Разстройство при малко дете???

  • 134 390
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Мамчета помагайте, малката ми беше с Т и  повръщане, които ги увладяхме, но остана разстройството. Вчера и днес пълни памперса по 10 пъти. Давам Ентерол, който не помага изобщо. Сварих й джоджен, който не иска да пие, купих сокче на Хип против повръщане и разстройство и той така стои. Общо взето с голяма мъка успяваме да й напъхаме нещо в устата. Знаете ли дали Хидрасек става за малки деца? Аптекарката ми даде едно прахче от 30мг, но в интернет чета, че се дава на деца над 30 мес.
Дайте някакви идеи

# 1
  • Мнения: 1 567
Тъй като бяхме 5 дни в инфекциозна болница, заради разтройство и Т 40.7 ...лечението беше малко нестандартно за България.
На дедето се дава всякаква храна, с изключнение на сладко (вафли, пасти и т.н)
Много течности. Основно сокчета. За предпочитане прясно изцедени.
Никакви лекарства.
На 5 ден започна да се стабилизира.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
диета според мен ще я оправи. никакво сладко и месо, масло, манджа, супа. Сухи храни  -бисквити, картофи, моркови, лечебна хумата, смекта, банан, хлябче. Първия ден много строга диета, почти и само сухи храни - бисквити и хляб, После два дни включваш и другте позволени. Ако се стабилизира, почваш да захранваш с  обикновена храна, но на хранене по 3-4 лъжички и на 5 ден вече я храниш нормално, гледай още дни да избягваш сладкото и месото.

# 3
  • Мнения: 1 844
ако е някоя инфекция,изобщо диета няма да я оправи! Closeщом е имала температура и толкова силно разстройство-непременно трябва да се изследва!никого не искам да обидя и да съм груба,но как е възможно да лекувате на своя глава бебе само с ентерол при такива симптоми,продължаващи повече от 1 ден?
непременно трябва да се направят изследвания за салмонела,шигела,е.коли-правят се в ХЕИ.

успех!

# 4
  • Мнения: 351
Определено няма да лекувам детето си на своя глава. Това ми беше изписано от педиатърката, но ефект няма

# 5
  • Мнения: 1 567
Когато описах лечението ни в Инфекциозна болница, пропуснах да добавя, че "причината" за разстройството бе салмонела.
Това не попречи на педиатрите да ни препоръчат тази диета, всичко без сладко, слакдо по всякаква форма.

Бисквити и готови сокове НЕ се препоръчват именно защото имат захар или посладители.

Много,много течности. За да не се обезводни. Иначе се слагат децата на система. Не искам да ти описвам колко трудно се поставят, и колко е гадно за децата.  Това е по-важно, отколкото храната.

Давай течности непрекъснато. На всеки 10 мин, по 1/2 супени лъжици течност.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Ще споделя от миналата година нашето преживяване.
Малката започна да вдига температура, на следващият ден повръщане и разстройство.
Ходехме на лекар, изписаха и разни лекарства, но детето не се повлияваше.На третият ден се обезводни, трябваше незабавно да постъпим в Инфекциозна болница.
Направиха и всички изледвания, оказа се че е вирус.Беше първите 2 дена на системи, даваха и също Ентерол и Смекта.
Спазвахме строга диета: Солети, обикновени бисквити и лечебна хумана.
Голям зор изкарахме, в тази мизерна болница.На 5 ден ни изписаха.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 654
http://www.biberonbg.com/info/razstroistvo.htm
Тук ще намериш отговор на доста въпроси.
Ентеролът също е пробиотик /съдържа дрожди Saccharomyces/, безвреден и с меко действие. Много важна е диетата, както и приемът на течности.

# 8
  • Мнения: 4 784
Два пъти вече синът ми има няколкодневно разстройство. При него яденето на каквато и да е храна само влошава нещата. Даването на прекалено много течности също. Да, редовно трябва де се пие водичка, но не да се налива детето, а по две - три глътки само през 15-30 минути, колкото да не се обезводни. Допълнително течност, която е добре да приема е специализираното АМ. Има на Хумана, Милупа и Аптамил. От нашия скромен опит мога да кажа, че Милупата въобще не я хареса, тя е с вкус на морков, Хуманата е с банан и понякога я пиеше, но пък Аптамил без проблем си го пиеше и то редовно по няколко пъти на ден. Също така диета - солетки, обикновени бисквити, сухар, ориз, моркови. Допълнително приемаше и лекарства, предписани от лекар.

# 9
  • Мнения: 1 820
На въпроса ти -Хидрасек става за малки деца,но не от 30,а от 10  NaughtyДо сега на малката винаги това съм давала.С малко вода,в пипетата от Нурфена и няма избор.С едно прахче проблема е решен.Обаче диетата е задължителна  Peace

# 10
  • Мнения: 351
Благодаря на всички за споделените мнения. Днес бяхме по-добре. Вече не знам какво подейства, з-то опитах от всички бабини лекове + Хидрасек. Хуманата също я пием и пазим диетка. С мъжа ми се крием като ядем, з-то малката надава вой, че иска да яде от нашето меню Grinning

# 11
  • Мнения: 17 546
Едно време давахме Смекта (прахчета). Не знам дали го има сега. Но у дома винаги имам изсушена кора от нар. Отварата е приятна, защото няма особен вкус, но има приятен аромат. Никое дете няма да откаже да я пие, защото наистина е приятна. Помага много.

# 12
  • Мнения: 351
И аз разбрах за нара, но нямаме вкъщи. Ще си изсуша за други подобни случаи

# 13
  • Мнения: 566
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне

# 14
  • Мнения: 17 546
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.

Общи условия

Активация на акаунт