Защо един мъж не желае да се ожени ?

  • 13 060
  • 135
  •   1
Отговори
Здравейте, пиша анонимно защото се притеснявам.
С моя приятел сме от 7 години заедно. Имаме си едно детенце.Той обаче не желае да се ожени за мен. Опитвала съм да поговоря,тогава той казва нали те обичам и съм с теб,какво по-важно от това.Вярно е ,че той има един брак/съответно развод/,на мен обаче ми е много обидно да не ме иска,защото аз не съм се омъжвала .Парите не са проблем за нас финансово сме много добре.
Моля, мъжете да ми кажат какви могат да бъдат причините ?! Трябва ли да се притеснявам?! Това, че един мъж не желае брак с партньорката си означава ли,че не се опитва да я задържи ?!

# 1
  • Мнения: 668
Според мен-попитай го това. Не да те кара ти да му казваш защо "да", а той да ти обясни какви са му доводите да е "не".

Мисля си, че може би много се е опарил от първия брак и го е страх да не се повтори нещо.

Не мисля, че не иска да те задържи.Шубе го е нещо. Simple Smile

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
чете редовно форума

# 3
  • Мнения: 1 731

 Joy Joy Joy Дааа,има резон.

А сега сериозно:Не мисли явно че е от значение един подпис.Ако за теб е важен,кажи му го. Peace

# 4
  • Мнения: 380
А защо ти държиш толкова много да се омъжиш?

Надали е въпроса само в подписи. Отговори си точно какво искаш да промениш (каквото се сетиш вкл. що пък да е неговото:) и може би ако не намериш сериозно причини ще спреш да се дразниш.

Ако пък намериш ще трябва да ги обсъдите.

А причини един мъж да не иска има поне няколко хиляди...

# 5
  • Мнения: 1
Според мен в твоя случай е разбираемо,тъй като той вече има един развод нормално е да има притеснения за евентуален втори. Обаче по- важното е да обсъдите въпроса и да му обясниш колко важно за теб е един ден да се омъжиш. Стискам палци, успех!

# 6
  • Мнения: 830
А защо не се опиташ да погледнеш на брака като една традиция просто, която някои хора все още спазват. Един подпис нищо не значи, ако мъжът ти те обича и се грижи за детенцето и теб, ако ти показва любовта си по всякакъв начин какъв ти е проблема? Ако го насилиш да подпише може да загубиш повече отколкото ще получиш от едно "ДА"!

# 7
  • Мнения: 139
Според мен хората с предишен неуспешен брак са доста скептично настроени,а може би и просто предпазливи! Peace Но причината може и да е друга Hug

# 8
  • Мнения: 593
И аз мисля, че е заради неуспешния предишен брак.
Иначе мъжете също искат да се оженят, не е в това проблема.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 130
cybercat аз лично познавам доста мъже, но само двама са имали мерак да се женят! Радвам се, че си намерила такъв мъж, който иска да се жени  Hug! Приятелят ми е против сватбите и е склонен на подпис и църковен брак само с кръстниците! Аз обаче си искам сватба с купон после за приятелите ми, които са достатъчно за една средна такава та... живеем си без брак вече 13 години и това е... Laughing Laughing Laughing!
По въпроса не мисля, че един неуспешен предишен брак е причина за мъжа да не иска да се жени, най вероятно иска да продължава да си представя, че е свободен (което е една от малките мъжки глупости - простима все-пак), а след като имаш желание да сключите брак скръцни със зъби и покажи, кой е врат в семейството и кой глава.. hahaha hahaha hahaha! Другият вариант е така да извъртиш работите, че главата да си мисли че идеята е нейна! bowuu

# 10
  • Мнения: 593
DeeDee76 , че вие сте си семейство  Simple Smile Много двойки си живеят без брак и по нищо не се различават от "подписалите се". Няма нищо лошо в това. Въпрос на личен избор. А като си направите сватба и се подпишете (което в твоя случай рано или късно ще стане) - нищо няма да се промени в отношенията ви, повярвай ми.
Ние също не сме правили сватба, тогава не можехме да си го позволим финансово. Имахме само ритуал и се подписахме, с родителите и кръстниците. Естествено, обещахме си някой ден да си направим и сватба, просто заради празника.
На мен лично, това което ми харесва в самия брак е, че след подписа официално двамата носим една фамилия. Но кой каква фамилия ще носи след брака е пак въпрос на личен избор Simple Smile
Проблемът е, че в случая авторката иска брак, а приятелят й - не. При тях има разногласие и тя се чувства подтисната. По някакъв начин трябва да се разберат помежду си.

По темата - какви може да са причините.
Познавам мъже, които не се женят, защото:

- са разведени;
- са израстнали в семейства на разведени родители;
- са прехвърлили 40-те и вече  не могат (или не искат) да променят начина си на живот;
- нямат време да си направят сватба, защото работят прекалено много;
- не са съвсем убедени, че искат да си прекарат остатъка от живота с жената, с която живеят в момента;
- по принцип не си падат по сериозните връзки;


Това е по мои наблюдения. Ако някой има нещо да допълни - да заповяда. Ще се радвам да прочета и мнения на мъже.

Незнам каква може да е причината в конкретния случай, не познавам този мъж, може би авторката може да си отговори по-добре сама на въпроса. Все пак, пожелавам й късмет и дано скоро да разрешат разногласията помежду си!  Hug

... Другият вариант е така да извъртиш работите, че главата да си мисли че идеята е нейна! bowuu
И така може, нали затова сме жени  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 08:26 от cybercat

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 130
cybercat - абсолютно на едно мнение сме! Все-едно аз съм искала да напиша поста ти, newsm10 но имам проблем си изразяването... Embarassed!
Наистина най-добре е мъжете да си дадат мнението тук, защото по-важна е тяхната гледна точка! Ние само можем да гадаем за причините, все-пак мъжете и жените говорят на различни езици! Невероятно, но ФАКТ!

# 12
  • Мнения: 592
cybercat- мисля че трябва всеки да си отговаря сам за себе си. Не знаете какво му е на човека, а може и мацето да не е в час.
Аз първия път като подписах - докато излезна от залата имах чувството че съм друг човек, а не исках да подписвам, просто защото хартията за мен си е хартия. И не съжалявам, но го отчитам за голяма грешка. Втория път пак подписах, и пак не исках да подписвам, но се налагаше. Изобщо не почувствах онова чувство на излизане от залата и бях и продължавам да съм щастлив. Още през татово време смятах брака за простотия, но всеки има право на избор. А брака дава едно успокоение, че работата е в кърпа вързана и от там човек се отпуска и почва да мисли други простотии!

# 13
  • Мнения: 593
notar, скъпи, що ти трябваше да се жениш насила, бе пич?  smile3537
И то и два пъти!  doh

 smile3501

# 14
  • Мнения: 592
За да си спестя на мен и най-вече на жена ми главоболията със съдебно доказване че нашият син е наш. Понякога се налага, иначе и двамата нямахме нищо против да живеем без брак!

Общи условия

Активация на акаунт