Бясна съм им!

  • 2 520
  • 23
  •   1
Отговори
Момичета, пиша инкогнито,за да не задълбочавам конфликта.
Избраха ме за касиер на групата на дъщеря ми,много е трудно,недоволни винаги има.
Правя им анкети за желанията,пазаря и нося всичко сама, но една майка и подгласяща коалиция е постопно  в опозиция, пропуска родителски срещи и после има претенции. Днес ме нападна,че съм вземала еднолични решения, минело не минело време и съм събирала по 5лв., защо съм била против татковци да присъстват на тържеството за 8-ми март/липса на място/. Отговорих и :"Добре тогава ти поеми",а тя ми вика :"Не ми викай "тогава и моето дете е в тази градина и т.н.".Много ме подразни това, че само критикува без да предлага алтернатива да не говорим за ангажираност. Дъщеря ми ми е второ дете, знам от баткото колко неща има да се правят за децата и въпреки, че и аз работя се ангажирам за да се свършат нещата и да спрем да спорим кой ще купи еди какво си и кой другото.Направо ми секна ентусиазма.
Моля ви, посъветвайте ме да продължа ли да говоря с нея и да я сложа на място или да си пасувам, то е ясно, че след празника ще се отегля от това задължение. Само да поясня, че не е притеснена материално-бих я разбрала.
Дайте ми съвети за смислен отпор,имам документ за всеки разход, но просто малко съм напориста и искам да не проточваме срещите безкрайно и поемам.Вечно е недоволна и има претенции,а не предлага тя да се включи.Защо съм поръчала пелерините от общите пари,всяка майка да си ги купи,ми те яе останат в градината и никое дете не си е избрало само с пелерина ли да бъде или не.Има ли и сред вас такива касиери,как се справяте,аз имам чувството,че прося!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Много неприятна ситуация наистина. Трудно е да им "уйдисаш" на всичките.
В нашата градина се залага на по-чести родителски срещи, гласувания, анкети, подписки. Недоволни винаги ще има, но болшинството решава.
С въпросната майка се опитай да не комуникираш много, и да не се ядосваш за глупости. Виж, ако реши да си поговорите човешки /например на кафе/ и да и си изясни картинката, ще е най-добре. Чудесно е, че имаш документи за всички разходи.
Ако продължават да ти правят мръсно и да те тормозят, наистина предай "поста" на някой друг "по-оправен".

Успех!  Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм касиер за групата на дъщеря ми. Недоволни винаги има. И аз се ядосвам, но като предложа някой да се занимава да обикаля и да влачи особенно в началото н годината всеки си трае. Всичко купувам и аз и нося в градината. При нас за Коледа имаше разни изречения, но все пак бях сондирала мнение с повечето майки, така че недоволните и мърморещи нямаха думата. Аз ги поставям на място и толкова. Изкарай тази година така или иначе си поела касата и догодина на първата родителска среща стани и се обърни към недоволните точно да поемат касата и да движат нещата. Аз лично така бих направила.

# 3
Благодаря Ви,така и ще направя,трябваше да споделя за да проверя аз ли сбърках и къде.
Тези хора не си ли дават сметка,че разходите за транспорт и времето най вече са важни,не им ги броя,за подаръците например ходих 3 пъти до складовете-не казах,за таксито и килима също, не се оплаквам ма много ми стана гадно все едно съм присвоила пари.
Ще ми се този път да не изпадам в обяснителен падеж, искам да се оттегля достойно и да ги гледам с високо вдигната глава.
До някъде се чувствам виновна, че много говоря и бързо вземам рещения, но повечето първо мълчат, пък после мърморят

# 4
  • Мнения: 2 047
  Явно не си дават сметка, да не би да е затова, че не си им казала,  напр. че си ходила три пъти за някакъв килим или каквото е там  Laughing Не казвам,че трябва да се изтъкваш, а да ги информираш.

  Между другото в нашата градинка сме се разбрали всеки месец да събираме по 5 лв. И нямаме касиер, Госпожите вършат тази работа.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз също събирам пари за разни неща. НО НЕ ХОДЯ САМА ДА ИЗБИРАМ НЕЩАТА КОИТО КУПУВАМ ЗА ГРУПАТА. Ако си от Варна, мисля че знам за коя група става въпрос. Или поне в една от групите в ДГ на синът ми има същите конфликти като във вашата група.
На нашите тържества присъстват и татковци. Също няма много място. Подреждаме се така , че всички да виждат.
Ако някой реши да донесе нещо - се приема , било то килим, телевизор, покривки, играчки  или кой каквото има.
Възможностите на всички са различни. Ако някой няма възможност да даде цялата сума- не я дава.
Не се събират постоянно пари. За коледното тържество събрахме пари, но те не стигнаха. С няколко майки си разделихме сумата която недостигна. Не съм мърморила, нито аз нитито другите майки с които обикаляхме. Въобще не ми е минало през ума, че имам и разходи за гориво.
Това което правя / а съм сигурна че важи и за другите майки от наша група/ го правя за децата.
Не е лошо да се чува мнението и на другите, а не да се взимат самосиндикално решения.  А недоволни винаги има.  Peace

