Тема за силата

  • 1 318
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Не, не за  силата , която държи щангата ...  Wink  Grinning

Въпреки , че може .
Може и за силата да кажем "Обичам те" , и за силата да повдигнем чашата да поговорим.

Ще ми се да споделите на каква сила сте способни вие ?

И психическа и физическа .
Наясно ли сме със себе си : наистина ли знаем на какво сме готови  или пък
трябва нещо да се случи за да извадим тежката артилерия и да надминем очакванията си .

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Повечето са наясно с физическата си сила. Виж, другата сила понякога е неподозирана и наистина трябва да се случи нещо необичано, за да разберем мащабът и в който я притежаваме.
За мен - силна съм, доста. Животът ми е бил така добър, че ми е давал многократно възможност да опозная себе си, а също и да укрепна  Grinning

# 2
  • Мнения: 197
Според мен никой не знае на какво е способен и колко е силен, докато не опре ножа до кокала и няма друг начин!Когато живеем мирно и спокойно, си мислим , че никога не бихме се справили с дадена ситуация, а ето че когато се случва, не само , че се справяме, но и показваме завидно хладнокръвие и присъствие на духа.
Що се отнася до най - рядко срещаната сила, това е силата да прощаваш. Не всекиму е дадено да бъде всеопрощаващ, трудно е...Както и със силата да признаваш собствените си грешки, силата да се усмихнеш, когато ти иде да крещиш от яд...
В този смисъл винаги съм си мислела, че силата и смелостта вървят ръка за ръка.
И не на последно място много уважавам силата да не упражниш силата си върху по - слабия. Понякога е по - добре да се направиш на по - слаб, а понякога просто всеки има нужда от рамо , на което да поплаче. И никой не е достатъчно силен, за да мине без такова рамо.Железните хора съществуват само в приказките.

# 3
  • Мнения: 2 448
Съжалявам, че ми се е наложило да разбера колко съм силна. За много неща.
Бих предпочела да не съм и да не го разбера.

Може и за силата да кажем "Обичам те" , и за силата да повдигнем чашата да поговорим.

Тази сила я притежавам.
Но съм слаба, ако трябва да кажа "край".

# 4
  • Мнения: 1 517
На мен напоследък ми омръзна да се правя на силна...ама околните така свикнаха и на никой не му иде на акъла да си подаде рамото...сакъм да не им се намокри.

# 5
  • Мнения: 2 388
Силата е в главата.

# 6
  • Мнения: 1 517
Точно така, всичко е въпрос на психическа нагласа.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 388

На мен то пък ми е слабо място.

# 9
  • Мнения: 5 940
Не съм наясно. Понякога изглежда като да съм силна, друг път - чупливо, много чупливо.

# 10
  • Мнения: 1 567

Ще ми се да споделите на каква сила сте способни вие ?


Никой не си знае силата, докато не дойде онова малко камъче... дето преобръща колата. Т.е когато животът се обръща тотално. Необратимо. За мен този момент, това малко камъче, беше когато ми поставиха диагнозата "рак на гърдата". Това беше преломният момент в животът ми. Тогава наистина правиш равносметки. Много. Генерални. Различни. Правиш тотална преоценка. На всичко. На всекиго.
Виждаш нещата от съвсем, съвсем друг ъгъл. Тогава идва психическата сила. Да се бориш, да се радваш, да виждаш, да прогледнеш...Да гледаш в очите на децата си и  всяка една усмивка да къташ в сърцето като скъп и прескъп дар...Да ги прегръщаш щастливо в този момент, сега. Да изживееш красивия миг, когато малката ми дъщеря отворя очички сутрин и ми се усмихва...
Никога, никога да не допускаш черни мисли да витаят в мисълта ти. Да не допускаш червейчето на съвнението да прояжда сърцето и душата... А това вярвайте ми е много, много трудно. Но...се въоръжаваш с психическа сила и се бориш.
Бориш се със самия себе си.
(Това го четох някъде). Много ми хареса. Ще го преразкажа.Не претендирам за точност, просто ще се опитам да пресъздам смисъла ...
Имало едно време един дядо. Мъдър дядо. И внуче. Любознателно внуче. Говорили и дядото казал на внучето как във всекиго от нас живеят два вълка. Единият вълк бил този на добротата, на мъдростта, другият бил на злобата, лощотията. Детето попитало "Дядо и кой вълк побеждава?". А дядото отговорил "този, който нахраниш....

# 11
  • Мнения: 197
Имах предвид, че когато носиш в сърцето си любов към някого ставаш неподозирано силен, когато се налага да защитаваш интересите му...Именно затова не всеки би се вдигнал на битка за себе си, но го прави за децата си, родителите си, любимия \ любимата...

# 12
За коя сила е думата newsm78

# 13
  • Мнения: 197
Не за тази дето дига щанги и ...други работи  Mr. Green За вътрешната сила иде реч!

# 14
Ако имаш предвид грижата и обичта към децата да това не може да се опише  с думи трябва да се изпита. spoko

Общи условия

Активация на акаунт