пак за намаляването на кърмата, но малко по-различно

  • 449
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
отварям поредната тема, защото колкото и да препрочитам статии, теми във форума, списания и пр  никъде не откривам такъв случай като моя. всички те се отнасят до проблемите в началото, лактационни кризи и тем подобни.... и всички изхождат от това, че на 6мес и половина кърменето вече е влезнало в релси  и всичко е ок, да ама не... причините които откривам за намаляване на млякото са: неправилно скане, неправилна позиция, и тн знаете ги всички.
моя проблем накратко: 1 мес само кърмене, после 5 месеца цедене- макс 650гр на ден и дохранване, заради лошо сукане от плоски зърна и поспаливо бебе , сега за 2 седмици имах неземното щастие той отново да суче без проблем, даже млякото му стигаше, дохранвах само с изцедена кърма. сега обаче от няколко дни се ослушва, не суче, а и с помпата нищо не изцеждам. слагам го на 3 часа на гърда, за да стимулира по-често, така съм чела че се прави когато се преминава от смесено хранене на кърмене само, но той сукне малко и почва да цвърти. винаги предлагам първо едната, като свърши давам другата. но за толкова кратко време отново минахме на 2 хранения с АМ  и го давам само защото виждам че е наистина гладен! #Crazy Sick  храни се 5 пъти през деня и 2-3 пред нощта захранен е само плодове и зеленчуци по 80гр на ден
сега възнамерявам да мина отново на цедене, белким се увеличи пак млякото, пък дори да се отбие съвсем от гърдата.
ВЪПРОСА: увеличава ли се количеството след такъв период кърмене, или от тук нататък само намалява? как да спася положението?

# 1
  • София
  • Мнения: 570
ВЪПРОСА: увеличава ли се количеството след такъв период кърмене, или от тук нататък само намалява? как да спася положението?
Да, може да се увеличи кърмата. На мен ми помага българския лактогонен чай. Пия го само от време на време - когато ми се струва, че кърмата ми е намаляла. Още първия ден усещам резултата. Изцеждането след всяко кърме също дава голям резултат. А двете неща взети заедно дават още по-страхотен резултат.  Peace

# 2
  • Мнения: 199
НАМЕРИХ НЕЩО В БИБЛИОТЕКАТА!
бебето ми е разсеяноooooh!
затова и почна отново да цока през нощта!  Hug
и това ми вдъхва нова надежда, да не го отбивам от гърдата, само за да запазя млякото!  Naughty


# 3
  • Мнения: 8 242
Виж за кърмаческата стачка и кърми така - на тъмно и тихо и в полузаспало състояние..
Постоянно преминават през такива разсеяни периоди  ooooh!

И аз съм кърмила в банята на затворена врата  Crazy , подскачайки от крак на крак  Joy
Пълен цирк.. Добре че бързо му минаваха такива разсейки  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт