документи за осиновяване

  • 4 107
  • 12
  •   1
Отговори
здравеите бих искала да попитам ако някои знае от мамите какви документи трябват за осиновяване или някаква насока в това отношение

# 1
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Здравей!

Ето тук, например, а и в много други теми са разисквани документите, които се изискват.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362821.0

Отиди отдел "Закрила на детето" по постоянен адрес и там ще получиш най-пълна информация по този въпрос.

Успех!  Simple Smile

# 2
много благодаря това е нешто ново за мен просто незнам откаде да започна дори и мьжа ми незнае аз сам на 35год малко загубих вяра че самспособна да родя мое  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 325
Ренетка, Ганката те е насочила от къде да започнеш. Нормално е да не знаеш, човек не може да знае всичко. Ако твърдо си решила да осиновяваш, знай че детето пак ще е твое Simple Smile Успех!

# 4
  • Мнения: 76
Здравей, недей да губиш вяра, но едното не пречи на другото. Аз самата съм родила 3 деца и сега кандидатстваме за осиновяване.  Наистина е най-добре да отидеш и да вземеш списък за документите, които трябва да подготвиш, но ако обичаш да си вършиш работата по интернет и телефона ще се опитам да ти напиша документите, които подготвих в папка с опис и казаха, че нищо не липсва.
1. Копие от лични карти
2. Документ от Туб диспансера /10лв.-общо-обаждаш се и питаш лекарят от твоя район-по местоживеене кога е на работа/
3. Документ от Психодиспансера /има райониране, струва по 30лв./човек/-питай по телефона
4. Изследвания за Сифилис, СПИН и други /искай сертификат от лабораторията-копие/.
5. Медицинско свидетелство, че възоснова на тези изследвания ставаш за осиновител /от Джипи или друг Мед. център/
4. Копия на Актове за раждане, ако имаш деца и на тях.
5. Документ от ЕСГРАОН за "семейно положение" и друг документ, че "не сте лишавани от родителски права и не сте поставяни под запрещение".
6. Копие на решение на развод-ако има такъв
7. Копие на Документ за сключен граждански брак
8. Свидетелства за съдимост /носи се акт за раждане- оригинал и се плаща на място в банков клон там вътре/- до Римската стена
9. Свидетелство, от следствието /намира се до КАТ/, че не си следствен
10. Документ от месторабота за доходи през последните 6 м.
11. Копие на нотариални актове и други документи за собственост/може и да са от други градове за вили, селски къщи и т.н./
12. Препоръки-по една от местоработата и от 2 приятелски семейства-съветвам те да започнеш от тук, защото се бавят с написването.
13. Ако имаш медицински документи, че не можеш да имаш деца /май някой беше споменал, че ги искат/
13. Мини си вземи заявление и си го прочети внимателно в къщи.
14. Аз бях подготвила още - Документи, че нямаме данъчни задължения, Описание на частния ни бизнес, Договор, че сме закупили ново жилище, в което ще живеем от следващата година, Документи от Районна и градска прокуратура/това мисля, че ти е излишно/

Дано не съм пропуснала нещо. Навсякъде като си вадиш документите пишеш, че са за осиновяване, хората са много мили и вършат работа. Аз бях написала пълномощно на съпруга ми /без да го заверявам нотариално/ и той вадеше някои от бланките- примерно от следствието и свидетелството за съдимост. Ако имаш въпроси питай. Успех.

# 5
  • Мнения: 4 138
Ренета, с времето ще разбереш, че и да не го родиш, пак ще е твое Winkдаже може би повече твое, отколкото собственоръчно роденото.
както казва една моя приятелка с много черно чувство за хумор, глупавите жени раждат, умните осиновяват Joy
това е в кръга на майтапа, естествено, но нищо трагично няма. истината е в децата, осиновени, родени или откъснати от лехата със зелките, няма значение.
пожелавам ти успех в информирането и кратко чакане.  bouquet
този форум ще ти е много полезен. в общи линии процедурата навсякъде из българия е почти еднаква, документите също. материалите публикувани в този подфорум ще са ти от голяма полза. приятно четене.

# 6
  • Мнения: 1 284
Аз като начинаеща да досадя с едно въпросче Embarassed
Моля да споделите колко време чакахте за документа от есграон.Ние подадохме преди около 2 седмици молбата там,а още никакъв отговор Mr. GreenСъпругът ми ходи да проверява,но госпожата се изрепчила че за това сме си писали телефоните,когато са готови да ни се обадят.Всичко друго сме събрали.мислех че до края на месеца ще успеем да подадем документите,но благодарение на нашата бюрокрация,май ще се забавят нещата.

# 7
  • Мнения: 4 138
документът за гражданско състояние се издава веднага, документ за това, че не сте лишавани от родителски права би трябвало до седмица, защото го подписва доколкото си спомням юристката на общината..........

# 8
  • Мнения: 76
В зависимост от заплащането получаваш документа или веднага или след няколко дни. За кой град става въпрос? Поискай среща с началника им и ще се разбързат. Успех.
Ние миналата седмица имахме първа среща със социален работник, предстоят още 2-3 и надявам се да ни удобрят за осиновители.
Тази събота ще ходим в един дом да носим мартенички на децата, направо нямам търпение да ги видя. Някой ходил ли е досега в дом?

# 9
  • Мнения: 1 284
Благодаря момичета Hug
Днес след обяд са се обадили на съпруга ми,че документът е готов LaughingСлед почивните дни ще подадем документите.Точно две седмици ни бавиха #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 284
Някой може ли да ми каже кои регионални дирекции трябва да впиша в заявлението?Или като отидем да подаваме документите на място ще ми кажат какво да пишем Embarassed

# 11
  • Мнения: 128
Най-добре пишете всички регионални дирекции!Шансът ви се увеличава,освен ако не искате специално някои региони.

# 12
  • Мнения: 5
zdraveite,az ziveq v garcia,podali cme dokymenti za ocinovqvane .Ako izka nqkoi da pita necto cte my kaza podrobno kak ctava podgotvqneto na doklada ot tyk.
 

Общи условия

Активация на акаунт