# 6
Миленка, определено не сме от една група, явно и другаде ги има тези противоречия, пък аз си проклинах късмета!
Разбира се,че всичко се прави в името на децата и аз до този момент не съм си правила тънки сметки.
Не е срамно да си затруднен финансово/дори за определен момент/,но вчера се сетих за онази приказка"Показал си магарията"
Ще ми се по-често да се събираме родителите и наистина да се вземат колективни решения-мисията невъзможна

# 7
  • Мнения: 299
Честно казано аз не съм от най дейните родители и не се ангажирам да събирам пари и прочие. Но за това пък и нямам право да недоволствам и да мрънкам .  Така че според мен трябва да си я сложиш на място тази майка , та дори и да се поскарате. Хем и  е добре да не се ангажира и напряга излишно , хем недоволства.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 333
Миленка, определено не сме от една група, явно и другаде ги има тези противоречия, пък аз си проклинах късмета!

Ще ми се по-често да се събираме родителите и наистина да се вземат колективни решения-мисията невъзможна

Със сигурност не сме една група.  Синът ми вече е втора група, а в една от първите групи има такива проблеми за татковци, килими и перелини.
Ние сутрин сме си заплюли едно кафе и който когато има възможност ходи там и се обсъждат разни неща.  Ако можете пробвайте . Наистина като мислят повече глави е по-лесно.
От личен опит зная колко е трудно да се събират пари. Много търпение ти пожелавам в тази нелека задача Hug

# 9
  • Мнения: 6 031
И аз съм касиер в нашата група от три години.Никога до сега не сме имали проблеми относно това какво, кога и как да се купи.Пари събираме веднъж в началото на годината и много рядко кък края, ако са свършили.Когато тръгвам за попупки в началото на годината информирам кога ще бъде това и ако накой иска да заповяда, ако не искат пазарувам сама.Никой до сега не е имал претенции, но и аз не бих допуснала някой само да бърбори.
По мои впечатления и дочути разговори от другите групи, много често раздорите тръгват от дребни неща.В много случаи госпожите не помагат да се разреши проблема, а го доразвиват.
Съветът ми е покани ги да пазарувате заедно, ако не искат тогава не им се давай.
Относно документите за всеки е ясно, че абсолютно всеки разход е документиран с касова бележка или фактура.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Това май е най- неблагодарната позиция в родителския актив  Simple Smile Никога не бих се наела с тази задача, просто защото знам, че винаги ще има недоволни и ще си разваля отношенията с някого.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
До колкото ми е известно, за детските заведения има нормативно установена такса. Която се плаща на касиер, вероятно.

Некоректно, нередно и грозно е да искаш каквито и да било пари извън тези.

Който има желание да направи дарение - каквото и да било - има възможност да се обърне към ръководството и счетоводството на съответното заведение.

Напълно съм съгласна с жената, която изнудвате.

Детските заведения не се нуждаят от други касиери, освен назначените от ръководството.

Ако искаш да направиш сдружение с нестопанска цел - има си законов ред за това - и членството в него също следва да е доброволно. А членски внос можеш да посочиш какъвто си искаш... е, не, какъвто бъде приет от новото сдружение, но в никакъв случай нямаш право да се опитваш да принуждаваш всички деца или родители да участват в твоята дружинка.

# 12
  • Мнения: 7 362
Има ли и сред вас такива касиери,как се справяте,аз имам чувството,че прося!
                 Не се ядосвай,Бясна!Хората са различни!Така поне си разбрала как се чувства персонала в ДЗ когато трябва да моли за т.хартия и салфетки! И ние живеем с чувството,че са ни принудили да просим вместо да се сетят,че има нужда и от такива консумативи в ДЗ.

# 13
  • Мнения: 8 999
Това, с което си се нагърбила, е най-неблагодарната дейност на света! Вечно има и ще има недоволни, вечно някой сумти и му се свидят 5 лв. да даде за детето си, все са бедни и социално слаби, а колите, от които слизат сутрин пред градината сигурно гълтат тези 5 лева за 1 час в трафика.
Какво да ти кажа, аз съм малко серт, а и лесно се вгадявам. Бих се фръцнала и бих зарязала цялата организация. Да се оправят както могат. Голяма работа, че децата ще пропуснат някакъв идиотски празник на майката в градината.
Пък и госпожите там за какво са - нали те трябва да организират тържеството!

# 14
  • Мнения: 66
в групата на сина ми събират по 5 лв. за материали . първия път през септември и сега за втори път . майката , която ги събира ходи сама на пазар , донесе фактура , която беше изложена цяла седмица пред вратата на групата за инфо на родителите . сега мисля и аз да се включа в пазара , тъй като съм с кола и работя в сферата на търговията , а в работата си имам колеги , които имат такива складове . да уточня - ще го направя само за улеснение на тази майка , която трябваше да мъкне всичко на ръка и освен нейното време , да изгуби и времето на съпруга си . за тези консумативи  детските градини се грижи общината , но количествата са крайно недостатъчни . ако някой не е съгласен мисля , че е редно да му предложите да направи организацията сам , в крайна сметка вие сте касиер , а не хамалин , организатор и т.н. не си го слагайте на сърце , винаги ще има недоволни , опитайте се да ги ангажирате малко повече и ще видите , че недоволството им ще изчезне !

Общи условия

Активация на акаунт