Ваксинирахте ли децата си против туберколоза(БЦЖ)?

  • 5 007
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
Здравейте!
От няколко месеца живеем в България.След два месеца се връщаме отново в Германия. Засега сме направили всички ваксини по немския календар. Като се върнахме в България обаче, разбрахме, че нямаме поставена БЦЖ, тъй като ваксината не се прави в Германия. Досега не можахме да я сложим, защото детето много боледува. Правихме манту и е отрицателно. Сега да чукна на дърво детето е долу-горе закрепено и се чудя дали след като направим второ манту да  не сложим ваксината? Все пак не знам не е ли рисково след това като се връщаме на гости да не се зарази. От друга страна ме е страх от станичните ефекти.
Вие как бихте постъпили в този случай?

# 1
  • Мнения: 3 804
Моите и  3те са ваксинирани,още пове4е 4е и по тукашният каледнар тази  ваксина се прави.Аз по скоро ,ако бях в твоето положение щях да ваксинирам,но все пак се посъветвай с лекар Peace

# 2
# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Тук се поставя на 6 години.
А преди това се прави манту,ако няма проблем самата ваксина на 6.
Задължителна е.

# 4
  • Мнения: 467
Първият ми син е ваксиниран на два месеца и половина, по френският календар. Тогава беше задължително.
Вторият, роден 2007 не е ваксиниран, защото задължението отпадна. Намало опасност от заболяване, така ми казаха.

# 5
  • Мнения: 6 712
Първият ми син е ваксиниран на два месеца и половина, по френският календар. Тогава беше задължително.
Вторият, роден 2007 не е ваксиниран, защото задължението отпадна. Намало опасност от заболяване, така ми казаха.

Точно обратното ми казаха - че заради отпадането на задължителното ваксиниране срещу туберколуза, има доста случаи във Франция напоследък и не то само в рисковите групи. Confused
Аз лично мисля, живот и здраве, при слудващото ходене до Бг, да ваксинирам бебка. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 467
Първият ми син е ваксиниран на два месеца и половина, по френският календар. Тогава беше задължително.
Вторият, роден 2007 не е ваксиниран, защото задължението отпадна. Намало опасност от заболяване, така ми казаха.

Точно обратното ми казаха - че заради отпадането на задължителното ваксиниране срещу туберколуза, има доста случаи във Франция напоследък и не то само в рисковите групи. Confused
Аз лично мисля, живот и здраве, при слудващото ходене до Бг, да ваксинирам бебка. Simple Smile
Защо, там където си не може ли да си го ваксинираш детето, нищо че не е задължително ?
Иначе за Франция не бях чула че имало много случаи на туберкулоза, но предполагам, че ако има опасност педиатърът сам ще ми го каже, аз съм послушна мама  Laughing

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не сме я слагали и няма да я слагаме. Причината е, че не искам да тровя организма на детето с допълнителни ваксини, при положение, че си има всички, които се изискват тук.

# 8
# 9
  • Мнения: 19 272
Не сме я слагали и няма да я слагаме. Причината е, че не искам да тровя организма на детето с допълнителни ваксини, при положение, че си има всички, които се изискват тук.
И аз не искам да товаря организма на детето, но пък ми казаха, че в България е пълно с болни.

# 10
  • Мнения: 6 712
[Защо, там където си не може ли да си го ваксинираш детето, нищо че не е задължително ?
Иначе за Франция не бях чула че имало много случаи на туберкулоза, но предполагам, че ако има опасност педиатърът сам ще ми го каже, аз съм послушна мама  Laughing

Не може, питах, забранена е със закон! Simple Smile В Люксембург съм. Wink

# 11
  • Мнения: 3 880
...но пък ми казаха, че в България е пълно с болни.
И защо е пълно, след като точно там ваксината е масово разпространена и се слага на всеки? newsm78
Май ще се окаже вярна теорията на германците, че ваксината вече "не хваща". Аз бях говорила преди с акушерката ми по този въпрос и тя това ми обясни, че тук не я слагат, защото вече не била така ефективна, както в началото, но все още не са измислили нова....

# 12
  • Мнения: 69
Ами пълно е , защото макар и задължителна, много майки вече смятат, че ваксините са голямо зло и може да са вредни и не водят децата си на ваксинации. А други мами от разни малцинцинствени групи изобщо не се интересуват от такива работи. Задължително е обаче те и много други неща в БГ са задължителни........... Затова е истина , че има бум на заболяването. И да ваксината не е 100 на 100 гаранция , че няма да се разболееш, но колкото и да има странични ефекти е по-малкото зло от това опасно заболяване.
А колкото до въпроса - да моите деца са ваксинирани. Големия още в БГ, а малкат тук (Швеция), не беше задължителна ваксината, само по-желание. Но когато съобщих, че ще пътуваме за БГ (малката беше на 3 мес.), горещо ми я препоръчаха.

# 13
  • Мнения: 19 272
[Защо, там където си не може ли да си го ваксинираш детето, нищо че не е задължително ?
Иначе за Франция не бях чула че имало много случаи на туберкулоза, но предполагам, че ако има опасност педиатърът сам ще ми го каже, аз съм послушна мама  Laughing

Не може, питах, забранена е със закон! Simple Smile В Люксембург съм. Wink
В един немски учебник по Педиатрия пише, че са я махнали, защото съотношението вреда/полза е много високо и тъй като случаите на заболяване са редки в Западна Европа, са махнали ваксината.
А с немския ни педиатър не можах да говоря по този въпрос, но той е толкова смотан, че едва ли щеше да ми даде качествен съвет. Сега ще го сменя като идем.

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Да сложихме му я като навърши 2 месеца. България беше в рисковата група тогава сега нямам идея Thinking.
Става въпрос за Англия.

Общи условия

Активация на акаунт