US мами раждали в БГ - baby passport question?

  • 557
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 940
Има ли  US мами които са раждали в БГ ,как мина процедурата по вадене на паспорт на бебо в  US посолството.За колко време станаха документите,какви документи ви искаха?

# 1
# 2
Ами дай малко разяснения.
Вие граждани ли сте на САЩ?
С какъв статут сте?
И защо в БГ ще раждаш?

# 3
Сега си спомних предишната тема.
Аз не знам тук във форума такъв случай.
Опитай във този форум:
http://forum.all.bg/postlist.php?Board=emigusa
Може да знаят newsm78

# 4
  • Мнения: 940
brigite...мерси за линка ама нищо не открих там пък и не ми се струва 4е някои ще знае-все пак е за имиграция а при нас нещата седят разли4но (мъжа ми е американец) ,аз ще питам посолството но все пак ми се искаше да 4уя от някои които е минал през процедурата -не знам колко време отнема цялата работа Confused.

# 5
  • Мнения: 4 629
Здравей,
И на мен съпруга ми е американец, а бебето ни е родено в България.  Срока, в който издават  паспорта  е 7 до 10 дни. Ето ти линк за формуляра:

http://travel.state.gov/Publications/DS-0011.pdf



Снимките трябва да са в размер 5 на 5 сантиметра, Доколкото помня искаха 2
 
Ето ти линк и за акта за рнаждане:
http://www.ait.org.tw/en/uscitizens/docs/ds-2029.pdf

Плаща се в брой с лева или долари

Ако има още нещо питай Simple Smile

# 6
  • Мнения: 940
Bambi...Много благодаря за инфото  Grinning ! Искаха ли мъжа ти да бъде с теб в посолството ,а и бебето ли трябваше да го водиш ?
Какви документи ти искаха да представиш ?
Аз не съм citizen все още ,със зелена карта съм !
Пиши каквото се сещаш ,за всякакво инфо ще съм  много благодарна ! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 629

Да като подавахме документите искаха и тримата да сме там. За получаването не е нужно и отиде само съпруга  ми. За документи искаха оригиналня акт за раждане и ксерокопие от него. Без да е преведен на алнглийски. Други гокументи не са ни искали.

Всички американски документи, които сме вадили до сега стават много по-лесно от българските. Не се сещам за други попдробности,, ако ти имаш още въпроси питай  Simple Smile Леко бременеене ти желая

# 8
  • Мнения: 940
Охх  ето аз от това се притеснявам ,защото мъжа ми ще бъде в БГ само за 15 дена и аз се 4удя кога ще раждам,кога ще ме изпишат и кога ще оправиме документите  Thinking - не знам колко ще ме държат в болницата и после явно веднага трябва (с новороденото  Rolling Eyes) да се сюрнем да оправяме  документите newsm12 ,тои със сигурност няма да е в БГ когато трябва да ги полу4авам,това нали не е проблем ?!
Някъде про4етох 4е искат и affidavit 4е пребиваваме в US ??!
Зна4и доколкото разбирам се ходи само веднъж в посолството с документите и този документ попълнен дето ти ми даде линка и ние 3мата и това е така ли ?
А знаеш ли също така за колко време става акта за раждане в БГ ,надявам се БЪРЗО за да може да успееме да отидеме в посолството докато мъжа ми е в БГ.
Маи много въпроси се събраха Flushed ,дано не ти се завие свят,благодая отново  remybussi и thanks за пожеланието ,и ако не е таина -къде се намираш в US ,аз съм в Atlanta,GA .

# 9
  • Мнения: 4 629
Здравей Виктория,
Недей да се притесняваш предварително. 15 дни не са малко време и ще успеете да си свършите работата.
Като отидете да подавате документите освен подпълнената бланка, ти трябват снимки на бебето - дигитални, размер 5 на 5 сантиметра, на бял фон, пари в брой (това ти го казвам, защото ние бяхме забравили да си изтеглим от картата Embarassed). Ти като кажеш във фотото, че са за американски паспорт - те знаят какви са изискванията. Сина ми беше на месец и половина, като му вадихме паспорта и на снимката е част от дрехата ми и ръката ми, защото трябваше да го държа. Проблем не са ни правили - казаха само, че ги интересува размера и фона да са според изискванията.

За раждането в България се стои 3 дни за естествено и 7 дни за секцио, ако всичко е наред. Мисля, че можеш да подпишеш някакъв документ и да те изпишат и по рано.

Акта за раждане мисля, че една седмица след като ни изписаха трябваше да отида  да го взема. Но по датата на издаване видях, че е бил готов много по рано - още на следващия ден. Така, че отиди да провериш в общината, обясни им, че ти е спешно и искаш да го вземеш веднага, когато е готов. Дано попаднеш на някоя свестна служителка и може да стане бързо това.

 affidavit на нас не са ни искали. Може да е някакво ново изискване. Въпреки, че не виждам смисъл - вие и да не живеете в САЩ детето пак е американски гражданин и има право на паспорт ooooh!

За получаването на документите може да е само единия родител. Ама като питаш нещо се зачудих. В нашия случай мъжа ми ги получи, но дали аз можех да ги получа не съм много сигурна. Мисля, че би трябвало да е възможно  Thinking

Вие най-добре се обадете в посолството като ви наближи времето и те ще ви дадат ясна и подробна информация. Може нещо да се е променило откакто ние вадихме документиите

Аз съм в Денвър, Колорадо. До преди няколко месеца малкта сестра на съпруга ми със семейството си живееше в Атланта, но се преместиха

Като се сетиш още нещо пак питай

Общи условия

Активация на акаунт