"Из дневниците на една тийнейджърка"

  • 7 609
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Моя приятелка наскоро си намери дневника....местиха се в ное апартамент и той "изскочил" от някъде. Тия дни се събрахме на кафе, наслаждавайки се на душевните и излияния от преди десетина години (много приятно беше  Grinning ). Тя има писателски заложби, занимавала се е като ученичка с журналистика и т.н....та и хрумна идеята да напише книга - повест по-скоро на база ученическите си писания.
Мисълта ми е: ако някое издателство се съгласи на идеята да отпечата такава творба, дали тя ще предизвика интереса на съвременния читател  newsm78  Имам предвид, че идеята и е да напише нещата едно към едно: там е описвала случки от ежедневието си, споделяла е мисли и чувства...на мен лично ми беше интересно четоиво, но може би защото я познавам.

# 1
  • Мнения: 197
На мен определено би ми било интересно да прочета нещо такова, обичам биографиите и автобиографиите, дари и тези, които не са на известни хора Peace
Успех на приятелката ти, истината е, че в България трудно се намират спонсори за книги  Sad

# 2
  • Мнения: 1 517
Тя може да се самоспонсорира донякъде, стандарта и е малко мад средния за страната  Grinning , но се пита дали си струва да си вложи парите, при условие, че бг авторите не са на мода напоследък.

# 3
  • Мнения: 1 517
Кажете, бре...бихте ли чели такова четиво или предпочитате Даниел Стийл  Mr. Green

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Кажете, бре...бихте ли чели такова четиво или предпочитате Даниел Стийл  Mr. Green

Може да го направи в елекронен вариант, да му сложи парола и плащане с смс и да го пусне в блог или сайт.
Лично аз не съм сигурна, че искам да чета тийн изживявания.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 19:51 от Mishel_

# 5
  • Мнения: 1 312
Определено бих предпочела такова четиво пред Даниел Стийл.
Но честно казано като се замисля не бих си избрала подобна книга...,бих си запълнила времето с тийн спомени за кратко,за забавление,от носталгия...,ако го срещтна в нета.

# 6
  • Мнения: 25 441
Кажете, бре...бихте ли чели такова четиво или предпочитате Даниел Стийл  Mr. Green

Много зависи как е написано. Авторката трябва да е много талантлива, за да създаде нещо свястно за четене, особено във възрастта, когато е писала дневниците си.
А ако става въпрос за типичната пуберска каша, гарнирана с крещяща неграмотност - по-добре да си спести парите.  Stop

# 7
  • Мнения: 197
Тя може да се самоспонсорира донякъде, стандарта и е малко мад средния за страната  Grinning , но се пита дали си струва да си вложи парите, при условие, че бг авторите не са на мода напоследък.
Не съм съгласна, че българските автори не са на мода! Peace Има много, и се появавт все повече стойностни...
И какво й е лошото на Даниел Стийл  Rolling Eyes Хора всякакви, вкусове - разни...А един тийн - дневник едва ли спада към така наречената "сериозна "литература...
Като за "проучване на пазара" темата добре е насочена във форум, но за художествената стойност на написаното приятелката ти трябва да се обърне към някой друг - професор по литература, литературен критик, издател и прочие...Още повече, че дори и да се самофинансира, ще трябва да си намери редактор - коректор, рецензент, илюстратор и прочие...Не е зле да се повърти в тези среди преди да предприема нещо и да получи РЕАЛНА оценка на писаното от нея.

# 8
  • Мнения: 1 159
Без да съм прочела някой и друг пасаж,не мога да ти дам конкретен отговор!
А аз си помислих,че кой знае коя Бг мама е намерила дневника на дъщеря си...Като ти видях заглавието!

# 9
  • Мнения: 7 107
Дали вече не сте закъснели?
http://kafene.bg/?p=article&aid=5133  Mr. Green Laughing

# 10
  • Мнения: X
Не бих чела Peace

# 11
  • Мнения: 1 517
Хм...това, което четох преди няколко дни може би е малко кашаво, все пак е писано от ученичка...и определено ще има нужда от консултация с редактор, за да има успех. Просто книгата ще е "по действителни случки"  Grinning Колкото до грамотността...смея да кажа, че е съвсем на ниво. А колкото до мен - май ще я накарам да се регистрира и да си пуска сама темите във форума...все на посредник ме обръщат напоследък...
Даниел Стийл аз лично я харесвам.
Книжката за Тина напременно ще си я купя

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 18:05 от Филаделфия

# 12
  • Мнения: 1 517
Сега се сетих...много от вас са чели дневниците на Петя Дубарова, предполагам. Е...въпросното писание е нещо подобно, само дето стилът на Петя е на доста по-високо ниво  Grinning

# 13
  • Мнения: 197
Филаделфия, не се засягай! Hug Мисля, че повечето от съветите бяха съвсем добронамерени   bouquet Сега събуди любопитството ми ..Аз пък много искам да ги прочета тези записки, много ми е интересно! Thinking

# 14
  • Мнения: 1 100
В днешно време едва ли може да се намери уникална тема и от тази гледна точка за всичко сме "закъснели".
Вероятно е пълно с книги за тийнеджъри, написани по действителни случки.
Но както казва Как`Сийка, авторката би трябвало да има невероятен талант за да напише нещо сносно на споменатата възраст. Стойностни книги за тийнове обикновено се пишат от зрели хора.
А форум за майки не е най-подходящото място за проучване на интереса към подобен род книги. Резултатът е обречен. Пробвай в подходящ форум и с откъс от творението. Peace Все пак целевата ви група са тийнеджърите. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт