Фрактура на прешлен

  • 7 626
  • 5
  •   1
Отговори
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Моля ви ако има някой който знае какви са прогнозите при счупен прешлен да ми обясни. Майка ми вчера претърпя такава травма и утре ще я оперират. Но аз съм много притеснена дали е опасна тази операция и дали ще се възстанови бързо? Тя е на 58г. Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 6
Важно е да се знае кой прешлен е фрактуриран, вида на фрактурата, има ли увреда на гръбначния мозък както и състоянието на майка ви.

# 2
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ами аз живея далеко и нямам подробна информация. Знам само ,че са и сложили някакви пластини от титан. Интересува ме приблизително прогнозите при тези фрактури. Търсих в гугала ,но не намерих информация. дали възстановяването ще е напълно. Много благодаря за отговора!

# 3
  • Мнения: 6
Прогнозата зависи изключително много от това дали има засягане на гръбначния мозък. Титановите пластини са най-доброто, което може да бъде поставено днес. Важни са и професионализмът и опита на неврохирурга, извършил операцията. Разберете  точно кой прешлен е с фрактура и състоянието на майка ви преди и след операцията. Дано всичко да е наред!

# 4
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Кодива, благодаря за пожеланието. Днес ходих и разбрах , че при падането е набила прешлени и се счупил един и другите са ги наместили. Няма засегнат гръбначен мозък краката си може да движи. Дано всичко мине благополучно! Praynig

# 5
  • Мнения: 6
Това е чудесна новина! Периодът на възстановяване ще бъде по-кратък, но и след това ще трябва да продължи да спазва двигателен режим. Носят се специални ортопедични колани, които поддържат определена позиция на тялото. Лекарите ще и обяснят кои натоварвания да избягва  и предполагам , че ще бъде назначена рехабилитация. Желая ви кратко и безпроблемно възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт