавамед и Проспан отдавна не взимам, защото при него никога не са имали ефект.

# 14
  • Мнения: 1 820
Какви да са лукчетата-билкови или обикновенни.
И от къде взимате небет шекер
Аз го правя с билкови,но като няма и с обикновенни става.Небет шекер хран магазини,има го в почти всички  Peace

Общи условия

Активация на акаунт